Spruijt maakt rentree en moet alleen Boot voor laten Hoop doet leven bil driebanders Dallinga 14 2 Eerste titelloos, tweede eruit Boone houdt hoofd koel HWP Sas van Gent-De Pion 5,5- 4,5: Ondanks een nipte zege op de degradant uit Roosendaal bleef HWP met lege handen achter. De Stukkenjagers had immers met overmacht gewonnen en daarmee werd niet HWP, maar de Tilburgse formatie kampioen. HWP begon stroef tegen De Pion. Hans Groffen won nog wel met een schitterend loperpaar, maar daartegenover stond een pijnlijke nederlaag van Helmut Cardon aan het eerste bord. Paul Motwani stond prima maar ging door zijn tijd heen. Koen Leenhouts speelde een prima partij en pakte de winst. Tom Piceu stelde de matchwinst veilig door uit las tige positie alsnog toe te slaan. HWP Sas van Gent-Schaakmat Westland 3-5: Door deze pijnlijke nederlaag is het tweede team van HWP gedegradeerd. Bij winst had het team zich gehandhaafd en daar waren de mogelijkheden ook voor. Schaakmat Westland had genoeg aan een gelijkspel en er werd dan ook regelmatig remise aangeboden. Het ging mis bij de partij van Warre de Waele. Hij had een prachtstel- ling, maar door een trucje in de tijd nood verloor hij verrassend. Johan de Zwart had ook een goede stel ling. Hij koos ervoor om voor ze- KWADENDAMME Jozias Boone won gisteren de Zwaakse Weel loop in Kwadendamme. Deze loop ten gunste van de Roparun had flink te lijden onder de ma rathon Zeeuws Vlaanderen én de flinke hitte. Dertien deelne mers aan de 15 kilometer hielden het na 6,4 kilometer voor gezien. Jozias Boone had kennelijk wei nig last van de hoge temperatuur en finishte in precies één uur. Je roen Hollebrandse gaf zes minu ten toe op plaats twee met Jan kees Koole op de laatste ereplaats in 1.08.53. Bij de vrouwen had Es- ther Noteboom ruim één uur en vijftien seconden nodig op de eerste plaats, vóór Linda Goense en Wendy van der Heide. therhaling te gaan, maar gaf daarbij een stuk en de partij weg. Teamlei der Kees Nieuwelink vocht voor wat hij waard was, maar kon degra datie niet meer voorkomen. Goes-Rijswijk 3,5-4,5: Een over winning zat er nooit in ondanks dat Joey Grochal zijn goede vorm toonde met een overwinning. Bij 3- 3 moesten Louis Nieuwenhuijse en Rien de Böck er nog wat van ma ken. Nieuwenhuijse kon niet an ders dan in remise berusten en De Böck kon zijn stelling niet meer houden en verloor. Sliedrecht 2-Landau Axel 3,5-4,5: Landau sluit een prima seizoen af in stijl. Daarmee werd het team knap tweede. Talent Fardin Hema- tyar won verrassend. Nouri Zouaghi, Gertjan Verhaeren en co ming man Bas van Doren waren de andere schakers met een zege. HWP Sas van Gent 3-Souburg 3,5- 4,5: Door deze overwinning heb ben de Souburgers zich veilig ge speeld. De overwinning was krap maar terecht. Na een benauwde re mise van Henrik Westerweele rolde Roeland Alders zijn tegen stander op. Invaller Roel Schroevers verloor van Erik van de Wynkele, maar Robin Bosters zette daar een overwinning tegenover door van de opgeofferde Manuel Colsen te win nen. René Tiggelman stelde de matchwinst veilig door te remise ren tegen Etienne van Leeuwen. Charlois Europoort 2-ZSC 6,5-1,5: Ook de laatste wedstrijd voor ZSC in de derde klasse ging met grote cijfers verloren. Olaf van der Sloot, Sjaak Spiegels en Sebastiaan Koe- doot speelden remise. Enkele licht puntjes waren dat laatstgenoemde met zes remises een aardig seizoen had net als talent Joost van Eenen- naam, met 3,5 punt de topscorer. Met twee punten achterstand op de huidige nummer drie en één punt op de nummer vier valt er met nog twee wedstrijden te gaan een hoop goed te maken. Een uitwedstrijd naar STZ Zundert en een thuiswed strijd tegen Ai Biljarts in het ver schiet betekent een zwaar slotak koord voor de Sluiskilse formatie. Gisteren viel er echter veel te genie ten. Voor de pauze toonde Ray- De Belgisch kampioen van 2017 in de MX 2-klasse nam vanaf de eer ste ronde het initiatief, telkens ge volgd door Kevin Spruijt uit Melis- kerke. Spruijt maakte zijn rentree na een revalidatie van acht maan den. Vorig jaar augustus kwam de 24- jarige Yamaha-rijder tijdens een gezamenlijke cross van de de Bel gische bonden BMB en MCLB in Wachtebeke ten val. Daarbij raakte niet alleen zijn schouder uit de kom, maar er brak ook een stuk bot mond Ceulemans aan dat er nog weinig sleet zit op zijn kunnen. Zijn