KONINGSDAG Lentekriebels! hh tb Vandaag bij deze krant Enquête: slechts 1 procent wil verhuizen Vier het voorjaar met onze scherp geprijsde reizen. Ballonnen vervuilen het milieu en dus is het voor Oranjeverenigingen niet langer vanzelfsprekend dat ze op Koningsdag worden opgelaten zeeland2 Duitser Jochen Mettbach (70) bezorgt landgenoten aan de Zeeuwse kust worst en brood 'wie zu Hause' WEEKEND 12 Slechts 1 procent zegt zich in Zee land te willen vestigen, als de ma rinierskazerne in Vlissingen wordt geopend. Bijna 86 procent geeft aan 'zeker niet' te verhuizen. Nog eens 6,4 procent doet dat 'waarschijnlijk niet'. De enquête is door ongeveer 1.300 mariniers ingevuld. Dat komt neer op 60 procent van alle personeels leden van het korps die in Doorn zijn gestationeerd. Ruim drie kwart kent Zeeland van vakantie, werk of familie of vrienden die hier wonen. De verhuizing staat gepland voor 2022, maar er komt onder leden van het korps steeds meer protest tegen het vertrek uit Doorn. Vol gens de enquête verwachten veel mariniers zich niet thuis te voelen in Zeeland. Ook voorzien ze pro blemen bij het vinden van een baan voor de partner. Overigens wonen de mariniers nu al verspreid over het hele land. Bijna 78 procent moet meer dan een half uur reizen om op het werk te komen. Voor één op de drie ma riniers is dat zelfs meer dan een Dit plan is een doodlopende weg, op luchtkastelen gebouwd uur. In de enquête zegt bijna 80 procent in de toekomst niet meer dan een uur te willen reizen. In een brief aan de betrokken ma riniers laat de provincie Zeeland weten het 'heel jammer' te vinden dat de bereidheid te verhuizen zo minimaal is. Zij begrijpt dat een verhuizing ingrijpend is. „Die ge voelens kunnen wij niet wegne men, maar we kunnen er wel aan bijdragen dat het beeld over Zee land gebaseerd is op feiten." De provincie gaat een digitaal ma gazine uitgeven met informatie over wonen, werken en leven in Zeeland. Uit de enquête komt naar voren dat de mariniers daar be hoefte aan hebben. De Vlissingse burgemeester Bas van den Tillaar blijft overtuigd van de komst van de mariniers. „Over de verhuizing is al in 2012 een af gewogen besluit genomen. Ik weet zeker dat wij een goede woon- en werklocatie voor de mariniers kunnen realiseren. Dan horen dit soort uitslagen tot het verleden." De uitkomsten verbazen Arjen Rozendal van de vakbond Alge mene Federatie van Militair en Burger Personeel (AFMP) niet. Er is de laatste maanden steeds meer verzet ontstaan, signaleert hij. „85 procent is heel hoog. Dit zit men sen ook hoog." Volgens Rozendal is het nog niet te laat. Er zijn volgens hem nog geen definitieve besluiten. „Dit plan is een doodlopende weg, op luchtkastelen gebouwd. De verhuizing moet worden terugge draaid." Nieuwsmedia EBWAgsi Mariniers zien Zeeland niet zitten Het overgrote deel van de mari niers weigert mee te verhuizen naar Zeeland. Dat blijkt uit een enquête die de provincie Zee land en het ministerie van De fensie gezamenlijk hebben ge houden. Rolf Bosboom Bernie van Unen Vlissingen -Arjen Rozendal, vakbond AFMP 22°C Warm weekend »P35 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 11688 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1