Ook FC Axel buigt voor de koploper Spui laat Apollo'69 toch nog ontsnappen 8 NOG ONGESLAGEN IN 2018 Hoofdklasser boekt de negende zege van dit kalenderjaar en leidt in de strijd om de derde periode. Sascha Beshliaha, die overal inzetbaar is, speelt een prima wedstrijd. Mombarg weer belangrijk voor Zeelandia M. zv Axel was voor rust via Ivo Ver- straeten dichtbij de o-i, maar kee per Jesse Kerkhove voorkwam die. In de 47ste minuut schoot Jordan Francke op fraaie wijze een vrije trap in de kruising (1-0). Twee mi nuten later rook hij ook aan de 2-0, maar Axel-doelman Sjef van de Kinderen stond die in de weg. Zwaluwe-Serooskerke 2-2: „Of ik blij ben met een punt? Vooral door de andere uitslagen", re ageerde Serooskerke-trainer Ger- rit Petersen. Een gemankeerd Se- rooskerke, dat zes basisspelers miste, kwam na vier minuten via Robbie Sturm op 0-1. Door twee rake strafschoppen van Pim Schonk keek Seroos halverwege tegen een achterstand aan. In de 65ste minuut zorgde Maikel Si- monse voor de 2-2. Daarna kreeg Zwaluwe kansen, maar raakte Se- rooskerke-speler Peter Gideonse in de slotfase nog de onderkant van de lat. de twaalfde minuut schoot Teun Rentmeester van 25 meter de 1-0 binnen. Drie minuten later kopte Arjan Franse Nieuwdorp uit een corner al naar de 2-0. Na rust speelde de hitte de ploegen parten en verzuimde Nieuwdorp in de laatste fase via Martijn de Goffau, Yannick van As en Kevin van Ier- sel om verder uit te lopen. Terneuzense Boys-Arnemuiden 1-3: „De scheidsrechter speelde wel een cruciale rol. De 0-1 ont stond na een vermeende overtre ding, op slag van rust werd er af gefloten toen Bart van Fraeijen- hove alleen op de keeper afging en de 1-2 van Arnemuiden was bui tenspel", brieste Frank van Koute ren namens de Boys. De 0-1 kwam van Ronaldo Meijer en via Bart Hamelink werd het nog voor rust gelijk. Trainer Diederik Hiensch kreeg in de pauze rood wegens protest aan het adres van arbiter Spaans. Na rust bezorgde Meijer met nog twee goals Arnemuiden de winst: 1-3. fout op Eric Fuanani kreeg Klun dert een strafschop en zorgde Pe ter van Wingerden na 25 minuten voor 1-0. Doelman Bart van Wuijckhuijse hield Oostkapelle met een aantal reddingen in de wedstrijd en in de 89ste minuut kreeg ook Oostkapelle een pe nalty. Arjen Pattenier zorgde vanaf elf meter voor een punt. Klundert eindigde het duel, na rood voor Grace Kitenge wegens natrappen, met tien man. SSV'65-Den Bommel 4-0: In de 28ste minuut scoorde Mark Noor- dijk zijn eerste goal in de hoofd machtvan SSV'65. Claude de Smit maakte er na veertig minuten in De scheidsrechter speelde wel een cruciale rol twee instanties met het hoofd 2-0 van. Bas Biesterbosch was vlak voor de pauze attent bij een terug springende bal en dat betekende de 3-0. René Zwamborn zorgde al snel in de tweede helft voor de 4-0-eindstand. MZC'11-DBGC 2-3: „We hebben echt drie punten verloren van daag", sprak elftalleider Walter de Jonge. MZC'n speelde het eerste halfuur het beste voetbal van het seizoen maar kwam niet verder dan de 1-0 van Rody Vermue (as- sist Martijn van Grunsven). In de 32ste en 37ste minuut zorgden Je roen Sep en Tim Mackloet uit het niets voor de 1-2. In de rust vielen Freek Torensma en doelman Bart van der Wouden bij MZC uit met blessures. Invaller-doelman Max Ridderhof (B-junior) kon de 1-3 van Jeroen Sep in de 53ste minuut niet voorkomen. Daarna liep Van Grunsven tegen zijn tweede gele kaart op. In ondertal kwam de ploeg via Sander Backx nog wel terug tot 2-3. 'l r''g^"!!3inBI!1 Als Sascha Beshliaha praat, doet hij dat op zachte toon. De Oe kraïense Belg is een nette kerel, die nooit zal roepen dat hij in de basis thuis hoort of in een gesprek met de trainer eens even met de vuist op tafel zal slaan. Beshliaha (24) doet wat er van hem gevraagd wordt, gaat warmlopen als de trainer dat zegt, valt in op welke plek dan ook en is er klaar voor als er blessures of schorsingen zijn. Zo deed hij het ook zaterdag in de belangrijke thuiswedstrijd tegen 's-Graven- zande, die Hoek mede dankzij een solide wedstrijd van Beshliaha met 2-1 won. Na afloop stapt hij zoals zo vaak met een petje op zijn hoofd de kleedkamer