Doelpuntenregen in de derde klasse Een zaterdag vol ongeluk voor Bruse Boys 9 zv KARAKTERISTIEK VCK-VC Vlissingen 10-0: Bij rust leidde VCK door goals van Stefan Wielemaker, Ton Hillebrand en Dig Besuijen al met 3-0. Na de pauze ging het hard. Eerst tilde Wielemaker de score naar 5-0. Daarna scoorden Hillebrand, Sven Wisse (2x), Jesper Harinck en op nieuw Wielemaker. Een bijzon der moment was dat Wielemaker na de 10-0 naar de kant liep om een vaste en ernstig zieke VCK- supporter te bedanken. Kapelle-Bevelanders 2-1: Ka- pelle kende een bliksemstart. Al na vier minuten zorgde Souliman Abali voor de 1-0 en na elf minu ten maakte Reinier Goedemondt met een sliding de 2-0. Na een half uur kwam Bevelanders via Cahit Arslanlar aan de 2-1. „De tweede helft was niet om aan te zien", be kende Harry de Waard, de elftal leider van Kapelle. GPC Vlissingen-Lewedorpse Boys 1-4: Uitblinker Roy Verhage schoot Lewedorpse Boys naar de 0-1. GPC drukte voor rust wel, maar kwam pas kort na de pauze via Joep Geijs op gelijke hoogte (1-1). Door een eigen doelpunt van GPC kwam Lebo op 1-2 en na een uitval zorgde Benjamin Dijke voor de 1-3. Uit een counter maakte Verhage het Lebo-feestje vervol gens compleet. In de 27ste minuut kopte Arjen de Koeijer uit een corner van Tom Laureijs de 1-0 binnen en direct na de aftrap, na de balverovering, kwam Yerseke via Guus de Leeuw al aan de 2-0. Levi Tamboer bracht de spanning nog voor rust terug (2-1). Dauwendaele was in de tweede helft sterker, maar verder dan een vrije trap op de lat kwam de ploeg niet. 's-Heer Arendskerke-Zaamslag 4-5: Na 31 minuten leidde 's-Heer Arendskerke door goals van Mi- chel Harinck, een eigen goal van Jurien Dam en een treffer van Jas per Westplate met 3-0. Een rake lob van de weer opgetrommelde Peter Dieleman en een goal van Dennis van Passel zorgden voor de 3-2-ruststand. Na de pauze was Zaamslag de bovenliggende partij. Koen Post en topscorer Niek Luime zorgden voor de Zaam- slagse voorsprong (3-4). Via Je roen van Iwaarden kwam Arends kerke nog terug tot 4-4, maar uit een vrije trap scoorde Van Passel de winnende goal: 4-5. Zaamslag kijkt snel tegen een 3-0- achterstand aan maar wint toch nog RCS-Kruiningen 10-1: Eenrich tingverkeer in Oost-Souburg. Nicky van Merrienboer (2x) en Marlo Janisse (3-0 en 4-0) scoor den voor de pauze. Thomas Paauwe kopte Kruiningen vlak na rust naar de 4-1 maar daarna leefde RCS zich pas echt uit. Mer- vin Niemantsverdriet (5-1 en 7-1), Joey Katzenbauer (6-1 en 9-1) en opnieuw Janisse (8-1) scoorden, voordat Yordi Nijland de tien vol maakte. Walcheren liet Wemeldinge kansloos. Bart Chermin zorgde voor de 0-1 en 0-2 en door treffers van Dennis Burggraaf en invaller Niek Schuitema leidde de ploeg van trainer Kevin Hollander na een helft spelen al met 0-4. Na de pauze solliciteerde Schuitema met nog twee goals naar een ba- sisplek voor het komende duel. Wemeldinge zakte door de neder laag naar de laatste plaats en moet rekening houden met een terug keer naar de vierde klasse. SHO-Kloetinge 1-1: Bij Kloetinge waren ze boos. Trainer Marcel Lourens voelde zich bestolen. „Niet dat de uitslag onterecht was, want SHO verdiende op basis van de hele wedstrijd wel een punt", zei hij. „Het gaat om de manier waarop het gebeurde. De scheids rechter gaf een strafschop, terwijl er juist een overtreding op Mark Schuit werd gemaakt." Rowdy Rijsdijk benutte het bui tenkansje in de 96ste minuut. Met het laatste balcontact van de wed strijd maakte hij de 0-1 van Maarten van Vooren ongedaan. De buiten speler van Kloetinge had in de slot minuut van de eerste helft voor de openingsgoal gezorgd. Op aange ven van Xander van der Poel werkte de Middelburger netjes af. Voor Van Vooren was het zijn zevende treffer van dit seizoen. Daarvoor had SHO ook al een aantal kansen gekregen. De lat werd geraakt en Larbi El Harouchi miste in de twaalfde minuut een straf schop, nadat Tom Wuyts hands had gemaakt. Maar ook Kloetinge werd gevaarlijk. Jeroen de Jonge kreeg een aardige kans, maar schoot over. „Zij hadden de bal, wij waren het gevaarlijkst", vond Lourens. „Maar de manier waarop die tegengoal nog viel.... Die scheidsrechter zal maar zo fluiten in een duel waarin het er écht om gaat. De finale van de nacompetitie bijvoorbeeld." Heinenoord-Bruse Boys 4-0: Het duel begon een kwartier later, om dat de spelers van Bruse Boys ge tuige waren van een ernstig onge luk op de Grevelingendam. „We zagen het gebeuren en zijn meteen met z'n allen uitgestapt om eerste hulp te