II 16 ZE MARATHON ZEEUWS-VLAANDEREN Middelburgse atleet revancheert zich tussen Hulst en Terneuzen voor zijn mislukte missie in Rotterdam. HOE DEDEN ZIJ HET? De 406 finishers in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen zullen de jubi leumeditie de komende dagen vast nog wel eens voorbij zien komen in een droom of nachtmerrie. Het warme weer zorgde voor een slag veld. Lachende gezichten waren er bij de winnaars Erwin Harmes en Monica Sanderse. Bij veel anderen kon er geen lachje meer vanaf „Niet normaal hoe zwaar dit was", vatte Eelke de Jong uit Middelburg, num mer 257 in de einduitslag, de tiende editie samen voor de 404 andere at leten. De finish van Dieter Buggen- houdt (16e) stond misschien wel symbool voor de Zeeuws-Vlaamse marathon van 2018. De Belg moest welgeteld nog een meter afleggen tot de fïnishmat waar zijn tijd gere gistreerd zou worden. Maar een krampaanval zorgde ervoor dat hij ineens languit op de kinderkopjes van de Terneuzense markt lag. Die ene meter was er net teveel aan... EHBO'ers hielpen hem over de fi nish. Anderen werden zelfs wegens oververhitting uit voorzorg uit de wedstrijd gehaald. Wie wel zo fris als een hoentje over de finish kwamen, waren Er win Harmes en Monica Sanderse. Beiden hadden geen last van de hitte gehad. „Het viel mee", ver telde Harmes na afloop. „Ik ben rustig gestart, dat is mijn redding Het viel mee. Ik ben rustig gestart, dat is mijn redding geweest geweest." Tegen zijn natuur in sleurde de Middelburger eens een keer niet vanaf kilometer één op kop. „Ik ben vooraf door veel men sen gewaarschuwd om niet te hard van start te gaan. En ja, ik heb ook geluisterd. Dus ik kan het wel." De Middelburger krijgt nogal eens kritiek op zijn aanvallende loopstijl, omdat hij daardoor zich zelf nog wel eens over de kop loopt. Maar in tegenstelling tot de mara thon van Rotterdam twee weken geleden, waar hij na 35 kilometer moest uitstappen, hield hij zich za terdag lange tijd zo mak als een lammetje. Huub van Noorden deed dat niet en pakte meteen de kop in de wed strijd. Pas halverwege koers kwam Harmes langszij. Van Noorden stelde nog voor om samen naar de finish te lopen, maar dat was voor Harmes een stap te ver. „Erwin kon zich halverwege niet meer inhou- maandag 23 april 2018 Mark Verhage uit Zaamslag werd zaterdag op de zesde plaats de beste Zeeuws-Vlaamse loper. Hij volgde daarmee Erwin van den Broeke op, die nu vijftiende werd. Verhages zus Astrid was op de vijfde plaats de beste Zeeuws-Vlaamse bij de vrouwen., fotocamileschelstraete Maurice Steketee Terneuzen - Erwin Harmes Atletiekclub Hamme won de estafettemarathon in 2.40.24. Vier minuten later kwam het eerste team van RKHAV, ge volgd door het eveneens Hulster Knos. fotocamileschelstraete In de aanloop naar de marathon van Zeeuws-Vlaanderen heeft deze krant de verhalen van ver schillende deelnemers opgete kend. Hoe is het hen dit week einde vergaan? Oud-profwiel renner Davy Dubbeldam, ex- voetballer en nu voetbaltrainer Jeroen van den Broeke, de jong ste deelnemer Sjoerd Balt, de oudste deelnemer Arthur Stijns en het Campagneteam Hunting- ton kijken kort terug. Vlak voor de finish sloeg het noodlot toe voor Dieter Bug- genhoudt. De kramp schoot in zijn been. Na hulp van vrijwilli gers kon de Belg de marathon op de zestiende plaats afron den. FOTOCAMILESCHELSTRAETE Zowel in startplaats Hulst als in finishplaats Terneuzen werden zaterdag wedstrijden voor kinderen gelopen, foto ca MILESCHELSTRAETE Harmes kan zich Davy Dubbeldam (3.37.23): „Ik heb de marathon met vrienden gelopen. Echt een topevene- ment; complimenten voor de puike organisatie." Jeroen van den Broeke (4.14. 33): „Na 39 km kreeg ik een soort flauwte. Kon niet meer op mijn benen staan. Met extra sui kers heb ik het gehaald."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44