uit. Hij geeft een ge blesseerde ploeggenoot een hand en ja, hij heeft best wel even tijd om te praten. Beshliaha is aan zijn derde en laatste seizoen bezig bij Hoek en is de afgelopen jaren een soort joker geworden. Overal in zetbaar, voorin, achterin, op het middenveld; hij doet het allemaal. Een soort vliegende keep, alleen dan zonder handschoenen. De af gelopen drie jaar is hij er nooit in geslaagd een vaste basisspeler te worden, maar je zult Beshliaha niet snel horen klagen. „Ik weet dat ik dit niveau aan kan", zegt hij. „Alleen beslist een trainer soms anders. En ik heb hier sterke spelers als concurrenten hè, vergeet dat niet. Ik zou als rechts back kunnen spelen, maar daar staat Fabian Wilson. Hij zou vol gens mij nog een paar niveaus ho ger kunnen." Dat Beshliaha vaker niet dan wel speelt, vreet soms wel aan hem, bekent hij. „Want ik doe er alles voor. Tijdens de trainingen werk ik hard. Aan mijn mentaliteit en inzet ligt het niet." KV Oostende Links- of rechtsback, links- of rechtsbuiten; het zijn posities waar hij allemaal al heeft gespeeld. „Tegen FC Rijnvogels stond ik laatst voorin. En ik scoorde met een", lacht de Belg. Zaterdag werd hij centraal achterin neergezet, naast de linksbenige Kim van den Bergh. „Ik heb daar een paar jaar geleden ook wel eens gespeeld, in de beloften van KV Oostende", al dus Beshliaha, die veel duels won, rustig bleef in balbezit en zich Ik doe er alles voor. Aan mijn mentaliteit en inzet ligt het niet niets aantrok van roepende toe schouwers, als hij balbezit - en dus soms een bal terug op zijn doelman - verkoos boven een pass met risico. Beshliaha zorgde er ook mede voor dat de thuisploeg slechts één TERNEUZEN Zowel Spui als Cad- zand kon zaterdag geen overwin ning boeken in de vierde klasse B. Spui ging op eigen veld met 3-4 on deruit tegen Apollo'69, terwijl Cad- zand doelpuntloos gelijkspeelde in en tegen Kwadendamme. Spui-Apollo'69 3-4: Apollo'69 had voor rust niks te vrezen van een zwak Spui. Jean-Paul Harthoorn opende de score en Moreno van Aerde maakte er 0-2 van. Zeker na de 0-3 van Dennis de Nooijer leek er niks aan de hand voor de bezoe kers uit 's-Gravenpolder. Spui voerde enkele omzettingen door en kwam daarna veel beter voor de dag. Dankzij doelpunten van Jari Peeman en Leroy van Passel werd het weer spannend (2-3). Op het moment dat Spui op jacht ging naar de 3-3, schoot De Nooijer aan de andere kant de 2-4 raak. De be nutte strafschop van Sonny Hui- tema kwam vervolgens te laat voor Spui, dat in de vierde klasse B de negende plaats bezet. Kwadendamme-Cadzand 0-0: In een redelijk gelijkopgaande wed strijd viel er af en toe een kansje te noteren Zowel Kwadendamme als Cadzand maakte er geen hoog staand potje van, waardoor de 0-0- eindstand niet als een verrassing kwam. Cadzand bezet nu de twaalfde plaats. MIDDELBURG Levi Mombarg was gistermiddag niet voor de eerste keer dit seizoen belangrijk voor Zeelandia Middelburg. De aanvaller, die volgend seizoen bij Hoek speelt, scoorde in het duel met Rijen twee keer en ver zorgde ook de assist bij de win nende treffer van Thomas de Rijke: 3-2. Mombarg zette de ploeg van Dennis de Nooijer op een 2-0- voorsprong maar die kon de thuisploeg niet vasthouden want halverwege stond het 2-2. Na rust pakte de ploeg alsnog de volle buit. Mombarg bediende De Rijke, die scoorde: 3-2. maandag 23 april 2018 De Meeuwen is in de tweede klasse E van het zaterdagvoet bal weer een stapje dichter bij de titel. Zelf won de koploper met 1-0 van FC Axel, terwijl Oostkapelle bij Klundert niet verder kwam dan 1-1. Seroos- kerke speelde bij Zwaluwe voor de tiende keer dit seizoen gelijk. Terneuzense Boys ver loor op eigen veld met 1-3 van Terneuzense Boys. Klaas Verspoor Vlissingen De Meeuwen-FC Axel 1-0: FC Nieuwdorp-Prinsenland 2-0: In Klundert-Oostkapelle 1-1: Na een - Frank van Kouteren (Terneuzense Boys) ii'iïïïiTiiinmiH ir nmtUK BMI II De Meeuwen-captain Vincenzo Lorello probeert eerder bij de bal te zijn dan Axel-doelman Sjef van de Kinderen, foto lex de meester De joker van Hoek Barry van der Hooft Hoek - Sascha Beshliaha (24)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36