Teruareis Boosheid over baggerstort Bouw Roompotresort bij Kamperland wekt verzet Streekvervoer staakt op 30 april enimei 2 JAN VAN DAMME Column DESTELLING Vandaag: Eindexamentraining moet verplicht worden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters STEEbS MEER PSYCHISCHE STOORNISSEN BEKEND IK HEB 3FM. tsAT IS ALS ER CHRONISCH VRIJWEL NIEMAND NAAR JE LUISTERT... Eerste helivlucht naarwindpark Vertaler Martin de Haan wint prijs Liever apen of toch muizen? VLISSINGEN Drie kanshebbers prijs duurzaamheid De stort begint juist vlak voor en tij dens het broedseizoen van de kolo nie visdieven, zegt Vogelbescher ming Nederland. Door de stort zal het water vertroebelen, verwacht de natuurorganisatie, waardoor het voor de vogels moeilijker wordt vis te zoeken en te vangen. De organi satie is vooral boos omdat volgens haar de provincie een vergunning heeft verleend voor de baggerstort, zonder voldoende onderzoek te doen naar de mogelijke negatieve gevolgen voor de visdieven. Het aantal broedvogels in de Westerschelde, waaronder de vis- dief, neemt juist af, zegt Vogelbe scherming. De organisatie had ge adviseerd de stort uit te stellen tot augustus, dus na het broedseizoen. Vogelbescherming overweegt als nog een bezwaar in te dienen bij de provincie, omdat negatieve gevol gen van de stort voor de visdief niet zijn uit te sluiten. North Sea Port meldt in een reactie dat van tevoren overleg is gepleegd met de provin cie, de Zeeuwse Milieufederatie en Stichting Landschapsbeheer Zee land. Uit onderzoek door bureau Ar- cadis zou zijn gebleken dat er geen ernstig negatieve gevolgen van het baggerwerk zijn te verwachten voor de natuur. Door pas na 10.00 uur te storten, wordt de meest cruciale periode om voedsel te zoeken vermeden Na het overleg met de provincie en de natuurorganisaties is met de aannemer afgesproken dat de bag gerspecie pas na ro.oo uur wordt ge stort, om de meest cruciale periode voor de dagelijkse zoektocht van de vogels naar voedsel te vermijden. De twee raadsleden dienen tijdens de raadsvergadering van morgen avond een motie in, waarin zij de bouw van het luxe resort en de communicatie erover laken. „Het plan Water Village kwam voor een aantal raadsleden uit de lucht val len", schrijft Faasse in een e-mail aan deze krant. „In 2015 heeft de raad een bestemmingsplan vastge steld, waarin staat dat in de toe komst niet of nauwelijks ruimte lijke ontwikkelingen te verwachten zijn. Onder het mom van chalets worden gewoon recreatiewoningen gebouwd. Dat hoeven we niet toe te staan. Tijdens de behandeling van het bestemmingsplan is ons echt iets anders voorgespiegeld." Roompot Vakanties wil dit najaar beginnen met de bouw van het va kantiepark Water Village, dat volle dig op elektriciteit draait. De 86 wo ningen worden gebouwd met duurzame materialen en verwarmd met behulp van warmtepompen. In Zeeland zullen op maandag 30 april en dinsdag 1 mei geen bussen rijden. Vakbond FNV kondigt een staking aan, waarbij het hele streekvervoer in Nederland plat gaat. De staking valt in de meiva kantie, waardoor Zeeuwse scholie ren er geen last van zullen hebben. Op beide dagen rijden in heel Ne derland geen streekbussen. Ook alle regionale treinen die niet van de NS zijn, rijden niet. De staking wordt groter dan die van afgelopen januari, meldt FNV. Ook de werknemers die vallen onder de cao multimodaal doen dit keer mee. Vandaag wordt door een kleine ludieke actie op Utrecht CS het publiek alvast geïn formeerd. De werkgevers hadden tot gisteren de tijd om aan de eisen van de vakbond en de buschauffeurs tegemoet te komen. Leden van FNV die werken in het streekvervoer wil len keiharde afspraken over het ver minderen van werkdruk. Werkge vers weigeren dat. Ook passagiers lij den dagelijks onder de hoge werk druk. Zij hebben te maken met ver tragingen door te krappe rijtijden en missen daardoor hun aansluiting, aldus FNV. We staan op het vliegveld Fiumicino bij Rome. Het wordt een Nederlandse vlucht naar Rotterdam, dat is dui delijk. Net voor we de bagage in checken strijkt er een school met gymnasiasten neer. Vierde klas, vijfde hooguit. Limburg of Bra bant, zo te horen. Na een paar da gen verplicht oude stenen kijken in Rome zijn de puberhormonen getemd. Hangen met de telefoon, meer zit er niet in. vinden we iets wat op een koffie bar lijkt. 