Vlissingen doet zichzelf ernstig tekort O O) CD O fi. Trainer Veenstra ergert zich kapot tijdens eenzijdig duel 7 Hoofdklasser wint met 6-0 van Limburgse ploeg, die met slechts elf man naar Zeeland is gekomen en met de 55-jarige trainer in de basis start. Bouzambou AFC Jelle Klap Het duurde even, maar na afloop van het duel tus sen Goes en nummer voorlaatst EHC ver scheen er eindelijk een glimlach op het gezicht van Jan Paul van Hecke. Je zou denken dat een klinkende 6-o-zege voor euforie zou zorgen. Niets bleek minder waar bij de jongere broer van teamgenoot Klaas. „Je wilt altijd meer. Zeker als je de spelers van hun team bekijkt." De bezoekers, die eerder dit seizoen Goes met 3-0 versloegen, speelden met een geïmproviseerd elftal. De Limbur gers traden aan zonder wisselspelers en trainer Fred Theunissen (geboren in 1963) stond in de spits. „En er stond een keeper in het veld", wist trainer Rogier Veenstra. „Dit is toch een hoofdklasse wedstrijd? Ik zou niet eens de bus in stappen. Dit sloeg echt helemaal ner gens op. Ook al kunnen de spelers die vandaag op het veld stonden er niets aan doen." Geen minuut maakte EHC aan spraak op een resultaat. „In de eerste minuut zag je direct met welk doel zij naar Goes waren gekomen: de negentig minuten volmaken. Toen de wedstrijd nog maar net bezig was, reageerde ik op een beslissing van de scheidsrechter. Hun trainer zei vervolgens tegen me: 'Rustig. Jullie winnen toch wel'." Desondanks moest het gering toege stroomde publiek lang wachten op de openingstreffer. In de 33ste minuut sprak aanvoerder Ruben Hollemans zijn onvrede uit: „Hou nou eens alle maal je smoel! Ben positief tegen el kaar. We merken allemaal wel dat het niet loopt." Zijn teamgenoten gaven direct ant woord. Twee minuten later kreeg Fran- cis Kabwe Manengela de bal met wat geluk voor zijn voeten en schoot hard raak: 1-0. Direct na de aftrap zette Goes druk. Dat resulteerde in een tegenaan val die door de doelman werd gestuit met een handsbal. Sherief Tawfik schoot de toegekende vrije trap onder kant lat raak: 2-0. Trainer Rogier Veenstra haalde wei nig voldoening uit de treffers. „Het was echt verschrikkelijk. Ik ergerde me om dat het lang 0-0 bleef en omdat we op elkaar gingen zeiken." Het restant van de wedstrijd leverde vele kansen op voor Goes, maar 'slechts' vier doelpun ten. Remon de Vlieger, Daniël Wissel (twee keer) en nogmaals Tawfik tilden de einduitslag naar 6-0. Jan Paul van Hecke keek negentig minuten lang zijn ogen uit. „Dit maak je niet vaak mee", met m'n ogen dicht gezeten. De tijd ging echt ontzettend langzaam", grapte hij. KARAKTERISTIEK Ik zou niet eens de bus instappen. Dit sloeg helemaal nergens op doelde hij op de geringe tegenstand. „Zeker niet in de hoofdklasse. Tijdens de wedstrijd waren de spelers van EHC gewoon met elkaar aan het praten en lachen." Veenstra wilde niet te veel woorden meer vuil maken aan het duel. „Ik had beter met vrienden naar het strand kunnen gaan. Tijdens de wedstrijd heb ik een paar minuutjes „Ik loop nu naar de bus toe. Het is hart stikke mooi weer hier in Limburg, maar we hadden liever aan de boulevard ge zeten met drie punten." Aan de telefoon Vlissingen-middenvelder Khalid El Hattach, die ondanks de nederlaag vrij opgewekt klinkt. Maar: „Ik vond het zwaar onterecht op basis van de eerste helft. Er ging niet veel mis maar de op gelegde kansen die we kregen, werden allemaal