Een speelfilm voor2000euro Man raakt gewond bij ongeluk met tractor 5 schepen en gas- en olieplatfoms. Daar zouden ook afgedankte treinstellen kunnen worden gede monteerd. Het aanbod was volgens het principe no cure no pay. Tot het terrein fosforveilig zou zijn, wilde Koole de sanering zelfs voorfinan cieren. Volgens het plan zou dat zeven maanden duren. In die tijd zou de provincie nog wel 700.000 euro per maand kwijt zijn aan be heerskosten. Na een halfjaar praten werd het voorstel van Koole eind augustus vorig jaar afgewezen, een week na dat Diederik Samsom het geld had geregeld voor het plan van aanpak van VCB. Dat heeft geresulteerd in de samenwerkingsovereenkomst tussen Rijk, provincie en havenbe drijf, die vorige week is onderte kend. Het plan van Koole kon daar niet serieus mee concurreren, zeg gen De Bat en VCB-directeur Dinro Hobbel. De eerste betitelt het plan als 'één grote luchtbel', de tweede spreekt van 'een broodje Aap-verhaal' dat nooit serieus is genomen. Fosfor is een 'levensge vaarlijk goedje', aldus Hobbel, en er was onvoldoende vertrouwen dat Koole dat goed kan oprui men. Daarnaast ontbrak het aan garanties. „We vroegen: 'Wat als we je 50 miljoen euro hebben be taald en je gaat failliet?' Daar heb ben we nooit antwoord op gekre gen. En is zijn plan goedkoper of duurder? Ik denk het laatste. Als je het hebt over 50 miljoen euro en de grond dan moet je er 57 miljoen euro bij optellen, want dat is die grond ongeveer waard. Koole gaat de smelterij nu op een braakliggend terrein bouwen. Als die er over twee jaar staat, zijn we hier al klaar. Als er ooit een ver gunning voor was gekomen. De ANVS (Autoriteit Nucleaire Vei ligheid en Stralingsbescherming - red) heeft ons al die tijd een vergunning onthouden, omdat we niet konden zeggen wie de eindbetaler was. Pas nu de sa menwerkingsovereenkomst is getekend, komt die vergunning. Daar is dus een keiharde financi ële garantie voor nodig en die had Koole niet." Koole wijst erop dat hij net als VCB gebruik wilde maken van de expertise van oud-Thermphos- medewerkers. En omdat het licht radio-actieve staal in de 'kathe draal' zou zijn opgeslagen, kon wel even op een vergunning wor den gewacht. „Dan lag het ge woon op ons eigen terrein. Het was een uniek concept voor Zee land en de risico's lagen bij ons. Die vraag wat we zouden doen als we failliet zouden gaan is nooit aan ons gesteld. Zo ver zijn we nooit gekomen. We zijn aan de kant gezet en ik wil graag we ten of het niet een normale aan besteding had moeten zijn." -1- tV' Bij een ongeluk met een trac tor is gisterochtend in Middel burg een man gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 09.35 uur op de Zinderweg, een doodlopende weg die kruist met de Abeelseweg. De tractor was in de sloot gere den, maar wat er precies was gebeurd, was niet bekend. Het slachtoffer werd ter plekke be handeld door de ambulance dienst en had vermoedelijk een breuk in zijn rechter arm opgelopen. De gewonde werd voor na der onderzoek per ambulance overgebracht naar het zieken huis. De politie kwam met meerdere eenheden ter plekke. De zoon van het slachtoffer kon de tractor zelf weer op het land zetten. Het is zeker niet bedoeld als een grap. Perry Mulder is serieus bezig met het maken van films. In 20t2 won hij met de korte film 'Zwart' de Gouden Zeester, de prijs voor beginnende Zeeuwse filmmakers. Hij liet zijn baan als jongerenwer ker voor wat het was en begon een eigen filmproductiebedrijf, Broodje Aap Film. Compagnon Flo rian Simons, werkzaam bij Jan Snel in Hulst, is in zijn vrije tijd fanatiek filmproducent. „We wilden een filmleerproject doen met vooral Zeeuws-Vlaamse acteurs", vertelt Mulder over het begin van 'Sloper is de naam!'. „We hebben een goed script geschreven, hebben een auditie gehouden voor acteurs en enkele mensen aange- zocht, onder wie mijn vader Jan- Frans Mulder (burgemeester van Hulst) en twee professionele ac teurs, Ilse van Kollenburg en Remy van Keulen." 'Sloper is de naam!' is 'een zwarte komedie met een hoog popcornge- halte' geworden, schetst Mulder. De gebroeders Sloper staan erin centraal. Ze rijden per ongeluk met hun vorkheftruck twee onderwe reldfiguren dood, waarna een klop jacht door Zeeuws-Vlaanderen volgt, een klopjacht door de politie en gangsters. Een filmbudget van 2000 euro is niks. De Zeeuws-Vlaamse kaskra ker 'Weg van Jou' kostte anderhalf miljoen euro. Mulder: „We be schikten al wel over professionele apparatuur en hadden verder alleen wat kosten voor de catering. Eén van de grootste uitgaven was voor een sloopauto, 300 euro." De film is bijna klaar. Mulder: „Je hoopt er iets tofs van te maken. Dat is wel gelukt, denk ik. Kijk maar naar de trailer op Facebook onder Broodje Aap Film." 'Sloper is de naam!' beleeft dins dagavond rs mei in CineCity Ter neuzen de première, in samenwer king met CineCity en Filmfestival Zeeuws-Vlaanderen. Driehonderd kaartjes a 10 euro zijn er alleen voor de film, en ook driehonderd kaart jes a 15 euro voor de film en een feest met blueszanger Herman Broek jr. Mulder: „We hopen zo uit de kosten te komen." Of de film va ker in de bioscoop te zien zal zijn, is nog onbekend. Een pr-budget is er amper. Dat hoeft ook niet per se om succes te hebben. Een beroemd voorbeeld is 'The Blair Witch Pro ject', gemaakt in 1999 voor 60.000 dollar, die wereldwijd 250 miljoen dollar opbracht. Mulder kan er voorlopig alleen maar van dromen. woensdag 25 april 2018 PC Thermphos opruimen' VCB-directeur Dinro Hobbel (I), gedeputeerde Jo-Annes de Bat (m) en adviseur Diederik Samsom bij Thermphos. FOTcBmECHTELD JANSEN EN RUBEN OREEL j-XELH- r'^l Luc Oggel Middelburg Een speelfilm maken met een budget van 2000 euro. Het is de Zeeuws-Vlamingen Perry Mul der en Florian Simons gelukt. 'Sloper is de naam!' gaat dins dag 15 mei in alle zalen van Ci- neCity Terneuzen in première. Harmen van der Werf Terneuzen Een scène uit de film 'Sloper is de naam!', foto perry mulder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37