Reijnders slaat dubbelslag 12 ZEELANI Tovaal pakt in derby de titel mm Vasseur is de snelste Italiaanse sprintster boekt in Omloop van Borsele haar eerste overwinning. Het werk van de ploeg wordt beloond. In een zinderende Zeeuwse rugby-derby op het veld van Oemoemenoe heeft Tovaal zondagmiddag de titel in de derde klasse veroverd. De Goe- senaren waren met 17-43 te sterk voor Oemoemenoe 2. Uitblinkers aan de kant van de winnende ploeg waren de kleine Schot lordan Paterson en captain Jorian Broekmeijer. „Maar het was vooral de team- effort die ons de titel heeft be zorgd", aldus de trotse captain. Tovaal begon zichtbaar met de spanning van het naderende kampioenschap in de benen aan de wedstrijd. De Goesena- ren moesten vier keer een try scoren om met het daarbij be horende bonuspunt zeker te zijn van het kampioenschap. Maar het was Oemoemenoe dat een to-o-voorsprong nam. Toch werd Tovaal de zenuwen tijdig de baas en al voor rust werd de schade herstelt: 10-12. In de tweede helft liet de for matie uit Goes er geen twijfel over bestaan dat het graag kampioen wilde worden. Het werd uiteindelijk 17-34. Wijnstra laat zich verrassen Al drie keer was Jacob Wijn stra TMZ-kampioen gewor den. Afgelopen zaterdag, in Oudelande, dacht de Kapel- lenaar opnieuw hoge ogen te gooien naar de kampioen strui. Hij hield echter geen rekening met de jeugdige Stefan Ysenbaardt uit het Belgische Kalmthout, die verrassend genoeg in de slot- ronde weg reed uit de kop groep van tien renners en niet meer teruggepakt kon worden. Arens pakt brons Revanche Mulder WIELRENNEN OMLOOP VAN BORSELE Met het plezier van een basis schoolklas die op schoolreis gaat, genoten de zes jonge rensters van wielerploeg Valcar PBM zaterdag middag aan de Kuijpersdijk in 's- Heerenhoek. De twintigjarige Elisa Balsamo was verantwoordelijk voor al die pret. Ze won de 35ste editie van de Omloop van Borsele. Een foto met de tekst 'tutte per una, una per tutte' plaatste één van de rensters van de Italiaanse forma tie enkele uren na de winst van Bal samo op haar Instagrampagina. De betekenis van dat Italiaanse zinne tje laat zich gemakkelijk raden: één voor allen, allen voor één. Het ver telt alles over het hechte collectief dat de rijdsters van Valcar op en naast de fiets vormen. Want niet alleen voormalig we reldkampioene junioren Balsamo maakte in de finishstraat het zege- gebaar omwille van de winst. Haar ploeggenotes Chiara Consonni en Ilaria Sanguineti juichten in de ach tergrond net zo enthousiast mee. Balsamo roemde na binnenkomst het werk van haar teamgenotes, die er mede verantwoordelijk voor wa ren dat de 137 kilometer lange koers op een massasprint uitdraaide. Al mocht het ook weer geen grote verrassing heten dat de Zuid-Beve- landse wedstrijd beslist werd in een sprint. Door het ontbreken van (veel) wind was het lastig om de koers hard te maken en werd het peloton nooit uit elkaar gereden. Voor de ploegen die baat hadden bij een sprint was de wedstrijd om die reden makkelijker te controleren. Het peloton was het merendeel van de wedstrijd compleet, er ge beurde weinig. Bewijs van een niet al te wervelend koersverloop was- onder meer een slapende passagier Dit is mijn eerste prof zege. Ik zal me deze plaats altijd blijven herinneren. in één van de volgauto's. Slechts één keer, op een kilome ter of vijftig van de meet, reed er een groepje uit het peloton weg dat enige kans van slagen leek te heb ben. Een tiental reed in een relatief kort tijdsbestek een gat van twintig seconden