21 Bertens onderuit in Stuttgart Sven Kramer: Ikwasniettopfit Visser duelleert met Roleder UITSLAGEN INTERVIEW ANNA VAN DER BREGGEN Anna van der Breggen (28) is de beste wielrenster van het moment en breikte dit voorjaar vier van haar grootste doelen. Een gesprek over winnen, relativeren en geluk. et is 12 maart wanneer we Anna van der Breggen (Boels Dol mans) uitgebreid spreken. Nu wil ze nog tijd inruimen voor een lang interview. Van der Breggen heeft recent de Strade Bianche gewonnen, maar zegt dat het niet reëel is dat ze het voorjaar van een jaar eerder herhaalt - winst in de Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. Stellig: „Dat was zó bijzonder, dat gebeurt echt nooit meer." Zes weken later luidt de conclusie dat ze haar ongekende voorjaar van 2017 heeft over troffen. In de Amstel Gold Race won haar ploeggenoot Chantal Blaak en na Strade Bian che was Van der Breggen de beste in de Ronde van Vlaanderen, de Waalse Pijl en Luik-Baste naken-Luik. „Ik vind het mooi om dingen te doen die ik nog nooit gedaan heb. De Strade Bianche en de Ronde van Vlaanderen had ik nog niet ge wonnen. En zo was de eerste keer de Giro winnen ultiem, maar nu dat twee keer gelukt is, voel ik niet de motivatie voor een derde po ging. Een wereldtitel won ik nog niet. Maar er blijft inderdaad weinig over." „Natuurlijk. Ik vraag mij geregeld af: wat is nu nog mijn grootste motivatie? Ik merk dat ik al minder dan voorheen specifieke doelen uit zoek. Ik probeer gewoon te genieten van het fietsen. Ik realiseer me dat ik de olympisch kampioen ben, maar dat wil niet zeggen dat ik niet te verslaan ben. Ik moet hier heel hard voor werken. Voor mezelf heb ik ook niet het gevoel dat ik altijd moet winnen. Ik zie som mige topsporters daar echt mee worstelen. Wat als je niet meer zo goed bent? Wat ben je dan nog waard? Maar dat hangt niet af van je prestaties. Veel winnen maakt mij nog geen beter persoon." „Nee, als iets niet lukt met fietsen, denk ik: zo is het leven." „Ja, dat denk ik wel. En ik kan in elk geval goed dealen met de hoge verwachtingen van het publiek en de media. Prima dat anderen vin den dat ik overal moet winnen, maar dat is niet mijn doel. Ik vind het net zo mooi om in de Ronde van Drenthe Amy Pieters aan de zege te helpen." Ik ben christen. Iemand anders blij maken is een belangrijk onderdeel van het geloof „Voor een deel ook uit de boodschap van mijn geloof. Ik ben christen. Iemand anders blij ma ken is een belangrijk onderdeel van het geloof. Ik haal er kracht uit. Dat wil niet zeggen dat er bij mij meer lukt omdat ik geloof, maar het ge loof kan wel veranderen hoe je ergens tegen aan kijkt. Als ik alles voor een bepaalde wed strijd heb gedaan en het podium haal, maar niet win, ben ik niet per se heel teleurgesteld. Moet ik dan alleen blij en tevreden zijn als ik win? Ik denk van niet. Dan zou topsport heel zwaar zijn." „Ik denk wel dat ik er vrolijker door blijf. Na mijn winst op de Olympische Spelen in de zo mer van 2016 zijn er veel dingen veranderd. Ie dereen kan zich die race herinneren. Mijn goud, maar ook de verschrikkelijke val van Annemiek van Vleuten. Als je daarna alles volgt wat er over je wordt gezegd en geschre ven... daar is gewoon niet aan te voldoen. Ik ben zo opgevoed: doe je best en dan is het goed. Ik kon vroeger bij wedstrijdjes laatste worden of eerste, maar de terugrit naar huis