Bieb Hulst gaat een weekje later open AMZ 7 KUNSTPROJECT CELSIUS REGEERT Drie mannen, vier seizoenen en een project van één jaar. Vandaag opent de expositie Celsius Regeert in G roede. Parkeerbeheer bekeurt nu echt op Ledelplein v.a. 349/ zv ^^^unstschilder Theo Jordans, fotograaf Pe- ■K ter Verdunnen en dichterTijs van Bragt ^^Lhebben allemaal 'iets' met de vier seizoenen. Dat laten ze zien met jaarrond kunstproject Celsius Regeert en de mysterieuze Doos van Celsius. De temperatuur bereikt deze week tropische hoogten en in de straatjes van Groede lopen zon- aanbidders met korte broeken in de richting van de ijssalon voor wat verkoeling. Een contrast met het atelier van Theo Jordans aan de Schuitvlotstraat waar het hartje winter is. Als je er binnen stapt, zie je ingelijste foto's met winterse taferelen, kunstwerken met kleu ren die je doen klappertanden en gedichten die je terugvoeren naar koude, donkere dagen. Echo De kunstenaars laten vanaf van daag, zaterdag, de tentoonstelling met 'winter' als eerste thema zien. Ieder seizoen wordt op een andere locatie in West-Zeeuws-Vlaande- ren tentoongesteld. In juni en juli volgen de lente, in september en oktober de zomer en in december en januari de herfst. Die keus is bewust, de tentoonstelling fun geert als een echo van het seizoen dat net geweest is. „Iedereen heeft de winter nog op het netvlies staan", legt Theo uit. De winter is ook het favoriete seizoen van Theo en Peter, die vo rig jaar speelden met het idee om samen te exposeren. „We zijn alle bei winterfan", zegt Peter. Theo: „We delen de herkenning en liai son met het landschap. We vroe gen Tijs erbij, omdat er nog iets ontbrak." Na het idee voor de win ter, ontstond het plan voor een jaarrond project. Ze spraken op voorhand bewust niet over de werken die ze zouden maken. Er is zowel oud als nieuw werk te zien. Van Peter zijn foto's van land schappen en portretten te zien, bijvoorbeeld van een meisje dat op een heel koude winterochtend oliebollen verkoopt. Theo zocht tekeningen en schilderijen bij el- We delen de herkenning en liaison met het landschap kaar die bij het thema passen. „Voor mij is winter een periode van stilte en concentratie." Tijs maakte een gedicht bij de stijl van Theo en koos gedichten uit die het wintergevoel belichamen. Hoe de kunstwerken van andere seizoe nen eruit gaan zien, is voor de kunstenaars zelf ook nog een ver rassing. Doos Naast de tentoonstelling is er ook een Doos van Celsius. Bezoekers kunnen voor to euro een karton nen doos op A4-formaat aanschaf fen waar alle kunstenaars iets in hebben gestopt. Bij elke nieuwe tentoonstelling kan een pakketje worden gekocht om de doos ver der aan te vullen. Ook zitten er 'verrassinkjes' in de Doos van Cel sius. De opbrengst gaat uiteinde lijk naar Stichting Landschapsbe heer Zeeland, die ook een bijdrage aan de doos levert. Het drietal wordt geïnspireerd door het land schap en wil op deze manier iets terug doen. Theo: „We hadden ook een dag wilgen kunnen gaan knotten met zijn drieën, maar daar ligt ons vakgebied niet. Waar we wél goed in zijn, zit in de doos." OOSTBURG Achttien boetes zijn er de afgelopen dagen uitgedeeld aan foutparkeerders in het centrum van Oostburg. „Als je dat afzet te gen het aantal waarschuwingen, valt het mee", zegt adviseur par keerbeheer Erik van den Heuvel. Handhavers gaven de afgelopen twee weken ruim tweehonderd waarschuwingen aan foutparkeer ders op de Markt en het Ledelplein. Op het onlangs opgeleverde Ledel plein werd veel op de stoep gepar keerd en op de Markt naast de vak ken. Parkeerbeheer is deze week echt begonnen met bekeuren. Waar schuwen wordt niet meer gedaan. HULST De bibliotheek in Hulst heropent niet komende maan dag, maar een week later, op maandag 30 april. De verhuizing naar het oude Actionpand voor loopt niet zo voorspoedig als ge hoopt. De bibliotheek moest afgelopen week op stel en sprong weg uit centrum Den Dullaert, omdat dat gebouw werd afgekeurd. Het verouderde pand is niet veilig bij brand, oordeelde het gemeente bestuur. De voordeur werd met een verzegeld en de bieb was van de ene op de andere dag niet meer te bezoeken. Voor de bieb werd een tijdelijke plek gevonden in het oude pand van de Action aan de Overdam- straat. De verhuizing begon met een. Directeur Rudi Crombeen sprak de hoop uit komende maandag open te gaan, maar dat blijkt te positief ingeschat. Volgens de bibliotheek zijn er 'diverse tegenslagen op het ge bied van inrichting en de aanleg van datalijnen'. Het pand heeft nog de voorzieningen van een winkel, terwijl voor een biblio theek meer en ook andere zaken nodig zijn, zoals een hoogwaar dige internetaansluiting. De aanleg daarvan kost meer tijd dan gedacht. 3-daagse excursiereis Zuidoost Engeland Groepsreizen €41,-- 46,-- €119,-- 59,- 59,-- 35, 85, zaterdag 21 april 2018 In Groede is het nog even winter Sophie Stockman - Theo Jordans De wintertentoonstelling van Celsius Regeert is op zaterdag 21 april, 28 april en 5 mei van 13.00 tot 17.00 uur te zien in het atelier van Theo Jordans aan Schuitvlotstraat 28 in Groede. De toegang is gratis en sommige werken zijn ook te koop. Bij deze reis is het excursieprogramma inbegrepen Keukenhof Hollands glorie, inclusief entreeticket Libelle Zomerweek Al 22 jaar het leukste feestje! Weekendje Londen! di 17 t/m do 19 juli di 14 t/m do 16 augustus do 3 mei ma 21, do 24 za26mei za 16 juni t/m zo 17 juni Twee dagen in deze bruisende stad. Vier-sterren hotel in Canary Wharf Aspergedagtocht Brabant do 3 mei Inclusief excursie en aspergelunch Dagtocht Parijs za5mei,zo29juli,za24aug Wereldstad met flair, mode- en wielerhoofdstad van de wereld Dagtocht Maastricht Maastricht is magisch! za 28/4, vr 29/6, do 30/8 za 30 juni Annie M.G. Schmidt Beste musical van het jaar, nu in het DeLaMar theater te Amsterdam WWW.amZ.nl Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site. Tijs van Bragt, Peter Verdurmen en Theo Jordans (vlnr) vouwen de Doos van Celsius in elkaar, die bezoekers van de tentoonstelling aan kunnen schaffen, foto boaztimmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 155