gemist." Trainer John Karelse had na afloop nog wel wat aan te merken op de leiding. „Yves Nyemb werd neergehaald in de zestien, maar kreeg geen strafschop. Een zuivere handsbal werd niet toegekend en Steve (Schalkwijk, red.) werd naar beneden getrokken", doelde Karelse op drie discutabele momenten waar zijn ploeg een penalty had kunnen en mis schien wel moeten krijgen. „Ik kan de jongens niks verwijten", voegde Karelse eraan toe. Moeten winnen De ex-trainer van NAC moet roeien met de riemen die hij heeft. Vlissingen wordt geteisterd door een blessuregolf. „Khalid, Mart de Kroo, Dangelo Martien en Menancio Weeda waren half fit. Inde tweede helft raakten ze nog minder fit. Ik baal er wel van, we hadden gewoon moeten winnen." El Hattach kampt al langere tijd met een kwetsuur. „Ik heb zwevend kraakbeen in mijn knie. Het laatste kwartier kreeg ik daardoor last, maar het is bijten. Na dit seizoen ga ik naar een orthopeed, die heeft John voor me geregeld." Volgende week gaat Vlissingen op be- KARAKTERISTIEK Er ging niet veel mis maar de opgelegde kansen die we kregen, werden allemaal gemist zoek bij nummer twee Halsteren, waar vijf spelers actief zijn met een verleden bij de Walcherse club. Ook trainer Ruud Pennings stond jarenlang onder con tract aan de Irislaan. maandag 23 april 2018 E?E 5 Zaalvoetballer Saïd Bouzambou heeft zich met Permata Indah Manokwari ge plaatst voor de strijd om de lands titel van Indonesië. In de play-offs treft Permata op 5 mei Vamos Mata- ram. Voor die club speelde Bouzam bou vorig jaar. Thomas van den Houten zette met AFC een stap richting handha ving in de tweede divisie. De Goese linksback won met zijn ploeg met 4-2 van concurrent FC Lisse. AFC staat nu op een veilige veertiende plek, met 32 punten. FC Lisse heeft één punt minder. Jelle Klap boekte een overtuigende zege met Jong Sparta. De rechts back uit Wemel- dinge, die 75 mi nuten speelde, won met zijn ploeg met 4-0 van num mer vier GVVV. Jong Sparta staat na 28 duels op de elfde plaats. Goes haalt weinig voldoening uit zege op lachwekkend EHC Len Wolters Goes -Rogier Veenstra, trainer Goes Goes-EHC 6-0 (2-0). 35.1-0 Francis Kabwe Manengela, 37. Sherief Tawfik 2-0, 52. Remon de Vlieger 3-0, 53. Daniël Wis sel 4-0, 82. Sherief Tawfik 5-0, 86. Daniël Wissel 6-0. Scheids rechter: D.H. de Vries (Den Haag). Gele kaart: Jop Dekker (Goes), Björn Vlieger (EHC). Aantal toeschouwers: 250. Goes: Meulmeester; Klaas van Hecke, Tawfik, Jan Paul van Hecke, Dekker (46. Van de Woestijne); De Winter, Holle mans (57. Kroon), De Vlieger (61. Wolff); Franse, Wissel en Kabwe Manengela. VC Vlissingen keerde gisteren met lege handen terug uit het Limburgse Meerssen. De plaatselijke SV was nipt te sterk voor de gemankeerde ploeg van trainer John Karelse: 1-0. Stefan Maas Meerssen -Khalid El Hattach Meerssen-VC Vlissingen 1-0 (O-O). 54. Jordie van der Sloot 1-0. Scheidsrechter: R. Witlox (Berlicum). Gele kaart: Hoes sein Bouzambou en Steve Schalkwijk (beiden VC Vlissin gen). Aantal toeschouwers: 150. VC Vlissingen: Joan van Bel- zen; Renzo Roemeratoe, Jar- reau Manuhuwa, Milton Roe meratoe, Dangelo Martien; Khalid El Hattach, Menancio Weeda (70. Thomas Ragut), Mart de Kroo (64. Geraldi Geerman); Steve Schalkwijk, Yves Nyemb en Hoessein Bouzambou. Sherief Tawfik (midden) heeft gescoord maar is niet echt blij met zijn treffer tegen EHC. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35