Het duurde lang, maar griepgolf is nu land uit 3 Lang weekend weg in Praag mondt uit in dronken matpartij KOOPAVOND DONDERDAG K/ervat STAATSBEZOEK MACRON BIJ TRUMP Zeven Nederlanders zijn opgepakt in Praag voor het in elkaar slaan van een ober. Hij had hen verboden hun zelf meegenomen alcohol op het terras te drinken. De zaak heeft in Tsjechië tot veel op hef geleid omdat het twee dagen duurde totdat de mannen werden op gepakt. Ondertussen was overal in het nieuws dat ober Mirek (36) op de in tensive care lag en aan zijn oog geope reerd moest worden. Hij heeft ook een gebroken kaak. Een van zijn collega's van horeca zaak Polpo Bar Restaurant in hartje Praag kan iedereen wat dat betreft ge rust stellen. „Het gaat inmiddels weer oké met hem", zegt de medewerker van het restaurant telefonisch. „Ik kan verder niet veel over zijn toestand ver tellen. Maar hij is niet in levensge vaar. Wat er gebeurde? Simpel: die mannen zaten op het terras met eigen alcohol. Het enige dat wij vroegen is of ze weg wilden gaan. Daarna ging het mis. Het waren dronken idioten." Het gebeurde zaterdagavond, op dag twee van een lang weekend in Praag. Op camera's is de knokpartij te zien vanaf het moment dat een van de obers een man een duw geeft. Er is dan duidelijk al een en ander gebeurd. De groep bestormt vervolgens het ter ras op klaarlichte dag, tussen omstan- Het enige dat wij vroegen is of ze weg wilden gaan. Het waren dronken idioten ders, die verbijsterd toekijken. Een van de obers valt op de grond en wordt door twee mannen in elkaar gebeukt. Terwijl de een hem drie trappen in de rug geeft, slaat de ander onophou delijk met zijn rechtervuist op het hoofd van ober Mirek. Die beweegt daarna nog, maar is duidelijk versuft. Even later is te zien dat de man die de vuistslagen gaf, door een andere ober tegen de grond wordt gewerkt, waarna vrienden van de agressieve Nederlan der ook die ober klappen verkopen. De mannen zijn na het incident weggelopen en met tram 14 vertrok ken. Twee dagen later zijn ze op het vliegveld opgepakt bij het inchecken. Een oplettende reiziger herkende de mannen, die inmiddels vol in beeld waren gebracht op Tsjechische media. Het gaat om zeven getrainde sport mannen tussen de 24 en 32 jaar oud, die aan vechtsporten zouden doen. De Tsjechische politie liet gister middag weten dat zij twee van de ze ven gaat vervolgen voor het toebren gen van zwaar lichamelijk letsel. Drie mannen staan in een verkorte proce dure terecht voor mishandeling. Twee anderen zijn vrijgelaten. Zij hadden geprobeerd het gevecht te voorkomen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er zeven Neder landers zijn aangehouden. Over hun identiteit zegt het ministerie niets. Maar het gaat waarschijnlijk om man nen uit Pijnacker en omgeving. Op In- stagram is de groep te vinden. De man die de foto post en ook in Tsjechië is, is krachttrainer en oud-powerlifter. Dat de epidemie dit jaar fors langer duurde dan gemiddeld is te merken aan de kosten voor verzuim. Acture, de grootste private uitvoerder van de Ziektewet, beraamt die op 1,3 miljard euro. Dat is flink hoger dan de 550 miljoen euro die in 2016/ 2017 werd uitgegeven. Uit de ana lyse van Acture blijkt verder dat mannen tijdens de griepgolf ge middeld vaker snotterend thuis za ten. Vrouwen hebben 84 procent meer verzuimd dan normaal door griep, mannen 116 procent. „Het is te hopen dat de griepgolf nu snel overgaat. We zien in de cij fers dat de wintermaanden flink hebben huisgehouden en dat er op dit moment nog steeds relatief veel zieken zijn", reageert Leo Bil, direc teur sociale zekerheid van Acture. Volgens de laatste gegevens van gezondheidsinstituut Nivel waren afgelopen week zo'n 36 op de 100.000 mensen geveld door griep. De epidemie is pas officieel voorbij als we twee weken achter elkaar on der de grens van 51 zieken zitten. 26 april tot 21 uur Koningsdag GESLOTEN woensdag 25 april 2018 GO Nederlanders slaan ober ziekenhuis in Victor Schildkamp Praag/Rotterdam Ober Mirek belandt na deze vechtpartij in het zieken huis met oog- en kaakletsel. fotocctv V 1 —Medewerker Polpo Bar Kijk op de site bij /video voor de heftige beelden van de mishandeling van de ober Hij heeft al ver schillende leiders ontvangen. Maar het eerste offi ciële staatsbe zoek gunde de Amerikaanse pre sident Donald Trump aan zijn Franse collega Emmanuel Ma- cron. Gisteren ar riveerden Macron en zijn vrouw Bri gitte in Washing ton. Macron gaf Trump een boom, een subtiele hint naar het milieu. Macron hoopt Trump verder te overtuigen zich aan de kernwa pendeal met Iran te houden. Na negentien weken is de griep golf bijna Nederland uit. De epi demie duurde fors langer. Natasja de Groot Nijmegen VERVAT MECASTORE -=~ Stadionweg 33d 3077 AP Rotterdam T 010 482 2781 www.vervat.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3