Hockeyderby eindigt zonder winnaar 15 Luctor eindelijk weer 's de beste in kof balderby tegen Zaamslag Darters RCT houden kans 2V Swift deed goede zaken in over gangsklasse B. De Middelburgers versloegen koploper SKF, waardoor het langzaam maar zeker de degra datiezone lijkt te ontgroeien. DOS-TOP17-20: Ondanks het sur plus aan kwaliteit liet TOP zich voor rust het kaas van het brood eten door DOS, dat voor één van de laatste kansen op behoud knokte. De Arnemuidenaren wilden wel, maar waren te ongeduldig. Bij rust keek TOP aan tegen een 10-9 ach terstand. „We hadden weer eerst een prikkel nodig", baalde vertrek kend coach Arco Goedkoop. Na de pauze liep DOS eerst nog uit naar 11-9, maar daarna kantelde de wed strijd in Arnemuids voordeel. Beter georganiseerd schroefde TOP het scorend vermogen op. Met vijftien treffers deden de dames een flinke duit in het zakje. Swift-SKF 21-15: Het lengteover- wicht van SKF deerde Swift in de openingsfase niet. Bij een 6-3-voor- sprong verloor het echter de disci pline, waardoor de koploper bij rust weer op gelijke hoogte stond (to to). De Middelburgers hadden het beste bewaard voor de tweede helft. In de resterende vier wedstrijden zal Swift zich definitief veilig moe ten spelen. Tjoba-Vitesse 21-18: Tjoba her stelde zich van de sof van vorige week. Dominant was het niet tegen hekkensluiter Vitesse, maar qua be leving en afronding was het stuk ken beter en genoeg voor de zege. De personele wisseling in de vak ken pakte gunstig uit. Vitesse werd in de slotfase kapot gespeeld. Ondo (G)-Ondo (M) 15-19: Zonder groots te spelen, de afronding liet te wensen over, zette Ondo de naam genoot uit 's-Gravenzande op ach terstand. De ploeg van coach Edwin Coppoolse had op 9-14 alle gele genheid om verder uit te lopen, maar de scores stokten. Ondo en Tjoba zijn in achtervolging op kop loper Futura. Fortis-Excelsior 15-19: Een replica van vorige week: Tien minuten na rust stond Fortis nog 11-9 voor op degradatieconcurrent Excelsior, maar daarna ging het mis. Vanaf 14- 14 voltrokken de Delftenaren het vonnis. Een gehaast Fortis kon in de laatste acht minuten grotere degra- datiezorgen niet afwenden. Don derdag zal er koste wat kost gewon nen moeten worden van hekken sluiter Rust Roest. Togo-Stormvogels 15-16: Koploper Stormvogels schoot voortvarend uit de startblokken (1-4), maar Togo nam het vlot over en was in de eer ste helft heer en meester (12-6). Na rust pakte het faliekant anders uit. Pas in de 23ste minuut scoorden de Goesenaren weer... Stormvogels stond inmiddels 12-14 voor en gaf de winst niet meer uit handen. Good Luck-Blauw Wit 4-20: Of het uit erbarmen voor het matige ni veau van Good Luck was of ingege ven door de warmte, Blauw Wit was pas na rust (2-6) bij de les. Een tempootje hoger was de klus bin nen tien minuten geklaard (4-12). Het restant was voor de vorm. Luctor-Zaamslag 16-12: De Ter- neuzense thuisploeg vlaste al een poosje op de keer dat het zou luk ken om de hoger aangeslagen buur man te verslaan. Zaamslag leidde halverwege met 5-7, maar voelde de bui al hangen. Onder impuls van jeugdige invallers dwong Luctor met meer variatie, snelheid en ren dement Zaamslag op de knieën. Scores Luctor: Anthony van de Velde 5, Karlijn den Hollander en Eline Jansen 3, Jasmijn Hamelink en Adrie de Jonge 2, Evi Lauret 1. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 6, Marco van Reeuwijk 4, Marjolein Verpoorte en Daphne de Vos 1. dit eindresultaat konden beide teams leven. Er waren momenten in dit levendige duel waarop beide teams een eventuele winst wilden claimen, maar per saldo was een gelijkspel de juiste afspiegeling van het vertoonde. Nadat Edwin Buijs in de 63ste minuut met een fraai doelpunt de 2-2 op het score bord had gebracht, was Rapide in de slotseconden nog dicht bij winst. Daartegenover stond dat Olympia in de beginfase twee fraaie kansen onbenut liet. Uit een strafcorner opende Quinten Missi- aen na 20 minuten de score. Nog voor de doelwisseling liet Gideon van Ee 1-1 noteren. Een kwartier na de hervatting bepaalde Quin ten Missiaen uit de rebound de stand op 2-1. Van die voorsprong kon Rapide een klein kwartier ge nieten. Toen viel de 2-2. gelijk opgaande eerste helft werd met 1-1 afgesloten. Na een kwartier opende Rapid de score, maar tien minuten later trok Sophie Claessens uit een strafcorner de stand in evenwicht. In de tweede helft werd de strijd veelal op het middenveld uitgevochten en wa ren gevaarlijke situaties voor beide doelen schaars. Uitzondering daarop was de actie van Eva De hockeyers van Rapide en Olympia kunnen leven met 2- 2-gelijkspel d'Hooghe, die via een tegenstand ster de winnende treffer maakte. Krimpen-Olympia 1-4: Op de zege viel weinig af te dingen. Deze kwam wel moeizamer tot stand dan de cijfers doen vermoeden. Een bliksemstart leverde Olympia een voorsprong op. Na een ge miste strafbal in de derde minuut kwam Olympia na zes minuten aan de leiding via een treffer van Lynn de Ritter. Niet veel later maakte de thuisploeg gelijk, maar nog voor de doelwisseling zorgde Iris Dieleman voor de 1-2. In de tweede helft bouwde Olympia die cijfers uit naar 1-4 via een loei harde backhand van Pauline de Croocq en een treffer van Jeanique Tichelman. TERNEUZEN De darters van Racketcentrum Terneuzen zijn in de overgangsklasse van de Su perleague koploper Taveerne tot een punt genaderd. Zelf won RCT gemakkelijk met 8-2 van Makkers van Marktzicht. De thuisploeg startte in de round robin met nipt verlies (8- 9), maar daarna was er geen hou den aan. Fabian de Lange, Rowdy Schoremans en Kevin Blomme wonnen in de singles met overtuigende scores. Wesley Bour won zijn partij met 4-3. Ook in de vier dubbels waren de Terneuzense darters superieur. De afsluitende partij werd verlo ren, maar dat was niet meer van invloed op het eindresultaat. maandag 23 april 2018 TOP wordt net op tijd wakker De korfballers van TOP hadden het knap lastig tegen degrada tiekandidaat DOS. Pas na rust kreeg de ploeg controle, al moest het op 17-17 aanzetten om de ploeg uit Westbroek af te schudden. Door de winst staat TOP steviger op de tweede plaats in de hoofklasse. JaapJan Ritsema Vlissingen Scores TOP: Jeanine Marijs en Su- zanne de Jong 5, Willemijn Bouwens 3, Emmelie Bouwens, Peter van Bel- zen en Jorian Schroevers 2, Jurri- aan Bouwens 1. Jasper de Pooter van Luctor torent hoog boven zijn tegenstander van Zaamslag Jesse Hamelink uit in de Zeeuws-Vlaamse korfbalderby, fotocamileschelstraete De derby in de vierde klasse van de hockeycompetitie bij de man nen tussen Rapide en Olympia eindigde gisteren onbeslist (2- 2). In de derde klasse bij de vrouwen boekte Rapide een knappe 2-1-zege op nummer twee Rapid. De hockeysters van Olympia wonnen in de vierde klasse afgetekend het inhaal- duel bij Krimpen. Peter Snelders Vlissingen Mannen. Rapide-Olympia 2-2: Met Vrouwen. Rapide-Rapid 2-1: Een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43