5 Huizen aan de rand van het centrum Visite zegt altijd dat ik veel kan opbergen zonder dat het opvalt maar toch heel rustig. In 2003 ben ik verhuisd naar een groter huis in Kortgene. Mijn ouders waren overle den en ik erfde als enig kind alle spullen. Het huisje in Goes had te veel emotionele waarde om te verko pen. Ik besloot het te verhuren. Vlak na mijn pensioen gingen de huurders eruit en greep ik de kans om terug te gaan. In Kortgene was het stil, stond ik voor het raam en kwam er uren lang niemand langs." Omgaan met de ruimte „De erfstukken van mijn ouders zijn de inrichting gaan bepalen. Visite geeft me altijd complimenten, 'wat kun jij veel opbergen zonder dat het in de gaten loopt'. Bijvoorbeeld de stofzuiger. Die stond eerst onder de trap, vol op het zicht. Ik heb hem in middels verdekt opgesteld achter een kast in de hoek. Ook een verassing: in de woonkamer staat een koelkast vermomd als gewone kast. In de keu ken was geen plek voor dit grote ge vaarte. Bovendien zorgt het automa tisch voor een klein 'halletje' bij bin nenkomst. Dat noem ik omgaan met de ruimte." Park als achtertuin „Op de bovenverdieping vind je draagbalken, waardoor de doorgang naar de slaapkamer laag is. Veel men sen stoten hun hoofd, ik pas er, met mijn 1.58 meter, precies onderdoor. De andere ruimte is de logeer- en werkkamer. Aan het bureau zijn heel wat schoolschriftjes nagekeken. Be neden zit ik 's middags in het eetge- deelte. Een fijn plekje, waar je volop wandelaars door het park ziet passe ren. Bij prachtig weer plof ik soms neer op een bankje in het park. Dan voelt het als mijn achtertuin." Reuring „Mijn favoriete plaats in huis is voor de open haard. Recent heb ik weer twee kuub hout laten komen, want mijn vriend en ik stoken in het week end graag. Zolang ik de trap op en af kan blijf ik hier wonen. Altijd reuring voor de deur, ik wil niets liever." Even voorstellen KIJK VERGELIJK vrijdag 20 april 2018 FZ Zolang ze de trap op en af kan, wil Joke Barends niet verhuizen. FOTO'S MECHTELD JANSEN het park —Joke Barends Joke Barends (68), voorheen onderwijze res op een basis school, inmiddels ge pensioneerd. Er lopen drie katten in huis, Lap en Curly van 14 en Noury van 13 jaar. Joke heeft een latre- latie met de 78-jarige Henri, die in de week enden bij haar in Goes is. Goes Adres: Ravelijn de Groene Jager 1 Prijs: €489.000 Bouwjaar: 1934 Kenmerken: Een wo ning met karakter en een zee aan ruimte op een bijzondere lo catie. Grote woonka mer met serre, sfeer volle woonkeuken, twee badkamers en vijfslaapkamers. Sint-Maartensdijk Adres: Haven 4 Prijs: €139.000 Bouwjaar: 1770 Kenmerken: Volledig gerenoveerde en ge schakelde woning aan de haven. Een ruime woonkamer/ winkelruimte, keuken en badkamer op de begane grond. Drie slaapkamers boven. Yerseke Adres: Emmastraat 6 Prijs: €188.000 Bouwjaar: 1917 Kenmerken: Een knusse jarendertig- woning in het hart van Yerseke, vlakbij winkels en speciaal zaken. Met woonka mer, keuken, badka mer en drie slaapka mers. Vlissingen Adres: Breewaterstraat 47 Prijs: €124.500 Bouwjaar: 1953 Kenmerken: Een ruim appartement op loopafstand van het centrum en de boule vard. Met ruime woonkamer, keuken, badkamer en twee slaapkamers. Goes Adres: Sint Jacobstraat 13 Prijs: €349.000 Bouwjaar: 1700 Kenmerken: Bene den een keuken, bij keuken, twee grote schuren en toegang naar de grote zolder. Op de eerste verdie ping is het woonge deelte met slaapka mer en badkamer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49