68 jaar Republik Maluku Selatan 'Heroverwegen bouw kazerne niet aan de orde' Thermphos voor een prikje saneren leder jaar wat sterker Plan bedrijf Koole afgewezen zeeland4 In Vlissingen is met verbazing ge reageerd op het pleidooi van de commandant van de mariniers nog eens goed na te denken over de verhuizing van de marinierska zerne van Doorn naar Vlissingen. Locoburgemeester John de Jonge (LPV) geeft aan dat om ophelde ring is gevraagd bij het ministerie van Defensie. Brigadegeneraal der mariniers Jeff Mac Mootry deed zijn oproep in zijn column in het mariniers blad QPO. De Jonge heeft er alle begrip voor dat mariniers niet staan te springen om te verhuizen. „Maar het zou plezierig zijn als de minis ter de keuze voor Vlissingen expli ciet bevestigt", aldus De Jonge. „Ook de mariniers verdienen die duidelijkheid." Hij wijst op de forse investeringen die de ge meente en de provincie inmiddels hebben gedaan om de bouw van de Michiel Adriaanszoon de Ruy- terkazerne mogelijk te maken. Provinciebestuurder Carla Schönknecht (VVD) zegt uit te gaan van een betrouwbare over heid. „Er zijn convenanten en con tracten gesloten, er zijn investerin gen gedaan. Wij gaan er gewoon vanuit dat de kazerne er komt", al dus de gedeputeerde. Zorgen Volgens het ministerie van Defen sie heeft staatssecretaris Barbara Visser maandag kennis genomen van de column van de korpscom mandant en is ze bekend met de zorgen die leven bij het Korps. „Omdat dit jaar meer mariniers dan voorgaande jaren bij het korps zijn vertrokken, onderzoekt de marine de redenen voor vertrek en welke rol Vlissingen hier in speelt. Defensie wacht die uitkomsten af en daar kunnen we niet op vooruit lopen. Defensie gaat door met de voorbereidingen, maar tegelijker tijd doen we dus onderzoek naar de vertrekredenen." Wij gaan er gewoon vanuit dat de kazerne er komt Het Middelburgse Tweede Ka merlid André Bosman (VVD) vindt de uitlatingen van de gene raal heel onverstandig. Ook wat hem betreft staat de verhuizing van de marinierskazerne niet ter discussie. Het stoort hem dat de generaal in zijn column alleen in gaat op de personele consequen ties en niet op het belang dat het korps heeft bij een nieuwe, rui mere en toekomstbestendige ka zerne in Vlissingen. Toekomst In een tweet schreef Bosman: „Ik weet wat de zorgen van de mari niers en hun thuisfront zijn. Dat weet ik uit mailtjes, gesprekken met bonden, medezeggenschap, mensen uit mijn omgeving. Maar dat wil nog niet zeggen dat ik dan maar dit besluit vernietig. Het gaat namelijk om de toekomst van Korps Mariniers!" Die toekomst zou wel eens ter discussie komen te staan als vanuit het korps de nadruk wordt gelegd op optreden te land. Bosman werpt de vraag op of in dat geval het korps niet samengevoegd kan worden met de luchtmobielebri- gade: „Er is vast nog wel plek in Schaarsbergen." Marco Minnaard leeft stiekem al naar Tour Tot 66% korting! It woensdag 25 april 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Exact 68 jaar geleden riepen Molukkers hun Vrije Re publiek der Zuid-Molukken uit. Vandaag wordt dat op allerlei plekken herdacht met het hijsen van de vlag en het zingen van het volkslied. Dat gebeurt onder meer in Middelburg en Oost-Souburg en tijdens de landelijke herdenking in Apeldoorn. Gisteravond zijn in de Stro- menwijk in Middelburg, waar een actieve Molukse ge meenschap woont, de gevallen strijders voor de RMS herdacht. Na een kerkdienst liepen Molukkers een stille tocht door de wijk. Daarna lieten ze 68 wensballonnen op - één voor elk jaar van de Republik Maluku Selatan., foto dirk-jan gjeltema Verbazing over pleidooi van generaal mariniers Het zou goed zijn als Defensie voor eens en altijd expliciet de keuze een marinierskazerne in Vlissingen bevestigt, vindt loco burgemeester John de Jonge. Theo Giele Vlissingen - Carla Schönknecht, gedeputeerde tOe» ZEELAND 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33