Casper Meijer weg bij Blokker 16 Kort Groen licht Ierse suikertaks Brussel legt Ierland geen strobreed in de weg als het een belasting wil heffen op fris dranken waaraan suiker is toegevoegd. De Europese Commissie vindt dat de volks gezondheid in dit geval zwaarder weegt dan de Europese concurrentieregels. Ierland wil een suikertaks van ruim 20 cent per liter (zoete) frisdrank heffen. Streekvervoer staakt Maandag en dinsdag rijden er geen streek bussen en geen regionale treinen. Chauf feurs en machinisten staken. Ze protesteren tegen de hoge werkdruk, het gebrek aan scholing en te weinig plaspauzes. De Werk gevers Openbaar Vervoer stappen naar de rechter om de ov-staking te voorkomen. Volgens de vakbonden komt het streekver voer in heel Nederland plat te liggen. Dat geldt niet voor de treinen van NS en het stadsvervoer (metro's, bussen en trams) in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Meer omzet muziekindustrie De Nederlandse muziekindustrie zag in 2017 de omzet met iets meer dan ro procent stijgen, naar 270,5 miljoen euro. Streaming maakt al 63,8 procent van de totale markt uit en is goed voor een omzet van 108,6 miljoen euro. De verkoop van cd's en muziek-dvd's nam wederom af. De omzet uit vinyl nam daarentegen wel met een kwart toe. Advocaten zelf het vaakst in beklaagdenbankje Advocaten worden van alle beroepen zelf het meest voor de rechter gedaagd. Ook notarissen zitten vaker dan ze lief is in het beklaagdenbankje. Dat blijkt uit onderzoek van verzekeringsmaatschappij Lancy naar rechtszaken over beroepsaansprakelijkheid tussen 1994 en 2028. Advocaten waren goed voor 30 procent van alle rechtszaken. Belas tingadviseurs lopen relatief de meeste kans voor de rechter gesleept te worden door on tevreden klanten. Flitsen AkzoNobel Randstad Flow Traders ROTTERDAM Het huwelijk tus sen Casper Meijer en Blokker is van korte duur gebleken. De Blokker-directeur stapt na 2,5 jaar op. Blokker wilde gisteren alleen loslaten dat er een me ningsverschil is over de snelheid van de ontmanteling van het winkelconcern en de 'onderlig gende financiële resultaten'. Meijer werd in 2015 aangetrok ken om de Blokker Holding weer financieel gezond te maken. On der zijn leiding werden de win kelketens Bart Smit, Intertoys en Leen Bakker afgestoten en de Blokker- en Xenoswinkels gron dig gerenoveerd. Blijkbaar ging het niet snel genoeg, liet een woordvoerster gisteren door schemeren: „De verwachtingen waren dat het wat sneller zou gaan." t Sprake van breuk na meningsverschil over snelheid van sanering concern Retaildeskundige Paul Moers vermoedt dat de familie Blokker zich is gaan roeren: „Ab Blokker, die met zijn inmiddels overleden broer Jaap Blokker het bedrijf groot maakte, is nog sterk be trokken bij de overgebleven Xenos-winkels. En om wat an ders te noemen: Blokker maakt opeens weer volop reclame voor schoonmaakmiddelen, terwijl ze die eerder hadden afgezworen. Het doet mij denken aan een strijd tussen het vasthouden aan het oude en modernisering. Daarmee lijkt Meijer aan het kortste eind te hebben getrok ken." Moers denkt niet dat Meijer rouwig is om zijn vertrek. „Het is een man met veel ambi tie. Hij heeft laten zien dat hij zo'n groot verkoopproces in goede banen kan leiden. Dat staat mooi op zijn cv." Voor minder doet Brussel het niet. En nee: dit is geen onderhan- delingsinzet, dit is een eis. EU- Handelscommissaris Cecilia Malmström laat zich niet ringelo ren. Als Trump zijn akkoorden met Europa wil aanpassen of met Europa een gemeenschappelijke strategie wil uitstippelen tegen de overproductie in China, kan daar over gesproken worden - later. „Onderhandelingen met het mes op de keel? Daar begin ik niet aan", zegt de Zweedse. En dus gaan we weer span nende dagen tegemoet. Over minder dan een week loopt im mers voor Europa de tijdelijke uit zondering af op de forse tariefs verhogingen op staal (25 procent) en aluminium (10 procent) waar mee Trump vorige maand al dreigde. En net als toen is de verwach ting dat hij zijn trans-Atlantische partners tot het laatst in onzeker heid houdt. Onderhandelingen met het mes op de keel? Daar begin ik niet aan Van zijn kant heeft Europa een lijst van strategisch goedgekozen VS-producten klaarliggen, met een exportwaarde van 2,8 miljard euro, waarop het razendsnel straftarieven kan loslaten. Malmström laat weinig los over haar contacten met Amerika, be halve dat die intensief zijn en de eensgezinde EU-boodschap on veranderd is: we zijn vrienden en bondgenoten, en ons om veilig heidsredenen tariefsverhogingen opleggen slaat nergens op. Intussen sluit ze overal in hoog tempo handelsakkoorden. Vorige week Japan en Singapore, zondag volgt Mexico. Het Mercosur-over- leg met vier andere Latijns-Ame rikaanse landen (Argentinië, Bra zilië, Paraguay en Uruguay) is op een oor na gevild en nog dit voor jaar opent ze onderhandelingen met Australië en Nieuw-Zeeland. Aan die akkoorden gaan maan den-, zo niet jarenlange gesprek ken vooraf. „Maar mede dankzij Trump krijgt Europa wel de wind onder de vleugels", constateert D66-Europarlementariër Ma- rietje Schaake. Het akkoord met Japan slaat ze hoog aan, 'omdat het een belangrijke economie is en een bondgenoot als het gaat om rechtsstatelijkheid'. „Maar po- woensdag 25 april 2018 5% tl.35 VOLKSGEZONDHEID GEEFT DOORSLAG WERKGEVERS NAAR DE RECHTER STREAMING VERSLAAT CD'S EN VINYL BELASTINGADVISEURS NIET POPULAIR Kabelconcern Altice krijgt een Europese boete van 124,5 miljoen euro. Het Franse be drijf heeft volgens EU-commissaris Vestager in 2015 verzuimd de commissie tijdig op de hoogte te stellen van de overname van het Portugese telecombedrijf PT Portugal. ■Paccar, het Amerikaanse moederbedrijf van vrachtwagenconcern DAF, boekte het eerste kwartaal een recordomzet van 5,7 mil jard dollar. De winst kwam uit op 512 miljoen dollar, 65 procent meer dan in het eerste kwartaal van 2017. De verzekeraar de kopgroep aan in de AEX. De verfprodu- cent kampte in het eerste kwar taal met lagere verkopen. De uitzendreus was de grootste daler bij de hoofdfondsen. De beursinter- mediair kelderde in de MidKap. Eergisteren was het precies an dersom. O VS-president Donald Trump moet Europa 'permanent en onvoorwaardelijk' uitzonderen van zijn voorgenomen tariefs verhogingen op staal en alumi nium. Frans Boogaard Brussel -Cecilia Malmström (EU)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16