in de meivakantie Veel ongevallen met ouderen en e-bikes V I Walcheren Havo-scholieren Veerle Slot (rechts) en Gabriels zitten deze week vrijwillig op school, terwijl het meivakantie is. Ze volgen een examentraining die hen extra voorbereidt op het eindexamen Jlmke: „Dooi die training weet ik zeker dat ik het kan. tikt geeft een geruster gevoel.'f zeeland2 Afgelopen jaar kwamen 613 mensen om in het verkeer, 16 slachtoffers minder dan in 2016. Onder hen waren 206 fietsers en 201 inzittenden van een perso nenauto, meldt het Centraal Bu reau voor de Statistiek. Twee derde van alle fïetsdoden was 65 jaar of ouder. In alle leef tijdsgroepen overleden afgelo pen jaren meer mannen dan vrouwen door een ongeval. Vooral met de elektrische (race)fiets ging het opvallend vaak mis. Saskia Kluit, directeur van de Fietsersbond: „Dat de fietsers de auto's voorbij zijn, zat er al een tijdje aan te komen. De vergrij zing speelt daarbij een rol. Door de e-bike kunnen ouderen gro tere afstanden afleggen, maar ze zien bijvoorbeeld minder goed en hebben sneller proble men met hun balans. Veel seni oren worden gewoon wat stram mer." Onder automobilisten is juist het aantal jongvolwassen slacht offers (25 tot 35 jaar) toegeno men. In Noord-Brabant vielen vorig jaar de meeste dodelijke verkeersslachtoffers (98). Zee land, Flevoland en Drenthe tel den de minste doden. In Zeeland zijn automobilis ten onder de verkeersslachtof fers nog duidelijk in de meerder heid. Van de achttien mensen die vorig jaar op de Zeeuwse we gen omkwamen, reden er tien in een auto en vier op een (race)fiets. In 2016 waren onder de twin tig slachtoffers negen automobi listen en vijf fietsers, volgens cij fers van het ROVZ. Verkeersminister Cora van Nieuwenhuizen zei gisteren nog dat ze de eerdere doelstelling van 500 doden in het verkeer niet meer wil hanteren. „De ambitie moet gewoon nul zijn, ook al weet je dat je dit nooit kunt ha len. Die omslag gaan we nu met z'n allen maken." Een belangrijke verkeersadvi- seur van de minister, directeur Peter van der Knaap van ver- keersonderzoeksbureau SWOV, stelt vandaag in een interview in deze krant dat gemeenten en provincies wellicht via controles en toezicht moeten worden aan gespoord om te investeren in verkeersveiligheid. COCAÏNE De Nederlandse overheid strijdt tegen drugs, maar in Colombia is coca verbouwen de manier om aan armoede te ontsnappen Zon en kans op een lokale bui Nieuwsmedia Fietsen dodelijker dan autorijden In 2017 zijn voor het eerst meer fietsers omgekomen in het verkeer dan inzittenden van een auto. Ruim een kwart van de fietsslachtoffers ver ongelukte op een e-bike. Edwin van der Aa Marcia Nieuwenhuis Den Haag Voor het eerst zijn meer fietsers dan automobilisten omgekomen V*v Fiets 206 a /""V vv/ Auto 201 1996 ©250418 Bron: CBS 2017 »P7 P8 woensdag 25 april 2018 14°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1