Kashia: Van bleue Georgiër li Liverpool dankzij geniale Egyptenaar al met 18 Het is het seizoen van de Egyptenaar Mohamed Salah. De razendsnelle aanvaller van Liverpool velde gisteren ook AS Roma met twee prachtige treffers en twee puntgave assists. Het werd 5-2. Kort Giro Clubs willen vergoeding Clubs uit de Jupiler League willen een op leidingsvergoeding voor de deelname van Jong-teams aan hun competitie. Ook willen ze stringente richtlijnen waaraan die Jong- teams moeten voldoen en pleiten ze voor een verruiming van de huidige promotiere geling. Op 6 juni zullen deze punten aan de vergadering betaald voetbal worden voorge legd. De Koning stopt bij RKC RKC gaat niet verder met trainer Hans de Koning (foto), die in januari werd aange steld als opvolger van de ontslagen Peter van den Berg. De Koning ondertekende een con tract tot het einde van het seizoen. Henri Michel (70) overleden De Franse oud-voetballer Henri Michel (foto) is op zeventigjarige leeftijd overleden. Michel speelde vele jaren voor Nantes, waar mee hij drie landstitels won. De oud- inter national was later bondscoach van onder meer Frankrijk en Marokko. Duitsland komt met EK-plan Duitsland heeft de plannen voor de organi satie van het EK voetbal van 2024 aan de UEFA gepresenteerd. „Een toernooi in het hart van Europa betekent de maximale steun van fans", vindt de Duitse bond. Tur kije is de enige concurrent van Duitsland. Flitsen Quote van de dag Cocu WK clubs 'Ronaldo? Ja, maar wij hebben Lewandowski De spelers van Barcelona, die afge lopen weekeinde in de bekerfinale van Spanje met 5-0 de vloer aan veegden met Sevilla...hoe zouden die gisteren naar de halve finale van de Champions League tussen Liverpool en AS Roma hebben ge keken? Het duurde even voor Liver pool het gaspedaal had gevonden op Anfield Road, maar toen dat een maal het geval was, bleek AS Roma toch niet meer dan een subtopper in Europa. Al was het wel wachten to Moha med Salah zich daadwerkelijk met de afronding ging bemoeien. Zijn ploeggenoten Roberto Firmino en Sadio Mané raakten aanvankelijk nog van slag oog in oog met de Bra ziliaanse reus Alisson Becker onder de lat bij AS Roma. Maar alles wat Salah dit seizoen aanraakt, veran dert in goud. De 25-jarige Egypte naar, zondag nog gekozen tot de speler van het jaar in de Premier League, kreeg tien minuten voor rust voldoende ruimte om de bal met zijn linkerbeen in de kruising te mikken. Legendarisch Op de tribune klapten de 67-jarige Kenny Dalglish en de 56-jarige Ian Rush de handen stuk. De Schot en de Welshman, twee van de meest legendarische spelers die Liverpool PROGRAMMA ooit heeft gehad, zijn dit seizoen wel iets gewend van de ontketende Salah. Maar de manier waarop de aanvaller zich gisteren op het aller hoogste niveau presenteerde, gaf aan dat de clubiconen in de cluban- nalen gezelschap gaan krijgen van Salah. Vlijmscherp Want toen AS Roma zich in blessu retijd van de eerste helft door de al zo vaak geroemde vlijmscherpe omschakeling van Liverpool liet verrassen, was het wederom Salah die de trekker genadeloos over haalde. Hij verraste bewaker Juan Jesus met een loopactie binnen door en wipte de bal keurig over de uitgekomen Alisson Becker. De doelman zag voor de pauze liefst dertien doelpogingen van Liver pool op hem afkomen. Er was sim pelweg geen houden meer aan voor de Romeinen, die nog zo dapper aan de wedstrijd waren begonnen en pech hadden dat Aleksandar Ko- larov de lat raakte met een afstand schot. De verdedigers van AS Roma snakten door het beulswerk van Sa lah, nota bene voormalig ploegge noot, naar de rust. Bij Liverpool mogen de Nederlanders Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum re kenen op de finale van de Champi- De ogen glinsteren. Van trots, emo tie en blijdschap. Guram Kashia hoort de toespraak van technisch directeur Mare van Hintum aan, in de kleedkamer van AZ. Het zijn warme woorden. Hij voelt waarde ring. Hij lacht. De groep applaudis seert voor hem. Een Georgiër, dertig jaar en altijd voorzien van rake teksten, is de langst dienende speler van Vitesse in de eredivisie. In Alkmaar heeft hij vorige week woensdag Theo Janssen ingehaald. Ook al een icoon in Arnhem. Kashia staat nu op 243 wedstrijden. En hij is nog niet klaar. Hij staat onder contract tot juli 2020. Dat is opmerkelijk. Clubtrouw is een schaars goed in de jachtige we reld van het profvoetbal. Geld ver dienen, transfers scoren, steeds weer het plafond hoger leggen - dat is het credo in het profmetier. Kas hia is alweer aan zijn achtste sei zoen bezig bij Vitesse. Kom er maar woensdag 25 april 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Udinese heeft voor de tweede keer dit sei zoen een trainer ontslagen. Massimo Oddo wordt opgevolgd door Igor Tudor. Danny Post Post mist de laatste twee competitiewedstrijden van VVV vanwege een knieblessure die hij opliep in het uitduel met Ajax. Hans Kraay is per direct opgestapt als trainer van tweededivisionist FC Lienden. De coach zegt de beledigingen en kritiek van sponsoren na het duel van afgelopen week einde tegen Excelsior Maassluis zat te zijn. S Lotto-Jumbo begint vol gende week met vijf Neder landse wielren ners aan de Giro. Robert Gesink krijgt gezelschap van Jos van Emden, Danny van Poppel, Bert-Jan Lin deman en Koen Bouw man. l Phillip Cocu kan na 2015 voor de tweede keer de Rinus Mi- chels Award winnen als beste trainer. Giovanni van Bronckhorst en John van den Brom zijn ook genomineerd. De FIFA denkt dat het WK voor clubteams en de Nations League tussen 2021 en 2033 circa 25 miljard dollar aan in komsten kun nen gaan ge neren. Dat meldt de BBC. Bayern-coach Jupp Heynckes heeft alle vertrouwen in het CL- duel met Real vanavond O a. Salah-show is Q Liverpool AS Roma Mikos Gouka Rotterdam HALVE FINALES CHAMPIONS LEAGUE Liverpool - AS Roma 5-2 35. Salah 1-0, 45 Salah 2-0, 56. Mané 3-0, 61Firmino 4-0, 68. Firmino 5-0, 81Dzeko 5-1,85. Perotti 5-2 (pen.) Vandaag 20.45 uur Bayern München - Real Madrid Returns 1 2 mei; finale 26 mei (Kiev). EUROPA LEAGUE Morgen 21.05 uur Arsenal - Atlético Madrid Olymp. Marseille - RB Salzburg Returns 3 mei; finale 16 mei (Lyon). Clubtrouw is in het profvoetbal uitzonderlijk. De Georgiër Guram Kashia (30) staat bij Vi- tesse op het recordaantal van 243 wedstrijden in de eredivisie. Dat is clubliefde gemixt met een portie toeval. Lex Lammers Arnhem Guram Kas hia: „Ik ben vergroeid met Vitesse." FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18