Fietsersbond Middelburg neemt afscheid van de f ietsring rond de binnenstad 7 Asperges telen is een sport voor jongens van het zand: Brabanders, Limburgers. Niet voor Zeeuwen. Hoewel, in Westkapelle groeit nu ook het witte goud. waar Als een Brabander hier rondloopt noemt ie het ge woon klei maar hier op Walcheren vinden we het zandgrond." Voor Bart Dekker uit Westkapelle is het kleine stukje aan de Prelaatweg in ieder geval Bra bants genoeg om er as perges te kweken. De proef op de som. Een klein beetje grond van zijn bijna Brabantse hectare tus sen de vingertoppen. Na wat wrij ven voelt het toch als rolletjes klei in plaats van kruimelig zand. „Ja ja", lacht Dekker „Maar vergeleken met de rest hier is dit al heel zan derig. Het gaat ook om de struc tuur en die is hier best fijn." „Ik zit hier op een oude kreekrug. De omge ving klinkt meer in dan mijn stuk waardoor dit perceel net ietsje hoger ligt", hij wijst in de verte een ge traind oog wel zou kunnen zien dat het land de buur man duidelijk een stuk lager ligt. En dat is goed want als asperges wel er gens een hekel aan hebben is het aan natte voeten." De Walcherse asperges zijn niet allemaal hagelwit en kaarsrecht, daar is Dekker heel eerlijk in. „Soms een groen kopje, soms paars. Een beetje krom omdat ze toch af en toe langs een stevige kluit omhooggroeien. Niet dat dat uitmaakt voor de smaak. Het schilt onhandig, da's alles. Maar ik moet er niet bij de veiling mee aanko men. Maar daar doe ik het ook niet voor. Zoveel zijn het er nou ook weer niet. Ik verkoop ze in onze ei gen winkel, leuk voor onze klan ten dan hoeven ze niet nog eens speciaal voor asperges te gaan rij den. Die van mij zijn misschien een beetje krom soms en minder mooi dan in Brabant maar ze groeien hier in grond die een beetje zout is en volgens de ken ners geeft dat een heel lekkere na smaak." Zeewind Bijkomend voordeel van de voor asperges ongebruikelijk zoute lo catie is dat ze zo goed als biolo gisch groeien. „Hier vlakbij de kust hebben we veel minder last van allerlei ongedierte. Dat komt nou eenmaal niet met de zeewind aanwaaien. Ik gebruik ook hele maal geen bestrijdingsmiddelen en omdat de grond toch weer vruchtbaarder is dan in Brabant, hoefik ook geen kunstmest te ge bruiken." Hoewel de aanpak bio logisch is kan hij het predicaat niet voeren. Daar komen veel meer strenge regels bij kijken. Dekker houd het liever kleinschalig. Van de eigen akker naar de eigen win kel. „Door asperges aan huis te verkopen kan het nét. Maar nou moet natuurlijk niet iedereen dat gaan doen." De fietsring is een route rond de bin nenstad die ervoor moet zorgen dat fietsers niet door de winkel- en wan delstraten fietsen. De route leidt vanaf de Schroebrug over de Vlissingsestraat naar de Beenhouwerssingel, de Mo lenberg, de Penninghoeksingel, de Zuidsingel en de Koepoortlaan, en te rug. Fietsers moeten deze route rijden en dan afslaan via de kortste weg naar hun bestemming in het centrum. De route moet comfortabel, veilig, goed bewegwijzerd en snel zijn. De ring moet dus het omrijden meer dan waard zijn, maar de kwali teit is onvoldoende, oordeelt de Fiet sersbond Middelburg. Die is teleurge steld in de gemeente, aldus voorzitter Dolf Evenberg. „De vele jaren van overleg hebben weinig gebracht. De fietsring verkeert in nog vrijwel de zelfde staat als in 2010. Pappen en nat houden is het eigenlijk geweest. Ook voor de toekomst hebben wij er geen vertrouwen in dat het goed komt." Voor de toekomst hebben wij er geen vertrouwen meer in dat het goed komt De Fietsersbond ziet nu maar één oplossing en dat is het voorbeeld van Den Bosch volgen. Daar wordt de fiets al jarenlang overal in de binnenstad toegestaan, met als enige beperking dat de fietser zich moet aanpassen op drukke momenten. De fietser is daar te gast in het wan delgebied en dat werkt prima, consta teert Evenberg. „Goed voorbeeld doet goed volgen." Wethouder van verkeer Chris Si- mons reageerde op zijn beurt teleur gesteld op het besluit van de Fietsers bond. „Ik snap de kritiek wel, maar we hebben het geld niet om de proble men in onderhoud versneld op te los sen." Dé specialist in kunststof kozijnen 8'7 woensdag 25 april 2018 A De asperges van Bart Dekker zijn krommer: „Niet dat dat uitmaakt voor de smaak. Het schilt onhandig. Da's alles. FOTO LEX DE MEESTER Guido van der Heijden Westkapelle De Walcherse asperges zijn dinsdag, donderdag en zaterdag in de winkel van Dekker aan de Prelaatweg 19 te koop. De fietsring rond de binnenstad van Middelburg is mislukt. De Fiet sersbond concludeert dat de ring na tien jaar niet af is en niet vol doet aan de eisen. Zij zegt 'teleur gesteld en met pijn in het hart vaarwel' tegen de fietsring. Maurits Sep Middelburg -Dolf Evenberg Van Cittersweg 2a Arnemuiden T 0118 75 02 07 KROON KOZIJN, DE NUMMER 1 VAN NEDERLAND Klanten 4b Vertellen www.kroonkozijn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39