Toch nog proefkonijn Waar *»^T*&^moet je zijn op Koningsdag? Commandant mariniers zet vraagtekens bij verhuizing naar Vlissingen Hoe vaak zie je deze? Onderzoek: 1 op de 8 vogels is bedreigd »P3 Jsii P24-25 AANTAL EXPERIMENTEN MET APEN NEEMT TOE Het programma in uw regio Verhuizing van het Korps Mari niers naar Vlissingen kan uitlopen op een nachtmerrie, waarschuwt de korpscommandant, brigadege neraal Jeff Mac Mootry. Hij roept de politiek op de ver huizing van zijn Korps Mariniers van Doorn naar Vlissingen te her overwegen. In zijn column in het mariniersblad QPO zegt Mac Mootry zich grote zorgen te maken over de gevolgen van de verhuizing voor het Korps. Mac Mootry maakt een vergelij king met een bergtraining waarbij mariniers zich steeds moeten af vragen of ze wel op de juiste koers zitten. „Klopt de koers wel? Is het wijs om door te gaan? In ultimo kan de uitkomst zijn: 'Durf terug te ke ren!" De brigadegeneraal der mari niers wijst in zijn column op het grote belang van het thuisfront. „Als het thuis niet klopt heb je als marinier een probleem." De part ners van de 1800 mariniers moeten terug kunnen vallen op 'een ver trouwde sociale omgeving waar zij 24/7 van op aan kunnen. Vaak is dat familie of schoonfamilie. En dat is nu precies waarom met name veel onderofficieren en officieren een groot en vaak onoverkomelijk pro bleem hebben met de verhuizing van Doorn naar Vlissingen." De verhuizing is voor Mac Mootry 'een flinke kopzorg' waar hij 'af en toe slecht van slaapt'. In Klopt de koers wel? In ultimo kan de uitkomst zijn: 'Durf terug te keren' gesprekken met mariniers die het korps verlaten is de aangekondigde verhuizing naar Zeeland vaak ge noemd 'als het beslissende duwtje de poort uit'. „De spreekwoorde lijke druppel. De verwachting bin nen het Korps is dat een nog grotere uittocht op gang komt als de ver huizing 100 procent onomkeerbaar is." Hij haalt de enquete aan die De fensie en de provincie Zeeland heb ben gehouden. Daarin gaf 86 pro cent van de mariniers aan zeker niet naar de regio Zeeland te zullen ver huizen. De locatie Vlissingen is voor de werving van nieuwe mari niers eveneens een probleem, ver wacht Mac Mootry. „Hoewel Korps Mariniers een sterke merknaam is, vraag ik mij af of positionering van het gros van de marinierseenheden in Zeeland uiteindelijk voldoende wervingspotentieel oplevert." Bo venmatige uitstroom gecombi neerd met een wervingsprobleem is voor hem 'een nachtmerriesce nario'. De brigadegeneraal erkent dat te rugkeren op een eerder besluit 'vaak niet makkelijk is'. „En tóch kan terugkeren het beste zijn voor mens en missie. Het is van belang dat deze wijze les uit de bergtrai ning ook wordt meegenomen in het dossier rond de voorgenomen verhuizing naar Vlissingen. Halt houden, oriënteren en besluit hij zijn column.ZEELAND 2 Nieuwsmedia Si c? Het aantal proeven met apen in onderzoekscentrum BPRC in Rijswijk is fors gestegen. In 2017 werden 317 primaten ge bruikt; 137 dieren overleefden de proeven niet. In 2016 waren 95 apen proefkonijn. De stijging staat haaks op de politieke belof tes het aantal dierproeven terug te dringen. Wetenschappers ge bruiken soms liever muizen dan apen, omdat die genetisch dichter bij de mens staan. P8 ZEELAND6 Generaal legt bom onder kazerne De korpscommandant van de mariniers heeft slapeloze nach ten van verplaatsing van mari niers van Doorn naar Vlissingen. Theo Giele Vlissingen - Jeff Mac Mootry, brigadegeneraal Bewolkt en kans op lichte regen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1