'Cafïè latte, per favore'. Nu zijn er nog meer Nederlandse hoofden. Heel herkenbaar, we worden niet voor niets kaaskop pen genoemd. Alle winkels lonken 'dutyfree'. Een mevrouw met een Rotterdams accent laat trots de kassabon zien, die ze van de siga- rettenverkoper meekreeg: min stens een halve meter lang. mist boven Rome, de meeste vluchten zijn vertraagd. We wach ten en happen in de zoveelste ge zoete croissant. 'Coco mademoi- selle Chanel Paris' flaneert en flirt in een snel gemonteerde commer cial op een pilaar bij de uitgang. Omdat de vliegplanners ons daar ruim een uur in de rij laten staan, zie ik haar minstens honderd keer haar eigen spiegelbeeld kussen. Een koude schoonheid, als u het mij vraagt. van een betoverende rondreis. Van Bari naar Rome. Met nog voelbare armoede in de grotten van Matera, een zomerse duik vanuit Tiberius' grot van Sperlonga en een hand druk van keizer Hadrianus in zijn majestueuze villa bij Tivoli. En dat allemaal in acht dagen. genoeg geweest. Boven Vlaande ren wordt de landing ingezet. In Zeeland lijkt de zomer op de loop gegaan. Daar, tussen de wattige wolken, daar ligt Beveland, iets verderop Walcheren. We zitten te hoog om de boeren echt aan het werk te zien. Maar het door zeeën omarmde land staat zichtbaar in het gelid voor het groeiseizoen. Als ik marinier was, dan wist ik het wel. Ik zie haar minstens honderd keer haar eigen spiegelbeeld kussen woensdag 25 april 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Koningsdag is het leukste feest van het jaar 645 reacties ARNEMUIDEN Vliegveld Midden-Zeeland in Arnemuiden heeft giste ren de eerste commerci ële helikoptervlucht naar een windpark op de Noordzee begroet. Het was een vlucht met perso neel van offshorebedrijf Van Oord naar het East Anglia project voor de Britse kust. Personeel wis selt het komende half jaar één keer per week van ploeg. Daarvoor zijn zes retourvluchten nodig, ver deeld over twee dagen. CHODERLOS DE LACLOS RISKANTE RELATIES MIDDELBURG De uit Middelburg afkom stige Martin de Haan (1966) heeft de Filter Vertaalprijs gewonnen. Hij krijgt de prijs voor 'Riskante relaties', zijn vertaling van 'Les liaisons dangereuses' van Pierre Choderlos de Laclos. De Haan is essayist en ver taler van vooral Franse schrijvers. Aan de Filter Vertaalprijs, die jaarlijks wordt uitgereikt, is een bedrag van 10.000 euro verbonden. BIJ NADER INZIEN In het fotobijschrift op de voorpagina over de proe ven met apen is gisteren een storende fout geslo pen. Wetenschappers werken liever met apen dan met muizen omdat apen genetisch dichter bij de mens staan. In de tekst was dit precies om gedraaid. De meeste dierproeven vinden plaats op muizen. Op mensapen mogen in de EU geen proeven worden gedaan, wel op andere apensoorten. Villa Magnolia in Oost- kapelle, D'Ouwe Smisse in Zonnemaire en Cen trum Qi in Breskens zijn genomineerd voor de Gaia Green Awards 2018. De wedstrijd is voor strandpaviljoens, hotels en restaurants die het afgelopen jaar veel hebben gedaan om hun bedrijf te verduur- De Vogelbescherming is boos omdat havenbedrijf North Sea Port bagger gaat storten in de Westerschelde, vlakbij een broedgebied van een kolonie visdieven nabij Terneuzen. Vol gens North Sea Port is er onder zoek gedaan en zal de bagger stort geen duidelijk negatieve effecten hebben. Arjen Nijmeijer Vlissingen Het plan van Roompot Vakan ties om bij Kamperland een nieuw vakantiepark te bouwen, valt niet bij iedereen in goede aarde. De Noord-Bevelandse raadsleden Mark Faasse (BEN) en Cor Quinten (PvdA) verzet ten zich. Ellen Jobse Kamperland Maurice Steketee Vlissingen Achter de paspoortcontrole Vanochtend hing er een flard Het is het onvermijdelijke slot Het is heel mooi geweest. Het is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2