25 DE UITSLAG Ietwat huiverig over dit rookgor dijn, beginnen onze fijnproevers aan de blinde smaaktest. Een eerste blik op de kommen belooft weinig goeds. Alle acht zitten vol met exact de zelfde groenten. Bleekselderij. Wor tel. Ui. Prei. Tomaat. Her en der aan gevuld met een handvol erwten of blokjes knolselderij. „Terwijl je met groentesoep zoveel kanten op kunt", reageert Mieke van Laarhoven hoofd schuddend. „Waarom geen broccoli? Of paprika? Of palmkool?" Een vege tarische groentesoep is bovendien niet verkrijgbaar: in alle blikken dob beren balletjes. „Wederom een ge miste kans." Unox wordt onmiddellijk als het buitenbeentje ontmaskerd. De soep is helderder en rijker gevuld met grofgesneden groentes, vooral wortel. De smaak proeft ook puurder, met een fris bittertje (foelie?) en relatief weinig zout. Helaas heeft het vlees een stugge structuur, gecombineerd met een muffe smaak. Bejaardentehuis Tussen de zeven soepen uit de Struikfabriek worden wel degelijk subtiele verschillen opgemerkt in kruiding, waterigheid en ballen- bleekheid. De overlap is desondanks enorm. De groentesnippers zijn zo ver doorgegaard dat ze allemaal het zelfde smaken en geen enkele bite meer bieden. „Je kunt ze bijna opzui gen, zo doorgekookt zijn ze", consta teert Tal Maes. „Dit is soep voor tan deloze omaatjes." Janneke Philippi: „Het ruikt ook naar bejaardentehuis. Zo'n overheer- Dit is soep voor tandeloze omaatjes, zó doorgekookt sende geur van Maggipoeder." Maes: „En allemaal zo vreselijk zout." De soep van Coop faalt op alle fronten. „Jasses, wat een slootwater", vindt Van Laarhoven. „Alsof er ranzig spek is meegetrokken." Albert Heijn is daarentegen een positieve uit schieter. Al zijn het gebalanceerde zuurtje, de sappige balletjes en kleur rijke samenstelling nog steeds niet genoeg om een voldoende te scoren. Het lijkt wel of de tijd in de groen- tesoepfabriek al decennia stil staat, vat het panel tot slot samen. Maes: „Het is voortborduren op een klas siek recept, maar zonder enig oog voor de tijdsgeest." Philippi: „Dit is allemaal zo ver schrikkelijk gedateerd. Waar is de liefde voor de soep?" Hltijds f Meester in maaien en mulchen Zwaargewicht in lagere prijsklasse Lichte maaier levert goed werk 1200/32 woensdag 25 april 2018 GO 1. Albert Heijn €1,25 (per 800 ml) Relatief goed in balans: niet te zout of waterig, prettig zuurtje en kleurrijk groentepalet. De beste balletjes ook. 2. Unox €1,99 Helder en rijkgevuld met de dikste vermicelli en grofste groente. Weinig zout. Helaas beroerde ballen. 3. Struik €1,65 Enigszins smaakvol. Lijkt met fantasie op zelfge trokken bouillon. Wel heel zout en te gegaarde groente. A Het driekoppige panel vraagt zich af wanneer de soepfabri kanten eens met de tijd meegaan. FOTO JEAN PIERRE JANS —Tal Maes 7. Plus €1,27 Zout én zurig, vol stuiter balletjes en een heel verre echo van een verdwaald kruidnageltje. 8. Coop (Markant) €1,27 Ranzige slootwatersoep. Alsof er een stuk oud spek is mee getrokken. 4. Jumbo €1,19 De zoetste van het stel. Verder waterig, met veel tomaat en balletjes die wat losser in hun jas zitten. 5. Aldi €1,19 Onaangenaam zuur, waterig en we derom losse, maar smaakloze balletjes. 6. Lidl (Kania) €1,19 Inwisselbaar met de Aldisoep. Alleen blekere bal len, met een gelei achtige structuur. A400E als de beste. Enige nadeel is dat de (goede) duw- beugel niet in hoogte verstelbaar is. Maar die zit al lek ker hoog en werkt goed. Enkel als je kleiner bent dan 1,70 meter kun je beter een andere grasmaaier zoeken. In alle andere gevallen is dit een aanrader met griffel. Maait fijn, mulchen gaat goed en je rolt er comfor tabel mee over het gazon. Er zijn gras maaiers in deze prijs klasse die wat lichter van gewicht zijn, maar die rij den een stuk minder sta biel. van 32 cm trek je geen reusach tige stro ken, maar misschien heb je dat ook helemaal niet nodig. De Po- werMax levert prima maai- resultaten, ook als het wat hobbelig is of als het gras lang en nat is. Saetosus Wolf-Garten A400E Prijs: 210 euro Een van de beste gras maaiers die we hebben getest. En dat voor een gemiddelde prijs! Lekker no-nonsense design, sterke motor en ruime maaibreedte (40 cm). Maaien en mulchen doet de Wolf-Garten A340E Prijs: 128 euro Ook in deze lagere prijsklasse toont Wolf-Garten zijn kwali teit. Het zelfde no- nonsense design, sterke motor en met 34 centi meter nog steeds een prima maaibreedte. Gardena PowerMax Prijs: 109 euro Met slechts 8,3 kilo gram is deze Po werMax mak kelijk te bedie nen en op te tillen. Andere grasmaaiers kunnen rustig het dubbele tot drievoudige wegen. Met een maaibreedte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25