tot geel-zwart boegbeeld Feyenoord geeft zichzelf huiswerk Karsten Kroon komt zelf met bekentenis 19 één been in finale Champions League ons League in Kiev. Wijnaldum be gon in het spektakelstuk gister avond op de reservebank, maar al snel moest Alex Oxlade-Chamber- lain met een knieblessure naar de kant. Wijnaldum viel prima in, vaak duellerend met zijn vriend Kevin Strootman, met wie hij als jongetje opgroeide in de jeugdop leiding van Sparta. Van Dijk speelde overtuigend als leider van de defensie van de Engel sen, die nauwelijks onder druk werd gezet door AS Roma. De ploeg van trainer Eusebio Di Francesco wist kort na rust dat alle hoop op het alsnog bereiken van de finale verdwenen is. Salah mocht weer eens vogelvrij het zestienmeterge bied in dribbelen en zijn voorzet werd keurig door Mané binnenge- tikt: 3-0. En ook de Braziliaan Ro- berto Firmino, uiteraard op aange ven van Salah, mocht een graantje meepikken in het geweld: 4-0. Fir mino mocht ook nog eens de 5-0 binnenknikken uit een hoekschop. Voor één keer had Salah zich niet bemoeid met een goal. Dzeko mocht in de slotfase nog iets terug doen voor Roma: 5-1. De Italianen, die in de kwartfi nale thuis Lionel Messi aan banden hadden gelegd, keken elkaar ge schokt aan en ze dachten waar schijnlijk allemaal hetzelfde. Messi uitschakelen was één, maar Salah in deze vorm is simpelweg helemaal niet is af te stoppen. eens om in de eredivisie. Dat is al leen weggelegd voor jongens die doorstromen vanuit de eigen oplei ding. Types als Davy Klaassen, San- der Boschker of Ger Senden. „Ik ben helemaal op mijn plaats bij Vitesse", verklaart Kashia zijn recordreeks. „Ik kwam binnen als bleue, naïeve Georgiër. Ik heb hier Engels en Nederlands geleerd, me op sportief vlak ontwikkeld. En uit eindelijk ben ik seizoen in, seizoen uit doorgegaan. Dat is geen toeval. Dat is karakter. Ik ben een simpele verdediger. Ik ken mijn krachten en mijn zwaktes. En ik ben ook een vechter. Ik heb me altijd dubbel en dwars ingezet voor de club." Een buitenlander die één club in de eredivisie trouw blijft, is uitzon derlijk. Kashia moet op dat vlak al leen Jan Heintze voor laten gaan. Clubiconen De Deen overlegt in één periode PSV 264 wedstrijden. „Nationaliteit maakt in deze niets uit", vertelt de Georgiër. „Ik ben vergroeid met Vitesse. Het is mijn club. Ik voel de warmte van de fans." Hij is ook een kameleon. Kashia heeft de trainers zien komen en zien gaan. Er zijn allerlei systemen over hem uitgestort. Elke keer heeft hij zich aangepast. „Ik heb me op tactisch gebied altijd gevoegd naar de wensen van de trainer. De ma nager bepaalt. Uiteindelijk kom ik zo aan een lange reeks." Yassin Ayoub (FC Utrecht) is al aangetrokken. Aanvaller Mo El Hankouri heeft er een seizoen op huurbasis bij Willem II op zitten en normaliter komt ook de Zweed Simon Gustafson terug naar de Kuip, na een jaartje de lijnen te hebben uitgezet bij Roda JC. Ook Marko Vejinovic (AZ) en Kenneth Vermeer (Club Brugge) zijn nog contractspelers van Feyenoord, maar hun terugkeer naar Rotter dam ligt onder Giovanni van Bronckhorst bepaald niet voor de hand. Net als vorig seizoen houdt de dub rekening met het vertrek van bepalende spelers. Dat zou zelfs zomaar het halve basiselftal kun nen zijn dat