ITALIAANS GENIETEN... Hoogtepunten Sicilië Klassiek Sicilië stipreizen.nl ©088 - 70 70 600 (StlP EUWS 11 Mogelijk levenslang en tbs voor Deense uitvinder €40 €40 t* I Dat Peter Madsen langdurig achter de tralies gaat, lijdt nauwelijks twij fel. Deense justitie eist in ieder ge val levenslang en TBS. Zijn advo cate hoopt op 'slechts' 14 jaar, al leen voor moord. Er is een waslijst aan bewijzen te gen de ontspoorde uitvinder. Hij wordt ervan verdacht de Zweedse journaliste Kim Wall te hebben ge marteld en vermoord tijdens haar reportage in zijn zelfontworpen onderzeeër. Volgens de aanklager handelde Madsen vanuit een sek sueel motief en bond hij journaliste 'mogelijk vast met haar eigen panty alvorens haar te spietsen'. Madsen zei op het allerlaatste moment tijdens het proces dat het hem 'zeer, zeer, zeer spijt' wat er was gebeurd. Voor die tijd gedroeg hij zich bij vlagen nonchalant en gaf hij soms bizarre verklaringen. Daaruit sprak weinig mededogen voor het slachtoffer en haar nabe staanden. Madsen blijkt tegelijker tijd een verstrooide wetenschapper en een sadistische maniak. Een bizarre relatie had de uitvin der met zijn uitvinding: UC3 Nau tilus, de grootste door een particu lier gebouwde duikboot ter wereld. Niet alleen vergaarde de autodidact Madsen internationaal aanzien en media-aandacht; hij leefde ook let terlijk in de buik van zijn creatie. UC3 Nautilus, die nu staat te roes ten op een industrieterrein bij Ko penhagen, was de wereld voor Madsen. Seksfantasieën Hij trok zich vaak terug in de boot als het tegenzat, ontving er vrien dinnen die soms enigszins meede den aan zijn seksfantasieën. Mad sen droomde van een onderwater- reis-om-de-wereld die hem in alle recordboeken zou brengen. Tijdens het proces sprak hij over zichzelf in zowel de eerste als derde persoon en had het over 'zij' en 'haar' als het over zijn duikboot ging, noteerde een journaliste van The New Yorker. Soms verwisselde hij de duikboot en de journaliste. Nadat de vrouw was vermoord, liet hij ook de duikboot zinken. Duidelijk werd dat de journaliste op een ongelukkig moment in con tact kwam met Madsen. Wall was geen groentje. Ze bezocht prestigi euze universiteiten en publiceerde in gerenommeerde bladen als The Atlantic, The Times en The Guardian. Knappe reportages maakte ze over feminisme in China, de ille gale internetcultuur op Cuba, nu cleaire vervuiling op de Marshall eilanden. Zij had Madsen benaderd voor een verhaal over Denen die met de Amerikaanse uitvinder Mogelijk bond hij haar vast met haar eigen panty alvorens haar te spietsen Elon Musk concurreerden in de 'Space Race', de race naar de ruimte. Wat ze niet wist dat vlak voordat het tot het interview met Madsen kwam, de laatste was uitgekotst door andere Deense uitvinders. Er viel niet met deze opvliegende man te werken, oordeelden zij. Ook wist ze niet van Madsens zeer gewelddadige seksuele fanta sieën. Twee ex-vriendinnen getuig den op het proces over zijn donkere kant en belangstelling voor marte ling. Volgens de aanklager raad pleegde Madsen - op de avond voordat hij met Kim Wall uitvoer - op internet de zoekwoorden 'ont hoofden', 'meisje', 'doodsangst'. Hij bekeek ook een video waarbij de keel van een vrouw wordt afge sneden. Toen Wall aan boord kwam, lagen een zaag en andere in strumenten al klaar voor een gru welijk einde. Kim Walls familie heeft een fonds opgezet om jonge vrouwe lijke journalisten te stimuleren be langrijke verhalen te schrijven. „Het moet daarover gaan en niet over dat alles eindigde die nacht in de duikboot", aldus moeder Ingrid Wall. Tijdens het proces werd duidelijk dat Madsen vaak in een schijnwe reld leefde. Films als Das Boot, Kill Bill en Terminator2 waren voor hem ingrediënten voor een levensecht verhaal dat hij zelf wilde beleven. In Madsens verklaringen is Wall niet door hem vermoord maar is zij on gelukkig gestikt door een verkeerde ventilatie en giftige gassen. Maar daarvan werden geen sporen aan getroffen in de longen van Wall. nu v.a. nu v.a.Vpb "ioJAAR woensdag 25 april 2018 GO 'Duikbootkiller' hoort vonnis Vandaag krijgt de Deense uitvin der Peter Madsen (47) te horen hoe lang hij de cel in moet. „Er zijn geen verzachtende omstan digheden, alleen maar verzwa rende", verklaart aanklager Jakob Buch-Jepsen. Bob van Huët Rotterdam/Kopenhagen Peter Madsen in zijn zelf gebouwde duikboot, foto ap —Jakob Buch-Jepsen, aanklager Kill Bill Rondreis Sicilië All Inclusive «SS* korting korting 8-daagse groepsrondreis veronjT in 1 Hopps Hotel Inclusief vliegreis O.a. Gorghi Tondi Palermo en Agrigento 589 verDiijT in neT *r Eloro Hotel Inclusief vliegreis Palermo Mozia Eiland Agrigento +Trapani Marsala Mazara del Vallo Gorghi Tondi U ontdekt alle 'Hoogtepunten van Sicilië' tijdens deze 8-daagse groepsrondreis. Zo bezoekt u o.a. beroemde plaatsen als Gorghi Tondi en de historische parels Erice, het eiland Mozia en Agrigento. Maar ook het veelzijdige Palermo en de wijnstreek Marsala komen aan bod! Op uw vrije dag kunt u op eigen gelegenheid Mazara del Vallo verkennen of heerlijk ontspannen bij het zwembad in het heerlijke 4" Hopps Hotel. Inbegrepen zijn de vliegreis, rondreis per comfortabele touringcar, Nederlandssprekende reisleiding en 7 nachten in het 4* Hopps hotel o.b.v. All Inclusive! (maaltijden en consumpties tijdens de excursie zijn voor eigen rekening) ziestipreizen.nl/itslhvs Met verlenging: stipreizen.nl/itslhsv All Inclusive O.a. Etna, Taormina, Noto en Siracusa aörmi/ta +Catania Siracusa Ortigia oto Lido di Noto Tijdens de 8-daagse groepsrondreis 'Klassiek Sicilië' ontdekt u deze prachtige kustlijn. U begint de vakantie goed met een wijnproeverij in de provincie Siracusa en een bezoek aan o.a. het Romeinse amfi theater. Ook de'stenen tuin'Noto, de Griekse tempel in Ortigia en de vulkaan Etna staan op het programma. De reis wordt afgesloten met de typisch Siciliaanse plaats Taormina en de lokale markt in Catania. Inbegrepen zijn de vliegreis, verblijf in het 4* Eloro Hotel o.b.v. All Inclusive (maaltijden en consumpties tijdens de excursies zijn voor eigen rekening) en Nederlandssprekende reisleiding. U gaat al mee vanaf slechts €589! zie stipreizen.nl/itslkls Met verlenging: zie stipreizen.nl/itslskl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exd. Calamiteitenfonds van 2,50 reserveringskosten 35 per boeking. Kortingen variëren per reis, zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. reizen ril

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11