verlenen", legde trainer Marco Groeneveld uit. Dat voorval leek nog bij de spe lers in de hoofden te zitten, want de ploeg uit Bruinisse begon drama tisch aan het duel met Heinenoord. Ik ben trots op de ploeg, dat ze daar met z'n allen hebben geholpen „Vooral het eerste kwartier. Dit was misschien wel het slechtste Bruse Boys dat ik dit seizoen gezien heb", aldus de kritische trainer. Bij rust stond zijn ploeg al met 2-0 achter, het werd uiteindelijk 4-0 voor de thuisclub. Groeneveld nam geen blad voor de mond. „Deze nederlaag is niet eens zonde, het is gewoon heel slecht", zei hij. Al plaatste hij het re sultaat van zaterdag ook in perspec tief. „Ik ben enorm teleurgesteld. Maar na alles wat ik bij dat ongeluk heb gezien, denk ik ook: er zijn zo veel dingen belangrijker dan voet bal. En dan ben ik trots op de ploeg, dat ze daar met z'n allen hebben ge holpen. Wat dat betreft hebben we buiten het veld wél de punten ge pakt." Door de nederlaag bleef Bruse Boys hekkensluiter in de eerste klasse. Zaterdag wacht het thuis duel met SHO, dat elfde staat. treffer hoefde te slikken. Omdat Hoek er zelf twee maakte, sleepte de ploeg de negende overwinning van dit kalenderjaar binnen en is het ook al elf duels op rij ongesla gen. Het binnenhalen van de drie punten kostte wel de nodige moeite, omdat Hoek net als een week eerder tegen Rijsoord (2-2) twee gezichten liet zien. Ook deze keer was de ploeg van Jannes Tant voor rust de betere ploeg, maar was de marge halverwege slechts één treffer (2-1). Daniël Akindayini (foto rechts) keerde terug in de ba sis en speelde 45 ijzersterke minu ten. Hij miste in het eerste kwar tier twee grote kansen maar ver sierde ook een strafschop. Rik Impens eiste de penalty op >en schoot zijn dertiende van het seizoen binnen (1-0). Vlak voor rust bleef Akindayini met twee man in zijn nek in bal bezit en stuurde Im pens diep. Zijn inzet werd gekeerd, maar de meegelopen Bram Leroy scoorde wel (2-0). Hoek slaagde er niet om met die voorsprong de rust te halen, omdat Im pens onnodig balverlies leed. 's-Gravenzande schakelde snel om en Patrick Triep schoot fraai de 2-1 binnen. Die stand re sulteerde in een eenzijdig beeld na rust. De bezoekers drongen aan en wonnen de slag op het midden veld. Hoek speelde slordig en kwam nauwelijks nog tot fatsoen lijke aanvallen. Jordi de Jonghe, de keeper, zorgde met een goede re flex dat de 2-1 op het scorebord bleef. Met hangen en wurgen haalde Hoek de eindstreep, waar duidelijk werd dat het niet alleen de koppositie in de strijd om de derde periode had overgenomen. Het steeg ook naar de derde plek op de ranglijst. „Afscheid nemen met promotie, dat lijkt me wel mooi", glimlachte Sascha Beshliaha. „De club ver dient het ook wel om te promo- Daar wil hij nog graag een bijdrage aan leveren. Te beginnen aanstaande zaterdag tegen Smits- hoek, tijdens zijn derde basis plaats van dit seizoen. En wat als hij weer op de bank moet be ginnen? Dan zal nie mand hem horen. „Want ik klaag eigenlijk nooit." veren. maandag 23 april 2018 blijft altijd netjes De ploegen in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal ken den een productieve zaterdag. In zeven duels vielen maar liefst 47 goals. VCK haalde tegen VC Vlissingen de dub bele cijfers (10-0), RCS walste over Kruiningen heen (10-1) en bij 's-Heer Arendskerke-Zaam- slag (4-5) vielen negen goals. Koploper Yerseke won ook weer, onderin gaf Lewedorpse Boys de laatste plaats over aan Wemeldinge. Klaas Verspoor Vlissingen Yerseke-FC Dauwendaele 2-1: Wemeldinge-Walcheren 0-6: Het was zaterdag niet de dag van de Zeeuwse eersteklassers. Kloetinge kreeg op bezoek bij laagvlieger SHO in blessuretijd nog een strafschop tegen en verspeelde zo twee punten (1-1). Bruse Boys kwam slecht voor de dag bij subtopper Heinenoord en ging met 4-0 onderuit. Daniël Vervelde Vlissingen -Marco Groeneveld Hoek-'s Gravenzande 2-1 (2-1). 14. Rik Impens 1-0 (straf schop), 42. Bram Leroy 2-0, 44. Patrick Triep 2-1. Scheids rechter: R.N de Cock (Til burg). Gele kaart: Zinho Cher- gui (Hoek), Yuri Westhoff, Sander Koeleman en Ruben de Groot (allen 's-Graven- zande). Aantal toeschouwers: 600. Hoek: Jordi de Jonghe; Fa- bian Wilson, Sascha Beshli- aha, Kim van den Bergh, Zinho Chergui; Thomas van Ren- terghem, Rik Impens, Reguillo Vandepitte; Bram Leroy, Da niël Akindayini en Titas Vitu- kynas (64. Sidy Ceesay). Sascha Beshliaha (rechts) speelde een prima wedstrijd als cen trale verdediger, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37