m 3 'Verdachte had geregeld seksdates in zelfgebouwd vissersbootje' aan. Via sponsors en klusjes moesten ze zelf aan geld voor de reis zien te komen. Familieleden en vrienden staan zaterdag vol verwachting op de kade van IJmuiden. Het onthaal is emotioneel. Er zijn tranen bij de tie ners aan boord, van wege de blijdschap om weer thuis te zijn, maar ook uit verdriet omdat het avontuur voorbij is. „Het is natuurlijk heel leuk om je familie en vrienden weer te zien, maar ik ga het le ven aan boord wel mis sen", zegt de 16-jarige Florian Brouwer. „Ik ben echt veranderd. Qua uiterlijk, maar ook mentaal." Ook op Robin Hees akkers heeft de reis veel indruk gemaakt. „Het was zo bijzonder. Ik heb ervaringen opgedaan die voor een heel men senleven tellen." Hun zeiltocht volgde de historische West-In dische handelsroute langs de Nederlandse Antillen en het Cari- bisch gebied. De leer lingen, uit 4 havo en 4 en 5 vwo, leerden tij dens het project School at Sea - naast de nor male schoolvakken - zeilen, verantwoorde lijkheid nemen, leider schap, koken en mis schien wel het allerbe langrijkste: wie ze zelf zijn. De rs- en r6-jarigen meldden zich soms al twee jaar van te voren Een 27-jarige Hagenaar is opgepakt voor betrokkenheid bij de dood vanOrlando Boldewijn (17). Hij is de eigenaar van een bootje waarop de tiener de nacht van zijn verdwijning is geweest. De verdachte, die nog bij zijn ou ders woont, is gisterochtend in Rotterdam aangehouden. De man wordt er van verdacht een rol te hebben gespeeld bij de dood van Orlando. De politie wil nog niet bevestigen dat de man eigenaar is van het vis sersbootje. „In het onderzoeksbe lang gaan we daar nog niets over zeggen. We zijn met de man in ge sprek en we hopen dat nu snel de puzzelstukjes in elkaar vallen", al dus een woordvoerster. Andere bronnen bevestigen wel dat hij de eigenaar van het bootje is. Orlando had zondagavond 18 fe bruari via de homodatingsite Grindr een ontmoeting met een man in de Haagse wijk Ypenburg. De 17-jarige scholier kwam daarna niet thuis en werd als vermist opge geven. Maandagavond 25 februari werd in de plas de Blauwe Loper in Ypen burg zijn stoffelijk overschot ge vonden. Een anonieme tipgever had de politie exact gemeld waar moest worden gezocht. Op die plek legde de verdachte vaak zijn zelfge- voormalig werkgever van hem om schrijft hem als 'iemand met ver moedelijk een verstandelijke be perking'. „Hij interesseert zich niet voor wat in de buitenwereld speelt. Zijn wereldje is beperkt." Het bootje werd dagen na de vondst van Orlando's lichaam in beslag genomen en verzegeld maar het bleef wel in het water tegenover de woning van de verdachte liggen. Later werd het bootje door de poli tie ingezet om bodemonderzoek in de plas te doen. Opvallend was dat de eigenaar toen meevoer en de re chercheurs op het vaartuig assis teerde. De verdachte is een verwoed vis ser, en woont met zijn ouders op nog geen 500 meter van het ei landje waar Orlando werd gevon den. De man zelf weigerde enkele weken geleden, toen hij nog getuige was, ook maar iets over zijn moge- bouwde vissershuisje aan. Van Or lando is bekend dat hij in de nacht van zijn verdwijning op het vissers bootje is geweest. Het vaartuigje heeft een ingerichte hut. Seksdates Meerdere bronnen melden dat de verdachte geregeld uit was op seks dates en daar zijn opvallende bootje voor gebruikte. Hij legde contacten via Grindr en chatboxen voor ho mo's. Een van hen, een plaatsge noot, zegt ook een keer met de Ha genaar een date te hebben gehad. „Maar dat liep op niets uit omdat er geen klik was." Omwonenden noemen de ver dachte een labiele jongen. Een lijke betrokkenheid te zeggen. „Laat me met rust", was zijn enige reac tie. Kort daarna verwijderde hij de vele tientallen foto's van zijn vis vangsten en zijn bootje van zijn fa- cebookpagina. Inmiddels is zijn pa gina helemaal verdwenen. Vaartuig De verdachte bouwde het opval lende drijvende huisje jaren gele den met een vismaat uit Nootdorp en genoot daardoor enige bekend heid in de wijk. Het vaartuig is voorzien van accu's die worden op geladen door zonnepanelen. Ook staat er een zendmast op. Omwo nenden van de plas vertellen dat het pontonbootje door de ver dachte vaak werd vastgelegd bij het eilandje in de plas, op de plek waar het stoffelijk overschot van Orlando uit het water is gehaald. 00.30 u maandag 23 april 2018 GO ontvangst van de leerlingen /video Robin Heesakkers wordt omhelsd door haar moeder Henriëtte. Florian Brouwer: „Ik ben echt veranderd. Qua uiterlijk, maar ook mentaal." FOTO 'SMARCOOKHUIZEN Het schip was lek, de motor ging stuk en er was storm op zee, maar het was het alle maal waard. Dertig scholieren zijn na een zeilreis van zes maan den weer thuis. Davine Lambert IJmuiden Aanhouding in zaak-Orlando Kijk op de site bij /video Bekijk hier wat er nu bekend is over de zaak Sander Sonnemans Rotterdam De politie deed onderzoek in de de plas Blauwe Loper vanaf het bootje. Links de verdachte. FOTO GINOPRESS B.V. 21.00 u Koopt treinkaartje naar Den Haag Schiedam Rijswijk Stoffelijk overschot gevonden in plas de Blauwe Loper ^ca. 21.30 u Tweede date zegt dat hij Orlando heeft afgezet bij een halte 19.30 u Orlando vertrekt Date geeft 20 euro te voet uit R'dam naar eerste date W23.45 u Appt moeder dat hij op weg naar huis is Laatste keer online Tramhalte Ypenburg centrum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3