Diego in afscheidsbrief: 'We gaan elders een nieuw leven beginnen' Meester llja is voor AZ, zijn klas voor Feyenoord 612 wethouders stappen op 4 MEIVAKANTIE TOPDRUKTE Alle hens aan dek bij de luchthaven. Schiphol wil koste wat kost voorkomen dat passagiers opnieuw hun vlucht missen vanwege enorme rijen. Kim van de Wijngaart, de raads vrouw van S., verklaarde dat giste ren na afloop van de zitting in de rechtbank van Rotterdam. Daar diende de laatste proformazitting. De zaak over de dood van Diego wordt over twee maanden inhou delijk behandeld. Het lichaam van de Dordtse jon gen werd ruim een jaar geleden in het huis van zijn vader Marcel S. aangetroffen in de volkswijk Kris pijn. De jongen was volgens het Openbaar Ministerie gewurgd. Zijn vader zit al meer dan een jaar vast en is de verdachte. Hij ontkent. Resten van de afscheidsbrief van Diego zijn volgens raadsvrouw Van de Wijngaart gevonden in de tuin van het huis van Marcel S. Volgens de advocate is er onderzoek gedaan naar het handschrift en daaruit blijkt dat de brief van de knul is. „Diego schrijft dat hij mensen verwijt dat ze zo lelijk doen tegen hem en zijn vader", zegt de raads vrouw. „Hij wil 'elders een nieuw leven beginnen' met zijn vader. 'We gaan het samen proberen', schrijft hij. Spierverslapper Al eerder was bekend dat de ver dachte Marcel S. een brief aan zijn eigen moeder stuurde. De Dordte- naar, die drugs gebruikte en gebro ken had met Diego's moeder, kon digde daarin een afscheid aan. Uit forensisch onderzoek is in middels gebleken dat Diego spier verslappers en het kalmeringsmid del oxazepam in zijn lichaam had. Vader Marcel S. zou dagen voor de gewelddadigheden op internet hebben gezocht naar de effecten van die medicatie. Op dinsdag 19 en donderdag 21 juni is de inhoudelijke behandeling van de zaak tegen S. De vader van Diego, die tot nu toe niet op de pro- forma zittingen verscheen, zal vol gens zijn advocaat wel bij de inhou delijke behandeling zijn. „Hij heeft niks te verbergen. Hij heeft altijd openheid van zaken gegeven. Hij zegt over de dood van zijn kind: 'Ik weet niet wat er is gebeurd'." De dood van Diego bracht des tij ds een schok van afkeer teweeg in Dordrecht. Er werd een stille tocht gehouden. Mensen hadden rood en witte ballonnen bij zich, omdat Diego een grote fan van Feyenoord was. Door de bekerfinale tussen Feyen oord en AZ zondag gaat het bijna al leen nog over voetbal. Van de 21 kin deren in de klas zijn er namelijk 15 voor Feyenoord. Daar heeft hun meester, llja de Bree (23), het maar moeilijk mee. Als een van de weinigen uit de regio is De Bree fanatiek AZ-sup- porter. „Ik ben er elke thuis- en uitwedstrijd bij. Behalve als het doordeweeks echt niet kan." Op de vraag wie de beker gaat winnen, klinkt een oorverdovend 'Feyenoord' door het klaslokaal. Hun meester schudt lachend zijn hoofd. „De Feyenoorders hebben er veel vertrouwen in. Maar ik denk dat ze het heel zwaar gaan krijgen", zegt hij met een knip oog. In de klas wordt over en weer geplaagd over de prestaties van de voetbalclubs. De Bree is groot voetballiefhebber, maar hij doet het ook met een reden. „Ik heb voetbalsjaals ingezet om pesten te gen te gaan. Daar ben ik vorig jaar mee begonnen toen ik merkte dat er veel afgunst naar elkaar was tus sen kinderen die voor verschil lende clubs zijn." Hij liet iedereen die ze had voet balsjaals meenemen en hing ze op in de klas. „Het werkt, want de kinderen zien in dat ze allemaal gelijk zijn en dat iedereen evenveel waard is. Het maakt niet uit voor welke voetbalclub je bent, wie je bent of wat je leuk vindt. We zijn gewoon één