Van der Breggen: ongenaakbaar bij vrouwen 5 Aanvallen loont voor Jungels Kerkhove stunt tegen Stosur Van Gorkom: Ik kom terug Geslaagde rentree Luiten WINNAAR ik zeven weken geen koers gereden en toen werd ik meteen tweede in de eerste etappe. Dus ik weet niet of ik deze dag echt nodig heb gehad, maar ik vind Luik-Bastenaken-Luik ook gewoon een gave wedstrijd." Hoopvol Toch was hun optreden op weg naar Ans hoopvol in aanloop naar het hoofddoel. „Ik merk aan mezelf dat ik niet helemaal naar de klote ben", zegt Dumoulin, kort voordat hij monter weer op de roller stapt om zo'n tien minuten uit te trap pen. Een goed teken, zegt hij. „Ik miste die punch die je voor de klas siekers nodig hebt, maar ik kon wel blijven geven. Dat is heel prettig om nu te merken. Ik had kracht." SUPERIEUR FLITSEN maandag 23 april 2018 GO winnaar in Oomen r Sam Oomen was de beste Nederlander, zag een trotse Tom Dumoulin (inzet). In de Giro mag Oomen Dumoulin assiste ren. FOTOCORVOS ANS Ook in de meest geslo ten klassieker van het hele voorjaar, bleek dat aanvallen loont. Zoals dat al het hele voorjaar een garantie is voor succes. De uitval van Bob Jungels (25) vlak onder de top van Roche aux Faucons - 20 kilometer van de finish - bleek de juiste en was de op maat voor de grootste zege in zijn carrière. Het is geen toeval dat Jungels in de kleuren rijdt van Quick- Step. De Belgische miljoenen ploeg die met Jungels voor de 27ste keer won dit voorjaar, heeft de aanval heilig ver klaard. Al was de vlucht van de Luxemburgs kampioen in eerste instantie bedoeld om de concurrenten van zijn kop man en topfavoriet Julian Ala- philippe uit de tent te lokken. „Het was belangrijk dat Julian zich rustig kon houden en de andere kopmannen moesten werken. Het was een beetje een verrassing dat ik alleen voorop kwam en mijn voor sprong bleef groeien. Het was vroeg, maar ik heb weinig kans om een sprint te win nen." Achter Jungels vochten Michael Woods en Romain Bardet zich los uit de groep van favorieten en werden tweede en derde. Normaliter wordt Luik-Baste naken-Luik pas op de Saint- Nicolas - zes kilometer voor het einde - of nog later be slist. De laatste keer dat op Roche aux Faucons succes vol werd aangevallen was in 2009 door Andy Schleck. ANS Het is om moedeloos van te worden voor de concurrentie. De dominantie van Anna van der Breggen en haar ploeg Boels- Dolmans dit voorjaar is met zes uit negen zeges in de WorldTour ongekend. Luik-Bastenaken-Luik was voor Van der Breggen al weer haar vierde overwinning na eerder Strade Bianche, Ronde van Vlaanderen en Waalse Pijl. Amanda Spratt en Annemiek van Vleuten van Michelton-Scott pro beerden Van der Breggen nog wel van de champagne te hou den, maar strandden op plek twee en drie. De vijftig seconden voorsprong van Spratt op de Saint-Nicolas - zes kilometer voor de finish - bleken niet ge noeg. Van der Breggen haalde haar bij en kwam solo over de streep. Van Vleuten: „We hebben echt gereden voor de zege. Anna had geen ploeggenoten meer, maar is gewoon beter." De over macht frustreert niet, zegt ze. „Het gat is niet onoverbrugbaar." Vos, die haar sleutelbeen brak bij een val in de afdaling van Roche aux Faucons maar wel over de streep kwam, weet hoe het is om zo te heersen. „Anna is heel goed, ijzig kalm en heeft een goede ploeg. Maar dominantie duurt nooit eeuwig." Momenteel regeert Van der Breggen, maar ze wijst er fijntjes op dat het ooit anders is ge weest. „Het is ook niet zomaar zo gekomen, maar stapje voor stapje." TENNIS Lesley Kerkhove heeft voor een grote ver rassing gezorgd in het Fed Cup-toernooi. De Schouwse rekende in twee sets af met voormalig we reldtopper Samantha Sto sur, die op de wereldrang lijst nog steeds ruim 150 plekken hoger staat inge schaald dan Kerkhove. Het werd 7-5, 7-6 (1). Het was de enige Oranje-zege dit weekeinde. De Aussies wonnen het treffen met 4-1. BMX „Het wordt een lange weg, dat is zeker. Maar ik kom terug zoals iedereen van mij gewend is", aldus Jelle van Gorkom (27), die voor het eerst sinds zijn valpartij in januari van zich liet horen. De winnaar van olympische zilver in Rio (2016) raakte zwaarge wond. „Mijn eerste doel is om weer normaal te functi oneren, de rest zal volgen." GOLF Joost Luiten is bij de Trophée Hassan II in Marokko op een gedeelde negende plek geëindigd. Met een totaalscore van 284 slagen (-4) gaf Luiten vier slagen toe op de Franse winnaar Alexander Lévy. De Nederlander maakte zijn rentree nadat een polsblessure hem enkele weken aan de kant hield. Motorcoureur Michael van der Mark eindigde bij de WK superbike in Assen als tweede (zaterdag) en derde (gisteren). In het klassement staat hij vierde. Pieter Weening (Room pot) is als tweede geëin digd in de Ronde van Kroa tië, elf tellen achter de uit eindelijke winnaar, de Wit- Rus Kanstantsin Siwtsow. Tennisster Cindy Burger heeft na Boekarest (2013) en Perigueux (2014) in Chiasso haar derde ITF- toernooi gewonnen. Oranjeleeuwin Shanice van de Sanden (Olympique Lyon) heeft in de halve fi nales van de CL in de heenwedstrijd met 0-0 ge lijkgespeeld bij ManCity. De return is zondag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33