in zinderende Kuip AZ is geen moment zichzelf 3 doet hij dat zonder een prijs. On zichtbaar was ook spelmaker Fre- drik Midtsjo, die ineens niet meer nauwkeurig passte, maar slordig de ene na de andere bal weggaf aan het Feyenoord-middenveld dat in de Kuip heer en meester was. Maar één keer eerder werd hij dit seizoen gewisseld. Nu in de 66ste minuut al. Vier verdedigers Had AZ dan niet gewoon met vier verdedigers moeten starten? Je zou het denken als je het spel zag na de invalbeurten van Oussama Idrissi en Mats Seuntjens. Idrissi creëerde kansen. Alhoewel Feyenoord toen al met 2-0 voor stond en het duel gespeeld leek. En vorige maand, toen AZ minder fors verloor van Feyenoord (2-1), speelde AZ ook met vier verdedigers. AZ wordt zo wel steeds meer het Tottenham Hotspur van Neder land. Een ploeg die tegen de top aanschuurt, het hele seizoen com plimenten verdient met het fraaie voetbal, maar uiteindelijk vaak met lege handen staat. Nooit win nen de Alkmaarders van een top club, zoals Spurs het in wedstrij den Manchester City en Liverpool ook altijd moeilijk heeft en ook al jaren geen prijs won. „Uiteindelijk moet je er staan op het juiste mo ment", zegt ook de teleurgestelde aanvoerder Ron Vlaar, die weer geen prijs won. De vlot gebekte Guus Til weet zeker dat het niet aan het spelsysteem lag. „Wat boeit dat systeem nou? Tegen PSV stonden we daardoor nog met 2-0 voor. We haalden gewoon het ni veau niet dat we moesten halen. In de duels was het fifty fifty. Aan vallend werden we afgestraft." „Nooit waren we sprankelend", vond Vlaar. AZ kan zo een goed seizoen niet bekronen met een tastbare prijs, al is de derde plek knap. „Maar wat koop ik daarvoor", zegt Til. „Als sporter wil je iets unieks preste ren. En AZ is wel vaker derde ge worden." Vlaar: „Leuk, dat we zo goed spelen, maar uiteindelijk wil je jezelf belonen." AZ speelde in de 5-3-2-opstelling, waarmee het ook onlangs tegen PSV speelde (2-3 verlies). Toen ging dat nog een periode goed, nu kwam AZ nooit echt in de wed strijd die een schitterend slotstuk moest worden van een fijn sei zoen. „Nu is het een redelijk sei zoen. Geen goed seizoen", vindt een teleurgestelde Guus Til. In plaats van te pieken op het juiste moment haalden veel spe lers niet het niveau waarmee ze de eredivisie de afgelopen maanden kleurden. Nooit werd de finale de wedstrijd van AZ-smaakmaker Alireza Jahanbakhsh, de Iraniër die afgelopen week tegen Vitesse nog een hattrick maakte. Of wat te denken van Wout Weghorst? De spits die dit seizoen Oranje haalde, maar in de Kuip gisteren geen poot aan de grond kreeg. Hij knielde theatraal voor de camera's na het laatste fluitsignaal. Als hij de club komende zomer verlaat, maandag 23 april 2018 GO voor 'Project Finale' 1-0 voor Feyenoord. Nicolai Jorgensen heeft toegeslagen tegen AZ$otopim|I& Nooit was AZ zichzelf in de zin derende Kuip. De ploeg van trai ner John van den Brom had zich aangepast aan Feyenoord en werd daarvoor hard gestraft. Nik Kok Rotterdam Wout Weghorst is boos op scheidsrechter Björn Kuipers. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31