GELD&GOED Waarvan Akte Bloeden Goeie koop Maaiers voor een mooi en strak gazon 24 Paneltest Het komt zelden voor, maar tijdens het proeven van acht blikken groentesoep was ons panel unaniem: dit is nauwelijks te eten. Alleen Albert Heijn scoort een krappe voldoende. I Waargebeurde verhalen uit de notarispraktijk, opgetekend door Johan Nebbeling. Zij woont een verdieping lager en ze ont moeten elkaar in de lift. Een blik, een groet, een aanraking, een zoen. Het is on vermijdelijk: verliefd tot over hun oren. Ze zegt rap de huur van haar appartement op en trekt bij hem in, in zijn koopappartement. Ze trouwen in algemene gemeenschap van goederen. Wat van hem is, wordt van haar en omgekeerd. Helaas, de liefde bekoelt snel. Na een paar jaar ruzie, verdriet en ongemak scheiden ze. Zij vertrekt, hij blijft achter in een appartement dat door de malaise op de woningmarkt flink onder water staat. Omdat zij niet aansprakelijk wil zijn voor verliezen, spreken ze bij de advocaat af dat zij afziet van haar rechten op het huis en hij alle risico's op zich neemt. Een paar jaar later is de woningmarkt weer zo danig aangetrokken dat hij het appartement met flinke winst kan verkopen. Omdat zij juridisch gezien nog steeds mede-eigenaar is, moet zij ook haar handtekening zetten onder de leverings akte. Ze is verrast als ik haar bel, maar ziet meteen kansen. Ze wil geld zien: de helft van de inmid dels flink opgelopen overwaarde. Ik moet haar teleurstellen: door in het scheidingsconvenant af te zien van haar rechten heeft ze nu ook geen recht op de opbrengst. Die domper voedt de wrok die ze kennelijk nog koestert tegen haar ex. Hoe kan ze hem als nog een hak zetten? Ze zoekt en vindt een ma nier: ze werkt pas mee, zegt ze, als haar ex eerst een akte van verdeling laat opmaken, waardoor het appartement en de hypotheek op zijn naam komen te staan. In het scheidingsconvenant is opgenomen dat hij opdraait voor alle kosten, dus ook voor die van deze akte. Dat grapje gaat hem een paar duizend euro kosten. Nu het huis wel winst oplevert, wil ze opeens geld zien Nodig is die akte van verdeling niet, want ze kunnen ook samen de eigendom overdragen. Maar zo kan ze hem nog even lekker laten bloe den voor de 'ellende die hij mij heeft aangedaan'. Hij heeft weinig keuze, omdat de koper te ma ken heeft met de geldigheidsduur van drie maanden van zijn hypotheekofferte. Als de ver koper niet tijdig kan leveren, moet hij de koper een boete van maximaal to procent van de ver koopprijs betalen. Dus gaat hij zuch tend akkoord. Pas daarna zet zij haar handtekening. Zoals vaker begon de liefde mooi, daar in de lift. Maar mis schien ging het tussen hen al lemaal toch net wat te snel. Achteraf gezien. Van kant-en-klare to matensoep tref je in de supermarkt tal van varianten: extra zoet, kruidig, Chi nees, gegrild, zonge droogd, biologisch... Erwtensoep hetzelfde verhaal: pittig of romig, met parmezaan en pancetta of juist vegetarisch. Opvallend ge noeg steekt een derde conservenklas- sieker daar nogal schril bij af: groen tesoep. In sommige supermarkten is het spul helemaal afwezig. Bij andere vind je tussen de bouillabaisse en tom kha kai hoogstens twee verschil lende groentesoepen. We sprokkelen acht blikken bij elkaar: twee grote jongens (Unox en Struik) en de huis merken van de zes grootste groot grutters (Albert Heijn, Jumbo, Lidl, Aldi, Plus en Coop). Alleen Jumbo en Unox hebben ook een variant in zak. Nevelen Als we voorafgaand aan de test de EG-erkenningsnummers controle ren, blijken maar liefst zeven van de acht blikken - alleen die van Unox niet - afkomstig uit één en dezelfde fabriek. Nu rollen er wel vaker meer dere huismerken van dezelfde band, maar zo zout hebben we het in deze rubriek nog niet gegeten. We contac- ONS PANEL teren de fabrikant achter code NL43EG: Struik Foods Voorthuizen BV. EG-nummers liegen niet, maar het bedrijf blijkt zijn soep liever in nevelen te roeren. „Op de vraag of het klopt dat al deze groentesoepen door ons zijn gemaakt, kan ik helaas niets zeggen", reageert een woord voerder schriftelijk. „Wij hebben de afspraak met de supermarktorganisa ties dat wij geen uitspraken doen of wij al dan niet de makers van het huismerk zijn." Zijn er überhaupt verschillen te proeven, vragen wij ons af? „In alge mene zin wil ik wel zeggen dat er verschillen zijn in receptuur. Dan moet je denken aan verschil in de hoeveelheid soepballen, groente, pasta en kruiding", aldus de woord voerder. woensdag 25 april 2018 GO Vanwege beroepsgeheim zijn geen namen vermeld. Reageren? johan.nebbeling@persgroep.nl Tja, dit is weinig soeps Matthijs Meeuwsen Mieke van Laarho ven (62) schrijft voor onder meer restau rantgids Lekker en website Verse Oogst. Tal Maes (50) Culi naire duizendpoot: schrijft, fotografeert en stylt, onder meer voor Elle Eten. Janneke Philippi (41) Kookboekenauteur (o.a. Soep bij Janneke thuis) en schrijft re cepten voor bladen. Ineens is daar de zon, dus ook een vol gazon! Hoogste tijd dus om de grasmaaier weer van stal te halen. Een populaire keuze is de elektri sche variant. Dit zijn drie aanra ders. Sommige grasmaai ers kunnen niet al leen maaien maar ook 'mulchen'. Bij mulchen wordt het gemaaide gras niet opgevangen in een bak, maar extra fijn versnipperd en over het veld verspreid. Dat heeft voordelen: Je bespaart tijd want je maait sneller, je hebt minder (kunst)mest nodig en een gemulcht gazon is dichter, groener en mooier. Bovendien bevordert het de groei van het gras en neemt de luchtdoorlatend heid voor bodemorga nismen met 20 tot 40 procent toe. Voor deze test zijn elektrische grasmaai ers met en zonder mulching-functie ge test. Ze zijn beoor deeld op bouwkwali- teit, gebruiksvriende lijkheid, resultaat, mo gelijkheden en prijs. De prijs-kwaliteitver- houding geeft de doorslag. Wolf-Garten blinkt op alle onder delen uit en ook de lichte Gardena is een sterk product. Liever een accu maaier? Bestepro duct.nl komt binnen kort met een test waarin deze maaiers worden vergeleken. —Tom Haze Zie ook besteproduct.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24