klas met elkaar." Het is 18 juli 2016. De eerste dag ooit dat Schiphol meer dan 200.000 reizigers in 24 uur ver werkte. Wat twee jaar geleden uit zonderlijk was, is nu de norm. Tot oktober zullen er 175 dagen zijn dat Schiphol per dag meer dan 200.000 aankomende, vertrek kende en overstappende passa giers voorbij ziet komen. En de zomerpiek van voorheen is er nu ook in andere maanden. In de komende meivakantie, die morgen begint, wordt die grens op 20 van de 24 dagen overtroffen; 4 mei wordt naar verwachting de drukste dag, met 226.000 reizi gers. Veel meer kan het vliegveld er ook niet hebben. Vorig jaar zo mer, op 31 juli, bereikte Schiphol met 230.000 reizigers een dagre cord. In de meivakantie van 2017 liep de drukte uit de hand. Het leidde tot lange rijen bij elk obstakel - incheckbalie, bagageafgifte, vei ligheidscontrole en paspoortcon trole - die tot buiten de terminals reikten. Er was geduw en getrek, reizigers misten hun vlucht, maatschappijen liepen vertra ging op om op hun passagiers te wachten. Met de 5,2 miljoen pas sagiers die de luchthaven de ko mende drie weken verwacht, wordt de hoeveelheid reizigers van toen met nog eens 8 procent overtroffen. Dat past nauwelijks nog in de vertrekhallen. Vorig jaar overviel de drukte het vlieg veld, dat nota bene zelf de groei van het aantal vluchten had gefa- ciliteerd. Roze hesjes Dat zal Schiphol niet nog eens overkomen, zegt operationeel di recteur Mirjam Hoekstra-Van der Deen. De luchthaven zet vanaf vandaag 20 procent meer perso neel in. „In de terminals zetten we extra crowdmanagers met roze hesjes in om bij drukte reizigers stromen om te leiden. Schip- holwerknemers die normaal op kantoor zitten, springen bij. We hebben zelfs mensen bereid ge vonden die vroeger bij Schiphol, We hebben met Pasen geoefend, toen het ook heel druk was. Toen is alles goed gegaan Vier op de tien wethouders die in 2014 begonnen, hebben het einde van hun termijn niet gehaald. In bijna de helft van de gevallen kwam dat door een politieke vertrouwens breuk. Dat blijkt uit een on derzoek in opdracht van het tijdschrift Binnenlands Bestuur. In totaal haalden 612 wet houders de eindstreep niet, voornamelijk door politieke conflicten of verstoorde ver houdingen binnen de coalitie. Dit kwam 158 keer voor. Inte- griteitskwesties waren 25 keer reden voor vertrek. Ook was er geregeld sprake van een fa lende bestuursstijl. In de helft van de gevallen was de oorzaak niet politiek maar persoonlijk van aard. Zo kregen 95 wethouders een an dere baan en stapten 102 lokale bestuurders op om persoon lijke redenen, zoals hun ge zondheid. Een even groot aan tal vertrok na een gemeente lijke herindeling. Zeven wet houders overleden de afgelo pen collegeperiode. In de Randstad en Noord- Brabant sneuvelden de meeste wethouders. vrijdag 20 april 2018 GO Het lichaam van Diego werd gevonden in het huis van zijn vader. Hij bleek gewurgd, fotos De 10-jarige Diego uit Dordrecht heeft volgens de advocaat van zijn vader Marcel S. een af scheidsbrief geschreven voor hij werd gedood. De jongen schrijft in de brief dat mensen 'lelijk doen' tegen hem en zijn vader. Ingrid de Groot Dordrecht Met een klas vol Feyenoordsup- porters en een fervent AZ-aan- hanger als leraar lopen de span ningen deze week hoog op in groep 6 van de Prins Willem Alexander school in Nieuwer- kerk aan den I Jssel. Ellen van Gaaien Nieuwerkerk aan den IJssel Schiphol zet zich schrap Herman Stil Schiphol - Mirjam Hoekstra, operationeel directeur Leraar llja de Bree met zijn leerlingen, foto frank de roo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4