was hetzelfde." „Nou, dat vond ik vroeger juist niet altijd leuk. Ik kom uit een gezin met drie broers en een zusje. Ik ging als zevenjarige fietsen, net als mijn twee broers en later ook mijn zusje. Maar mijn moeder had echt een spuughekel aan wielrennen. Het was duur en er was veel vuile was. Ging ze een keer toch mee, was er met een een massale valpartij. Daarna zei mijn moeder alleen: 'kom maar heel thuis'. Dus die support was er vroeger nooit. Het heeft er wel voor gezorgd dat ik er nuchterder in sta." woensdag 25 april 2018 GO TENNIS Kiki Bertens heeft haar eerste partij na haar toernooizege in het Ameri kaanse Charleston verloren. De 26-jarige Nederlandse tennisster ging op het center- court in Stuttgart onderuit tegen Karolina Pliskova: 2-6 2-6. Arantxa Rus bereikte bij het WTA-tennistoernooi van Istanboel verrassend de tweede ronde. Ze won van de als vierde geplaatste Chinese Zhang Shuai: 6-2 6-3. SCHAATSEN Sven Kramer zegt door rugproblemen niet optimaal te hebben gepres teerd bij de Spelen in Zuid- Korea. „Ik was het hele jaar niet topfit door klachten in de lage rug", aldus Kramer - die wel goud won op de vijf kilo meter - tegenover de NOS. „Daardoor had ik krachtver- lies in het linkerbeen en was de aansturing niet optimaal." Valpartijen tijdens fietstrainin gen verergerden het euvel. ATLETIEK Nadine Visser neemt het bij de FBK Games in Hengelo op de 100 meter horden op tegen Cindy Role der, de Europese kampioene op dit nummer. Visser pakte vorige maand bij de WK in- door in Birmingham brons op de 60 meter horden en be sloot kort daarna de horden voorlopig te verkiezen boven de meerkamp. TENNIS Barcelona Mannen, tweede ronde: Goffin (Bel/4) - Granollers (Spa) 4-6 7-6 6-2, Lopéz (Spa/12) - Lajovic (Ser) 6-4 2- 6 6-4, Jaziri (Tun) - Escobedo (VS) 6-4 6-3 Boedapest Mannen, eerste ronde: Bedene (Slo/5) - Copil (Roe) 6-7 7-5 6-3, Maden (Dui) - Fucsovics (Hon/6) 4-6 6-3 6-2, Struff (Dui/7) - Zopp (Est) 2-6 6-4 7-5, Stuttgart Vrouwen, eerste ronde: Pliskova (Tsj/5) - Bertens 6-2 6-2, Garcia (Fra/6) - Sjarapova (Rus) 3-6 7-6 6-4 Istanboel Vrouwen, eerste ronde: Rus - Zhang (Chi/4) 6-2 6-3, Vekic (Kro) - A. Radwanska (Pol/3) 6-1 2-0 opgave, Wozniacki (Den/1) - Aleksandrova (Rus) 6-2 6-2, WIELRENNEN Ronde van Romandië, proloog: 1. Matthews (Aus, Sun) 4 km in 5.33,2. Bohli (Zwi/BMC) 0.01,3. Roglic (Slo/LJm z.t., 30. Kruijswijk (LJm) 0.19, 52. Clement (LJm) 0.24. 'Moet ik alleen blij zijn als ik win?' Pim Bijl Stadskanaal De voorbije driejaar won je bijna altijd de koersen die je wilde winnen. Hoe ga je daarmee om? Een bijzondere constatering voor een top sporter van jouw leeftijd. Is dat iets waar jij zelf over nadenkt? Nee? Jij kunt jouw sport relativeren? Waar komt dat vandaan? - Anna van der Breggen (28) Is dat dan misschien jouw grootste kwali teit? Dat jouw plezier niet valt of staat met winst of verlies? Fijn. Die relativering om je heen, dat niet alles om wielrennen draait. 2x Giro Rosa (2016, 2017) 1x La Course (2015) 1x Europees kampioen op de weg (2016) 4x Waalse Pijl (2015, 2016, 2017, 2018) 2x Amstel Gold Race (2017, 2018) 2x Luik-Bastenaken-Luik (2017, 2018) 1 x Ronde van Vlaande ren (2018) 1x Strade Bianche (2018) Naam: Anna van der Breggen Geboortedatum: 18 april 1990 in Zwolle Overwinningen: 1x Olympisch kampioen op de weg (2016)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21