RENATE WENNEM ARS Vrees voor nieuwe stroom asielzoekers na uitspraak rechter 6 Met bestemmingen in meer dan 100 landen, zorgen we dat u altijd vól inspiratie weer thuiskomt of bel 088-0885 886 Column Ik heb het bijna niet meer. Heel diep adem ik in. Echt heel diep. Ik word er duizelig van. Van ge lukzaligheid. Het begon vanoch tend al. Ik was ruim voor zes uur wakker en toen begon het: de vo geltjes. Als gekken kwetterend in het ochtendgloren. Alsof hun le ven ervan afhing. Eindelijk. De zon schijnt. En morgen ook. En daarna nog wel een dag of drie, als ik de voorspelling mag geloven. Alles is anders nu. Vooral mijn stemming. Maar ook de sfeer «W in huis. We zijn meer ontspannen en aardiger voor el- *ÉÊu kaar. De jongens hebben nog niet één keer ruzie ge maakt. Ik zit te schrijven onder de veranda. Heel idyl lisch allemaal. Was het altijd maar zo. Ik heb die hele winter niet nodig. sneeuw ruil ik graag in voor dit. Deze warmte. Het gras dat ineens groener lijkt. De wilde narcissen. En al die an dere planten, bloemen en struiken waarvan ik de naam niet weet. Het glinsteren van de Vecht. Aan de overkant trekt een rode trekker het land open. Want de boer werkt al tijd. Dat weet ik sinds ik in een boerenfamilie ben getrouwd. Een boer leeft met het weer. Mooi is dat. Niemand zo flexibel als de boer, want die weet dat je de na tuur niet naar je hand kunt zetten. Vandaag is het dus weer om te ploegen. Op en neer gaat de trek ker aan de overkant. Stofwolken er omheen. Jongste zoon heeft van ochtend al aangekondigd dat hij vandaag geen huis werk gaat maken. Hij heeft vooruit gewerkt. Ik kijk toevallig naar buiten als hij de oprit op komt fietsen. Hij staat op de trappers. Rode wangen. Zijn haar overeind. Hij heeft hard ge fietst. Vanochtend was het nog een beetje fris, maar nu zit zijn jack onder de rugzak gepropt. Bla kend van levenslust smijt hij de achterdeur open. „Mam! Dit is de dag! Ik ga varen!" Hij heeft er zo lang op gewacht. Op die eerste keer dat hij zijn rubberboot weer de Vecht in kan sleuren. Hij had elke dag naar buiten gekeken, te leurgesteld. Er kwamen maar geen knoppen aan de bomen. En dat was altijd het teken. Het begin van buiten lopen op je blote voeten. Een korte broek naar school. Van 's avonds na het eten nog een ijsje halen bij de brug. Dit kind heeft zon nodig. Net als zijn moeder. Was het altijd maar zo. Ik heb die hele winter niet nodig De uitspraak van de Griekse rech ter zou alleen van toepassing zijn op nieuwe aanvragen. Asielzoe kers die al in een van de kampen zitten, zouden niet naar het vas teland mogen. De Griekse rege ring zegt de uitspraak nog te be studeren, maar het lijkt te raken aan de veelbesproken Turkije- deal met EU, waar de eilandenop- vang deel van is. „Dit kan grote gevolgen hebben voor de asielstroom", aldus CDA- Kamerlid Madeleine van Tooren- burg, die mede namens VVD een debat aanvroeg met staatssecreta ris Mark Harbers. Ze kreeg bijval van een ruime meerderheid van de Kamer. Een van de manieren waarop Europa de grote stroom van vluchtelingen heeft ingedamd, is door vluchtelingen op te vangen op de Griekse eilanden. Met meer dan 15.000 mensen zitten in de vijf kampen echter twee keer zo veel asielzoekers als waarop die berekend zijn. De overbevolking in de kampen zou het ergst zijn op de eilanden Lesbos, Chios en Samos. De Griekse politie luidde deze week de noodklok over mensen smokkelaars die migranten van uit Turkije via de grensrivier W In 1 week staken 500vluchtelingen Griekse grens over Evros Griekenland binnen hel pen. In heel maart telden de Griekse autoriteiten 1.658 mi granten die de rivier overstaken, meer dan zes keer zoveel als in die maand vorig jaar. En het neemt toe. Alleen al sinds afgelopen zaterdag waagden meer dan 500 vluchtelingen de oversteek. De mensensmokke laars beloven de migranten via de Balkanroute naar Italië en Mid den-Europa te brengen. Maar die route zit al enige tijd op slot. vrijdag 20 april 2018 GO Voaelt es Die paar dagen De Tweede Kamer is bang dat de stroom van asielzoekers vanuit Griekenland mogelijk weer op gang komt. Een Griekse rechter heeft bepaald dat migranten de behandeling van hun aanvraag niet meer in kampen op de Griekse eilan den hoeven af te wachten. Maarten van Ast Den Haag De wereld is Kras Kras.nl/39390 Kras.nl/msccuba Kras.nl/36678 ifljage ^ijujse), rfcserverin gekost en en Cala Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief seTvicebiji miteitenfonds Autovakantie Sauerland - Duitsland Rondreis Iran De Schatten van Perzië Rondreis Highlights of Costa Rica Busreis Scandinavië Noordkaap Cruise Cuba Caribisch gebied Modern hotel in Lüdenscheid Gebruik zwembad en sauna Ideaal voor natuurliefhebbers Avondexcursie naar de Noordkaap Ferryovertochten inbegrepen Klantbeoordeling 8,3 Per MSC Armonia***+ Geniet een volle dag in Havana Strandverlenging Cuba mogelijk! Pracht en praal in authentiek Iran Bazaars, theehuizen en paleizen Klantbeoordeling 8,7 Vulkanen, bronnen en nevelwoud 3-daagseeco-tourTortuguero Klantbeoordeling 8,2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6