bijeen. Maar niet lang na het bereiken van die maximale voorsprong was het vluchtersavon- tuur van hen ook weer snel voorbij. De keuze van Balsamo om zich de hele dag afzijdig te houden en haar benen te sparen voor een mo gelijke massasprint bleek de juiste te zijn. De Italiaanse was aan de fi nish duidelijk een maatje te groot Na haar overwinning zaterdag (65,38%) met de ruin Ewoud in de in handicap verreden klasse Z, deed Reijnders er zondag nog een schepje bovenop. Zij stuurde de ex plosief door de arena van het hip pisch centrum De Kroo dravende achtjarige gitzwarte Sir Oldenburg- nazaat twee keer op rij naar de overwinning (70,00 en 65,00). „Wow. Dit had ik niet verwacht", was de eerste reactie van Yaël Reijnders. „We hebben dit paard een maand geleden in Italië ge- We moeten natuurlijk nog wel meer een combinatie gaan worden kocht. Het was nog nooit mee op wedstrijd geweest. Ik ben nu vier weken met hem aan het werk. En dan al meteen een score van zeven tig procent. Ongelooflijk, Ewoud groeide in de wedstrijd en lijkt al meteen de verwachtingen die wij hadden toen we hem kochten waar te gaan maken." „We moeten natuurlijk wel nog meer een combinatie worden", ging Reijnders verder. „De eerste proef zaterdag schortte het nog aan de communicatie. Maar in de tweede proef was de klik er en liep het super. Vandaag in de tweede proef speelde de warmte Ewoud wat parten en zaten in de overgan gen wat foutjes. Kan gebeuren, maar niet iets om me zorgen over te maken. Ik heb Ewoud gekocht om Grand Prix te gaan rijden. Ik ben nu 23 en rijd nog een jaar bij de U25. Een mooie tijd om met Ewoud naar de Grand Prix toe te werken. Ik ben overtuigd dat het gaat lukken." maandag 23 april 2018 2V RUGBY De tafeltennissers van TTC Middelburg zijn met 35 punten laatste geworden in de landelijke eredivisie. Het laatste duel, met met num mer twee eindigde zater dag in een 5-5-gelijkspel. Doordat de Middelburgers laatste zijn geworden, zijn zij weer gedegradeerd naar de tweede divisie. WIELRENNEN MOUNTAINBIKEN Sïsii' Mick van Dijke moet de komende weken gedwongen rust houden. Bij de achttienjarige mountainbiker uit Colijnsplaat zijn hartritmestoornissen geconstateerd, zo meldt zijn ploeg. Als gevolg van een onregelmatige hartslag tijdens wedstrijden en trainingen zijn er de afgelopen periode on derzoeken uitgevoerd bij Van Dijke. fotothijmenvandevrede WIELRENNEN Wielrenster Maur- een Arens is giste ren derde gewor den tijdens een wedstrijd in het Limburgse Eijsden. Het ging om een kasseienkalssieker. De race voerde over een oplopende kasseienstrook, die in totaal zestien keer bedwongen moest worden. Slechts twee an dere rensters deden dat beter dan de Kruiningse. MOUNTAINBIKEN Na twee keer lek te hebben gereden, in Marseille en Berin gen, heeft Zoë Mul der revanche geno men. Ze werd in het Duitse Solingen derde tijdens een wedstrijd voor de 3 Nations Cup. ATLETIEK Atlete Sabine Vas seur uit Axel heeft in het Belgische Zelzate een wed strijd over 3000 meter gewonnen. De Zeeuw-Vlaamse hardloopster liep deze afstand in een tijd van 13.24 mi nuut. Behalve haar eerste plaats bij de vrouwen, deed Vas seur het ook goed overall. Ze werd vijfde en moest maar vier mannen voorlaten. Balsamo zo blij Arwin Willemsen 's-Heerenhoek Elisa Balsamo Yaël Reijnders uit Goes zorgde voor een fraaie afsluiting van de tweedaagse Voorjaar Dressuur bij De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland - Yael Reijnders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40