zondag AZ met 3-0 klopte in de bekerfinale. Routinier Robin van Persie zegt hevig te twijfelen of hij nog wel moet doorgaan. Spits Nicolai Jorgensen mocht in de winter niet verkassen naar de Premier League, maar het zou logisch zijn als de Deen dit keer wel vertrekt. Vilhena Voor international Tonny Vilhena lijkt het moment aangebroken om de volgende stap in zijn loopbaan te zetten. En als er voor aanvoer der Karim El Ahmadi nog één avontuur voorbij komt, dan hapt hij waarschijnlijk toe. Berghuis Kevin Diks is voor 800.000 euro gehuurd van Fiorentina en dient zich normaal gesproken in juli weer in Florence te melden. Voor topscorer Steven Berghuis, die wel een goed seizoen kende, zullen er ongetwijfeld geïnteresseerde clubs op de stoep staan. Maar de rechterspits heeft een fonkel nieuw vierjarig contract op zak en ^Willem van Hanegem adviseerde Feyenoord al om FranSol, Juninho Bacuna en Jordy Clasie te halen Feyenoord zal hem alleen voor de absolute hoofdprijs laten vertrek ken. Brad Jones, Sven van Beek, Jan-Arie van der Heijden, Ridge- ciano Haps, Jens Toornstra en Jean-Paul Boëtius zullen normaal gesproken ook komend seizoen de vaste kern vormen van Feyenoord. Sol Willem van Hanegem tipte de club al om Fran Sol (Willem II), Juninho Bacuna (FC Groningen) en Jordy Clasie (Club Brugge, maar eigendom van Southamp- ton) te halen. Ze zullen ongetwij feld op het lijstje staan bij Feyen oord omdat de club doorgaans niet uitblinkt in het binnenhen- gelen van onbekende talenten. Kroon, die onder meer reed voor Rabobank, CSC en Saxo Bank, reageerde tegenover het ANP kort op het arti kel in deze krant waarin zijn dopinggebruik werd onthuld. „Het ver haal klopt. Ook ik heb een korte periode tijdens mijn carrière doping ge bruikt. Dat spijt me en ik neem er alle verantwoordelijkheid voor." Tegenover verslaggever Thijs Zonneveld vertelde Kroon al eer der over het gebruik van verboden middelen. Dat gebeurde in aan loop naar de Giro van 2017, toen sprake was van een mogelijk sa menwerking tussen Kroon en deze krant. De voormalig wielren ner wilde zelf op een later mo ment publiekelijk bekennen, maar trok die afspraak in. Na de publicatie giste ren trad Kroon toch naar buiten. „Ik was beroeps wielrenner in een heel moeilijke tijd en heb enorm veel respect voor mijn collega's die destijds de verleiding hebben weten te weer staan om doping te gebruiken." Eurosport gaf gisteren aan door te gaan met Kroon als wielercom- mentator. woensdag 25 april 2018 GO Roma te veel Mohamed Salah zorgt met een wippertje voor de 2-0. fotogetty Club Speler Duels PSV Willy van der Kuijlen 528 Ajax Sjaak Swart 463 AZ Kees Kist 372 Feyenoord Wim Jansen 422 FC Utrecht Jan-Willem van Ede 409 Heerenveen Hans Vonk 267 Vitesse Guram Kashia 243 Feyenoord heeft de doelstel ling voor volgend seizoen nu al geformuleerd: vol voor de titel gaan. Maar met welke spelers gaat de club dat doen als de verwachting is dat bepalende krachten vertrekken? Mikos Gouka Rotterdam Fran Sol: volgens Willem van Hanegem zou de spits van Willem II prima in de Kuip passen. FOTO PRO SHOTS ROTTERDAM Oud-wielrenner Karsten Kroon heeft nu ook zelf bekend dat hij tijdens zijn ac tieve carrière doping heeft ge bruikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19