Gedenkwaardige dag voor productief HVV'24 iftl ii ZEELAND 11 Clinge wint en blijft in het spoor van koploper Grenswachters ImLmfc zv ls opmaat richting de onderlinge confron- tatie van volgende week gaven Grens- ^^^^^^wachters (4-2 tegen Groede) en Clinge (1-3 bij Vivoo) niets op elkaar toe. RIA W.-IJzen- dijke eindigde in 1-2, Steen was met 2-0 te sterk voor Meto. Vivoo-Clinge 1-3: Na een doel puntloze eerste helft opende Dion Weemaes in de zestigste minuut de score namens een veel sterker Clinge: 0-1. Even leek het daarna nog fout te gaan toen Bas van der Heijden profiteerde van mistasten van de Clinge-doelman: 1-1. Tho mas Leegwater zorgde na een combinatie met Domenique de Maagt voor de 1-2 en kort voor tijd maakte de topscorer van Clinge op aangeven van Peter de Valk ook nog de beslissende 1-3. Grenswachters-Groede 4-2: Bin nen een minuut stond het al 1-0 via Maxime Huybrechts, maar Toon van Parijs bracht de 1-1 op het bord. Vrijwel direct daarna werd het 2-1 door Gino Boer, iets dat zich na rust herhaalde toen Bart van den Hemel de 2-2 had aangetekend en Ronald Clarijs weer snel de stand op 3-2 bracht. De bezoekers kregen niet het punt dat zij verdienden omdat Gijs van Landeghem in de slotfase de beslissende 4-2 op zijn naam bracht. Een in de beginfase sterker Oost burg opende na drie minuten de score via Jelle Bakker: 1-0. Nog voor rust bracht Stefan Schoonen de op dat moment verdiende gelijkmaker op zijn naam: 1-1. Na rust opnieuw een sterke start van de thuisploeg met de 2-1 van Jo- chem van der Meulen, maar weer de gelijkmaker van Stefan Schoo nen: 2-2. Arjen Versluijs bracht vanaf elf meter zijn ploeg weer op voorsprong, waarna Meivin Fenijn en Timo Bertens er in de extra tijd tegen tien tegenstanders nog 5-2 van maakten. WVV'67-Koewacht 4-2: Robin Schipperijn opende de score (1-0), waarna Matt Luijkx de voorsprong na de thee verdubbelde: 2-0. Leroy van Waesberghe bracht de span ning terug (2-1), en na de 3-1 van Quirijn Schevenhoven scoorde ook Zoe Schelfhout tegen: 3-2. De ge lijkmaker hing in de lucht, maar het was Roland Bogers die met een fraaie lob profiteerde van een te laat uitgekomen doelman: 4-2. RIA W.-IJzendijke 1-2: Ruim een week geleden werd het op donder dagavond nog 6-0 voor de bezoe kers, die ook dit keer de punten pakten. Na de 0-1 van Colin Fenijn werd het in de tweede helft 0-2 via Max Goossen. Mauro van Acker bracht de spanning terug: 1-2. In een knotsgekke slotfase kregen Mohammed Kilic en Tim van Her- reweghe van RIA W. de rode kaart, waarna het duel met negen tegen elf toch nog bijna in een gelijkspel eindigde. De strafschop van Ryan de Regt was hard en zuiver, maar eindigde tegen de paal. Steen-Meto 2-0: „Het eerste half uur was Meto voetballend beter, maar ze speelden het slecht uit", zo toonde trainer Carlo van Grim- berghe zich na afloop van het duel een realist. Gijs Verresen, de top scorer van Meto, kreeg nauwelijks bruikbare ballen en mede daardoor kon Pieter Warrens de score ope nen namens Steen: 1-0. In een tweede helft waarin het tempo laag was bezorgde Michiel Standaert zijn ploeg vanaf de straf schopstip definitief de overwin ning: 2-0. Ondanks een aantal invallers deed Philippine (dat geen beroep kon doen op onder anderen Robin Praet en Mustafa Yilmaz) niet on der voor SC Gastel. Lang speelde de wedstrijd zich vooral op het middenveld af en creëerden beide ploegen weinig kansen. Na 27 mi nuten spelen kwam de thuisclub via Pascal van Caam op 1-0, maar de Zeeuws-Vlamingen lieten