Doodstraf in India voor verkrachting kinderen 10 Kernovereenkomst 2015 op losse schroeven door Trump DELTA Onze organisatie voor kernenergie is er helemaal klaar voor Drie weken voor Trumps besluit over het kernakkoord met Iran - de verwachting is dat hij uit het ver drag stapt, spreekt Iran waarschu wende woorden. Volgens de mi nister van Buitenlandse Zaken, Mohammad Javad Zarif, had 'Ame rika nooit moeten vrezen dat Iran een atoombom produceert. „Maar we zullen de verrijking van ura nium 'intensief hervatten als Washington de overeenkomst over het nucleaire programma van Iran stapt en nieuwe sancties afkon digt." Verrijkt uranium is nodig voor de ontwikkeling van een kernwapen en het land zou daar al dus Iraanse experts binnen vijf da gen weer over kunnen beschikken. Ook president Hassan Rouhani waarschuwt de VS om geen 'on verstandige besluiten' te nemen. „Onze organisatie voor kernener gie is er helemaal klaar voor", aldus Rouhani die 'te verwachten en on verwachte reacties' van Iran in het vooruitzicht stelt. De president zei eerder al herhaaldelijk dat als Trump de afspraken opblaast, 'wij dan zeker zullen terugkeren naar de situatie van vèör het akkoord'. Rouhani en Zarif geven Trump en de Europese leiders Angela Merkel en Emmanuel Macron nu opnieuw een schot voor de boeg. De Duitse kanselier en de Franse president brengen komende week een bezoek aan Washington voor extra overleg over het Iran-ak- koord, dat volgens Donald Trump een 'slechte deal' is die er nooit had mogen komen. Het verdrag voor ziet in stopzetting van de ontwik keling van kernwapens door Iran in ruil voor opheffing van een reeks sancties tegen land. Het akkoord met Iran is gesloten met zes grootmachten: de VS, Groot-Brittannië, Duitsland, Frankrijk, China en Rusland. Trump heeft nu zijn bondgenoten tot 12 mei de tijd gegeven om met Iran tot een herziend akkoord te komen, zonder 'de vreselijke lacu nes' waaraan hij zich wel stoort en de bondgenoten niet. Volgens de Amerikaanse president schiet met name het toezicht erg te kort waar door 'absoluut niet is te controle ren of Iran zich wel aan de afspra ken houdt'. Daarmee doelt Trump op de mogelijkheid dat het land toch blijft werken aan de productie van kernwapens. Rusland en China willen dat ieder een zich houdt aan de overeen komst. „De VS willen met een bulldozer het akkoord naar hun hand zetten, maar Rusland verzet zich hiertegen", aldus onderminis ter van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov. De pogingen van Merkel en Ma cron om Trump op andere gedach ten te brengen - zich te blijven houden aan het akkoord, noemt de Iraanse minister 'een nutteloze exercitie' omdat Trump niet op an dere gedachten is te brengen. Mocht het Westen toch willen her onderhandelen, dan is dat, aldus Zarif, 'onbespreekbaar' en ook een 'gevaarlijke boodschap'. „Het bete kent dat landen nooit met de VS tot betrouwbare afspraken kunnen komen", aldus de bewindsman die daarmee een waarschuwing wil af geven aan andere potentiële ge sprekspartners van Trump. Eén van die gesprekspartners is de Noord-Koreaanse president Kim Jong-un. Ook hij is bereid om volgende maand rechtstreeks over leg te beginnen over zijn kernwa penprogramma. „Uiteindelijk overheerst bij een akkoord met de VS altijd weer dat ene Ameri kaanse principe, dat van 'wat van mij is blijft van mij, dat van jou is onderhandelbaar'", aldus Zarif. KATHUA Na grote protesten in reactie op de groepsver krachting van en moord op het 8-jarige meisje Asifa Bano besluit het Indiase kabinet binnenkort of het de dood straf voor kinderverkrachters gaat invoeren. Asifa is het gezicht van een grootschalige campagne te gen verkrachting in India. Het meisje lag drie dagen dood in een bos. Ze was meerdere ke ren verkracht en daarna ge wurgd met haar sjaal. Haar schedel was ingeslagen. Het wetsvoorstel zet de doodstraf op verkrachting van kinderen jonger dan 12 jaar. Ook de minimale gevan genisstraffen voor tieners en volwassenen worden ver hoogd. De cijfers zijn drama tisch: tussen 2012 en 2016 is het aantal verkrachtingen van jonge kinderen verdubbeld. Het voorstel van de rege ring moet binnen zes maan den worden goedgekeurd door het parlement en onder tekend door de president. 'Onze zaak heeft een prachtig uitzicht op zee, compleet met de Oosterscheldekering en z'n windmolens. Een unieke omgeving, waar we verantwoordelijk mee omgaan. Dat zie je bijvoorbeeld aan ons dak; met mos vanwege de natuurlijke isolerende eigenschappen én met zonnecollectoren voor warm water.' Nieuw: Puur Zeeuws Groen, 100% groene stroom uit Zeeland. Vanaf het terras van Beachclub Lekker heb je prachtig uitzicht op de Oosterschelde kering, waar groene stroom wordt opgewekt voor Puur Zeeuws Groen van DELTA; 100% groene stroom uit Zeeland. Stroom voor ondernemers die hun eigen regio een warm hart toedragen dus! maandag 23 april 2018 GO Iran: 'Als akkoord klapt, volgen er harde reacties' Iran waarschuwt president Do- nald Trump voor harde reacties als de Verenigde Staten uit het kernakkoord van 2015 stappen. Daartoe behoort hervatting van de verrijking voor uranium voor kernwapens. Hans van Zon Rotterdam/Teheran - President Hassan Rouhani DELTA.nl/MKB/PuurZeeuws

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10