Een aparte jury voor alle acht categorieën 'Sorry, Nacht van de Filosofie is té goed' 17 zoals Beeldend Rariteitentheater Zurock dat dans met een zwierende lamp combineert. 'Helemaal weg' hebben ze het genoemd, een titel met een dubbele lading. „Het gaat over liefde én het verdwijnen er van", zegt Anne van Heiteren. Innemend zijn ook Suzanne Krij ger (16) en Sem Houmes (14) met hun minivoorstelling over twee jon geren die een carrière in theater en dans ambiëren, maar onder druk kiezen voor een baan waarmee ze 'wel iets toevoegen aan de maat schappij'. Als ze beseffen dat ze iets zijn geworden 'wat ze helemaal niet zijn', gaan ze alsnog voor de kunst. Beter kan de boodschap van de Kunstbende niet worden samenge vat: volg je hart en jaag je dromen na. WINNAARS van Beek Roos van de Velde) Huize 's-Hertogenbosch, waar eer der op de dag al Sjakie's Chocolade Museum was geopend, stroomde vol voor een avond met lezingen, debat en muziek. „Lieve mensen, te gek dat jullie hier zijn", zei Pieter Ippel namens de organisatie. Met zijn taalgebruik sloot hij bewust aan bij het thema van de avond: 1968, de tijd van flower power en revolutie. De eerste spreker was Geert Bue- lens, auteur van de recent versche nen pil De jaren zestig. „Ik ben al op heel wat nachten van de filosofie geweest", zei hij, „en ik kan nu al zeggen dat dit de gezelligste is." Chocolaatjes bij de ingang, wie bier wilde moest dat aan de over kant van de straat gaan halen bij café De Mug, en het publiek hutje- mutje onder de klassieke plafonds childering in het monumentale pand, maar met uitzicht op een po dium met muziekinstrumenten en een kleurig spandoek met het woord Revolution. Buelens vertelde hoe de cultuur in 1968 draagbaar - door de transis torradio - en mondiaal was gewor den. De wereld werd kleuriger en speelser, er was hoop op verande ring, maar de arrogantie van de re volutionairen, die neerkeken op oude mensen, op rijke mensen, op mensen die van James Last hielden, Wie verdieping zocht, kwam niet helemaal aan zijn trekken maakte een einde aan wat zo goed begon. Na de lezing van Buelens moest het publiek kiezen: in Huize 's- Hertogenbosch blijven of twee an dere programmaonderdelen volgen in de Engelse Kerk. De organisatie is acht weken geleden begonnen met het versturen van uitnodigin gen naar zo veel mogelijk sprekers. Die zeiden allemaal ja, waardoor het programma overvol was. Een beetje pech voor de sprekers in de Engelse Kerk, die aanzienlijk klei ner gehoor trokken, en een beetje pech voor iedereen, omdat er na de lezingen nauwelijks tijd was voor discussie. Leesstof Wie verdieping zocht, kwam niet helemaal aan zijn trekken. Wie op één avond kennis wilde maken met een stoet aan interessante sprekers en auteurs zal ongetwijfeld nieuwe leesstof hebben ontdekt. Buelens, Roel Janssen, Kees Vuyk, Harry Kunneman en Sabine Bierens kun nen met gemak in hun eentje een avond vullen. „Meneer, lees het boek en stuur Kees Vuyk een e- mail", suggereerde Ippel toen hij Meneer, lees het boek en stuur Kees Vuyk een e-mail zich door tijdgebrek gedwongen zag een publieksdiscussie af te kap pen. „Excuses vanuit de organisa tie", zei hij even later. „Het pro gramma is vanavond gewoon te goed." maandag 23 april 2018 A-4 De band Nameless. Sem Houmes en Su zanne Krijger. Beeldend Rariteiten theater Zurock. DJ Timo. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Voor alle acht categorieën van de Kunstbende was er een aparte jury. Die maakte aan het begin van de avond hun top-3 be kend. In de categorieën Film, Muziek en Theater werden vanwege het be perkte aantal kandidaten alleen de winnaars onthuld. Categorie Dans 1. David Janse 2. Jaila van de Griend Gianina Agnello 3. Samir Ouazzani Roos Bos Categorie DJ 1. DJ Twan (Twan Hille- brand) 2. DJ Nikki (Nikki Sloot weg) 3. Double-J (Jonathan Jansen) Categorie Expo 1. Pieter Verras 2. Gina Saad 3. Wybe de Haan Categorie Fashion 1. Sam Zegelink 2. Raisa Brand 3. Keivin Donker Curtius Categorie Film 1. Pien Vroonland Categorie Muziek 1. Brook Field (Marith Categorie Taal 1. Wahine Wisse 2. Suzanne Krijger 3. Evi Verleije Categorie Theater 1. Theatergroep Zurock (Wybe de Haan, Flore van Sparrentak, Emma Bare- man en Anne van Heite ren). De acht Zeeuwse win naars gaan door naar de landelijke finale. Deze wordt zaterdag 30 juni ge houden tijdens het Kunst bende Festival in de Wes tergasfabriek in Amster dam. Het komt niet zo vaak voor dat een organisatie excuses maakt omdat het programma dat het publiek krijgt voorgeschoteld té goed is. Het gebeurde vrijdag avond tijdens de eerste Zeeuwse Nacht van de Filosofie. Ernst Jan Rozendaal Middelburg -Pieter Ippel, organisatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17