oud-teamgenoot uit gouden tijden bij Crystal Kelly in Waalwijk, Wim van Cromvoirt, werd royaal met 40-25 verslagen in 35 beurten. Op de andere tafel speelde Jean Paul de Bruijn een van zijn betere par tijen van de laatste weken en won royaal van Harrie van de Ven met 40-15 in 26 beurten. „Ik heb degelijk gespeeld, goede punten gemaakt en de partij gecontroleerd", aldus De Bruijn na afloop. Een opsteker waarmee hij deze week naar de eer ste wereldbeker van dit kalender jaar afreist in Antalya. Na de pauze maakte Frédéric Cau- dron, mede dankzij een serie van twaalf, dat de punten in Sluiskil zouden blijven. Hij klopte een van het kapsel. Nu is hij op de weg terug en maakte meteen weer in druk. Daarachter vochten Casper Ovaa, Jochem van den Dorpel en Lukas de Ruiter om de ereplaatsen. Val Bij de 125CC was het tot de finish spannend met Mats Leeuwesteijn en Siemon Bezuijen in een hoofd rol. Zij gaven elkaar geen duim breed toe en aan het eind van de tweede manche kwamen zij in de laatste bocht zelfs samen ten val. Leeuwesteijn werd dagwinnaar. Bij de veteranen was het start hek goed gevuld en dat leverde fraaie strijd op. Meteen na het val- Mats Leeuwesteijn en Siemon Bezuijen maakten er een titanenstrijd van kansloze Davy van Havere met 40- 18 in 22 beurten. Op de andere tafel stond het duel tussen Steven van Acker en Frank Martens tot de laat ste beurt bol van de spanning. De Door klinkende 8-0- overwinnïng durft Dallingaweerte denken aan play-offs thuisspeler maakte met drie caram boles 40-37 en vierde een klein feestje met zijn teamgenoten. Eerste divisie. Pearle Opticiens- FDV Jacoby/Schuler Cues 6-2: Zonder Jens van Dam behaalde de thuisploeg een verdiende overwin- len van het starthek ontbrandde er een felle strijd om de leiding. An dre Jacobsen pakte kopstart ge volgd door Erik van der Wekken en iets verderop Thomas Adriaanse. De druk op de koploper nam toe en Van der Wekken nam de leiding over. Een klein foutje van Jacobsen en ook Adriaanse glipte er voorbij. Uiteindelijk nestelde Adriaanse zich in de laatste ronde aan de lei ding en won. In de tweede manche was er hetzelfde scenario met aan het eind Van der Wekken als heat- en dagwinnaar. Bij de jeugd stond geen maat op het rijden van Danny van de Bosse. Hij werd winnaar van de 85CC grote wielen. Alleen de dagwinnaar bij de kleine wielen Max van de Ket terij eindigde in beide manche nog in dezelfde ronde als de ontke tende dubbele manchewinnaar. Lars Geuze uit Nieuwerkerk bleek het na een lange afwezigheid nog niet verleerd te zijn en won bij de hobbyrijders. ning. Piet Rodts, spelend op bord drie, werd met een ferme zege van 35-19 op Hans Frijters en een moyenne van 1.029 man van de match. Richard de Bruijn won op bord twee, zonder uit te blinken, van Frans de Vos: 40-26 in 48. Alex Voets won eveneens, al kostte dat bloed, zweet en tranen. Het werd 35-33 in 48. Kopman Pascal Claus verloor als enige van zijn team met 34-40 in 49 van Jeffrey van Nijnat- ten. Michael Vink boekte met zijn team 's Lands Welvaren AVH/VSS een mooie 6-2-overwinning op bezoek bij W. v.d. Sanden in Hilvarenbeek. De Groedenaar kon zelf, na zijn goede optreden van vorige week, geen indruk maken en verloor kansloos met 20-35 in 35 beurten. maandag 23 april 2018 HWP blijft achter met lege handen In de veteranenklasse vochten Andre Jacobsen (617), Erik van der Wekken (115) en Thomas Adri- aanse (20) onderling een verbeten strijd uit. foto johan van der heijden Het had een mooie dag kunnen worden voor de schakers van Het Witte Paard, maar de laatste dag eindigde in mineur. In de eerste klasse viste het eerste team uit Sas van Gent naast de titel, on danks dat er gewonnen werd. De degradatie van het tweede team in de tweede klasse kwam nog harder aan. Roeland Alders Vlissingen Met een meer dan overtuigende 8-0-overwinning op 't Hartje/Van Wanrooy uit Ooster hout brachten de driebanders van Dallinga.com de hoop op een plaats in de play-offs terug. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Motorcrosser Mark Boot uit Kamperland heeft met over macht de eerste clubcross van de MC de Sproeier in Wemel- dinge op zijn naam geschreven. In de samengevoegde klasse bij de 125/250cc en 500cc was de KTM-coureur in beide manches de sterkste. Herman Heuvink Wemeldinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42