zich door die tegentreffer niet van de wijs brengen. Na een uur spelen was het Derrit Longueville die Philippine langszij bracht: 1-1. FC Bergen-HVV'24 0-13 (0-3): HW'24 begon het duel nog tegen elf man van FC Bergen, maar dat veranderde al snel. Nog voor de rust kreeg Ricky Bergmans zijn tweede gele kaart en na de hervat ting was er ook rood voor Jordi van de Boom, Bart van Nispen (2x geel) en Rik Adriaansen (2x geel). Tegen zeven man had de ploeg van Pieter Ongenae geen moeite om de score naar dubbele cijfers op te voeren. Roy van Dorsselaer en Joost Boogaert (2x) scoorden voor de rust. Na de hervatting waren Sinan Coban (2x), Boogaert (2x), Jasper Sponselee (3x), Joshua Geerten en Jozue Weever (2x) de doelpuntenmakers: 0-13. Roosendaal-Terneuzen 2-1 (1-0): Beide ploegen gaven elkaar weinig toe, maar het was Roosendaal dat als meest gelukkige uiteindelijk aan het langste eind trok. Tom van den Borst opende in de 35ste mi nuut de score uit een strafschop, waarna het in de zeventigste mi nuut 2-0 werd door een doelpunt van Jordi Nolle. Tien minuten voor tijd bracht Mare Verweij de span ning terug, maar hoezeer Terneu zen de druk daarna opvoerde, in de stand kwam geen verandering meer: 2-1. Hontenisse leek in de beginfase nog gelijkwaardig aan Groen Wit, maar dat veranderde na twintig minuten spelen. Halil Özturk zorgde toen voor 0-1, waarna de bezoekers steeds nadrukkelijker het spelbeeld konden bepalen. Özturk nam nog voor de rust ook de 0-2 voor zijn rekening. Mouhcin Zerouali schoot de stand kort na de hervatting uit een vrije trap naar 0-3. Tom Rijk scoorde daarna nog wel tegen namens de thuisploeg, maar omdat daarna ook Zaccharia Zerouali nog raak mocht schieten was de zesde ne derlaag van dit kalenderjaar voor Hontenisse een feit: 1-4. Breskens-Steenbergen 0-5 (0-1): Breskens deed in de eerste helft weinig onder voor Steenber gen, maar moest kort voor rust de 0-1 van Sander Bruggraaf incasse ren. Toen het onmiddellijk na de hervatting ook nog eens 0-2 werd door een doelpunt van Jordi Dam brak het verzet van de Zeeuws- Vlamingen. Stijn Baarendse, Stijn Heideman en Lars Machielse mochten de score daarna nog naar 0-5 opvoeren. Voor Breskens was het de vijfde nederlaag in de laat ste zes wedstrijden. R. Swagemakers Transport BV Finlandweg 10 Westdorpe Uw partner in logistiek. DORPE maandag 23 april 2018 Oostburg kruipt iets omhoog Als enige Zeeuwse ploeg uit het rechterrijtje pakte Oostburg in de vierde klasse A drie punten, via een wat geflatteerde 5-2- zege op hekkensluiter Nieuw Borgvliet. Koewacht verloor met 4-2 bij concurrent WVV'67 en zakte daardoor naar de twaalfde plaats. Jos van Belzen Vlissingen Oostburg-Nieuw Borgvliet 5-2: IJzendijke-speler Justin Lutaert (rechts) stuit op doelman Mike Danschutter van RIA W. fotocamileschelstraete De zeven wedstrijden van gistermiddag in de vierde klasse A van het zondag voetbal leverden in totaal 32 goals op. Het Brabantse on deronsje tussen NSV en Odio eindigde in 0-4. In de strijd om de bovenste plaatsen in de derde klasse A van het zondagvoetbal moest Philippine gisteren in de uitwed strijd tegen SC Gastel een pas op de plaats maken. De topper eindigde in 1-1. HVV'24 versloeg FC Bergen met maar liefst 0-13, in een wedstrijd met vier rode kaarten voor de hekkensluiter. Terneuzen, Hontenisse en Bres- kens leden allen een nederlaag. Eddy van der Hooft Terneuzen SC Gastel-Philippine 1-1 (1-0): Hontenisse-Groen Wit 1-4 (0-2):

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39