I JJJ_p_l«l «llH GJJU 1 Feyenoord verovert KNVB-beker Aantal rechtszaken loopt terug Griffiekosten deels oorzaak Walcheren www.opisopvoordeelshop.nl 98 De 2000 deelnemers aan de wandelmarathon Zeeuws- Vlaanderen werden gisteren op de proef gesteld. De temperatuur liep na de start in Terneuzen op tot 28 graden. Bij de finish in Hulst liepen sommige wandelaars een nat pak op door een hevige bui. Zaterdag bij de hardloopmarathon waren de omstandigheden wegens de warmte ook zwaar. Erwin Harmes en Monica Sanderse grepen de zege. Dat blijkt uit jaarcijfers die de Raad voor de Rechtspraak vandaag be kendmaakt. In 2017 werden er ruim 1,5 miljoen zaken afgehandeld; in 2016 waren dat er bijna 1,6 miljoen. De oorzaak is grotendeels het einde van de economische crisis en het feit dat er veel meer wordt be middeld, zoals door mediation. Maar het overkoepelend orgaan van rechtbanken vreest ook dat het voor veel mensen onbetaalbaar is gewor den om naar de rechter te stappen. Een ruzie over een rekening van 700 euro kost al 200 euro aan grif fierechten. Voorzitter Frits Bakker maakt zich zorgen: „Want wat heeft de burger aan een rechtbank als hij zich niet kan veroorloven er ge bruik van te maken?" Volgens hem moeten de griffiekosten omlaag. „Mensen moeten uiteindelijk altijd naar de rechter kunnen stappen als zij hun recht willen halen." Minister Sander Dekker (Rechts bescherming) heeft inmiddels ge zegd hiernaar te gaan kijken. Naast het aantal handelszaken nam ook het aantal strafzaken iets af, net als de hoeveelheid zittingen over belastinggeschillen. Wel over zagen rechters vaker de financiën van burgers met ernstige geldpro blemen, maar dit is een ander soort rechtspraak dan klassieke rechtsza ken tussen twee partijen. Het dalende aantal rechtszaken heeft ernstige gevolgen voor de fi nanciën van de rechtspraak, die per zaak wordt betaald. Momenteel is de financiële situatie van de recht spraak ronduit 'slecht', stelt de Raad. Voor het eerst is een jaar 'in het rood' afgesloten. Naast het fors minder aantal zaken is ook het goeddeels mislukte digitaliserings project binnen de rechtspraak een oorzaak. Dit kostte de afgelopen ja ren miljoenen extra. Op het project werd daarom eerder een rem ge gooid, zodat het eerst op orde kan worden gebracht. Uit het jaarverslag blijkt verder dat het niet lukt om rechtszaken sneller te laten verlopen. De duur van alle rechtsgangen is ondanks veel inspanningen niet korter ge worden. Ook het aanstellen van meer rechters hielp daarbij niet. Wel geven rechters aan dat zij meer tijd hebben gekregen om zaken te behandelen. Ze zeggen nog wel steeds dat werkdruk een 'knellend punt' blijft. 13°C Nieuwsmedia Ariel Vloeibaar Wasmiddel Color of Regular 4950 ml voordeelshop WINKELS! SPORT 16 17 Het aantal rechtszaken daalt fors. Vooral het aantal zaken over onbetaalde rekeningen is vorig jaar ingestort: 81.000 min der dan in 2016. Tobias den Hartog Den Haag ARI6L Profmnorul t rr, maandag 23 april 2018 Koel en veranderlijk pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1