'Tevreden klanten motiveren mij' 'Ik zag die hond en dacht: dit is wat ik nodig heb' 'Het is leuk om mensen blij te maken met eten' 9 Jarno Zuidweg (19) uit Wemeldinge wilde niets liever dan professioneel veldrijder worden. School deed hij erbij. Zijn droom viel in duigen toen hij zijn elleboog verbrijzelde bij een fietsongeluk. „Ik moest stoppen met veldrijden, omdat ik te veel pijn had." Jarno raakte gedemotiveerd. „School is niks voor mij. Ik ben vorig jaar voor de derde keer blijven zitten. Ik dacht: ik moet iets anders doen om toch nog wat van mijn leven te maken." Jarno wist uit eigen ervaring hoe vervelend het is om je fiets te moeten schoonmaken na het veldrij den. „Dat kost je toch telkens een uur. Je wilt rust houden of trainen, en niet steeds in de garage staan." Hij begon een eigen bedrijf, Biketec: Jarno behandelt fietsen met een speciale coating. Zo zorgt hij ervoor dat fietsen minder snel vies worden. „Ik weer in de steek. „Ik kreeg last van koorts, hartritmestoornissen, ver moeidheid. Artsen weten niet pre cies wat het is." Haar situatie ver slechtert zo erg dat ze regelmatig afhankelijk is van een rolstoel. An- jana moet haar werk voor Mission- Puppy noodgedwongen stoppen. „Daar heb ik veel verdriet van ge had." Toch geeft ze niet op. „Ik kan niet werken en geen volledige op leiding volgen, maar stilzitten is niets voor mij. Daarom wil ik nu mijn vwo-diploma halen bij Scalda. Ik doe maar een paar vak ken per jaar, want meer lukt me niet." En, er is nog een lichtpunt: Anjana krijgt bij de lessen en bij het huiswerk hulp van haar klas genoot Nigel Kuijl. „Hij heeft heel veel voor me gedaan, maar wel op een respectvolle manier." Ze glun dert. „We zijn verliefd geworden." heb de garage bij het huis van mijn ouders ver bouwd. Klanten brengen hun fiets naar mij toe, maar ik werk ook op locatie. De klanten staan ver steld van het effect. Maar hoe het werkt ga ik na tuurlijk niet vertellen." Jarno heeft de smaak van het ondernemen heJe- maal te pakken. Hij heeft nog meer ideeën. „Ik wil zo snel mogelijk mijn opleiding afmaken en verder komen als ondernemer. Ik ben weer gemotiveerd, omdat ik zie dat de klanten tevreden zijn. En ik kan er nog geld mee verdienen ook. Dit past misschien nog wel beter bij me dan fietsen." Hij is pas 17 jaar, maar nu al gekozen tot beste commis (aankomend kok) van het land. Jeffrey Buijl uit Zierikzee deed afgelopen najaar mee aan de Bo- cuse d'Or wedstrijd. „Het is de meest prestigieuze kookwed- strijd van Nederland", legt Jef frey uit. In de jury zitten mees- terchefs als Jonnie Boer van ster renrestaurant De Librije in Zwolle. Jeffrey vormde een team met zijn werkgever Kees Visser van restaurant Bij Kees in Zierikzee. „Hij heeft me veel zelfvertrou wen gegeven in de keuken. In het begin keek ik alleen mee, maar later mocht ik alleen de keuken leiden als hij vrij of ziek Puppy Luca was zo'n negen jaar geleden de redding van Anjana Gort (29) uit Wolphaarts- dijk. Ze leed jarenlang aan anorexia. Telkens kreeg de ziekte weer vat op haar. „Toen ik een hond in de ogen keek, dacht ik: dit is wat ik nodig heb. Luca voelt mijn stemmingen en emoties aan. Hij zorgt ervoor dat ik goed voor me zelf zorg." Zo overwon ze haar ziekte. Anjana richtte de Stichting Mis- sionPuppy op, waarmee ze niet alleen anorexiapatiënten, maar ook mensen met autisme en een posttraumatisch stresssyndroom Net toen ze haar leven op de rit had, liet Anjana's gezondheid haar was. Ik voelde me vereerd dat hij me vroeg om mee te doen met de wed strijd. We hebben drie of vier maanden geoe fend. Het gaf een enorme kick om onder die druk te staan." Ooit wil Jeffrey zelf meesterkok zijn, het liefst met een eigen res taurant. „Toen ik drie jaar was, hielp ik al met groenten snijden. Ik kan mijn creativiteit kwijt in ko ken. Dan is het dubbel zo leuk als ik mensen ook nog blij maak met eten." PZC ONLINE Ik ging net doos kersenbonbons uit de auto halen die ik als attentie voor onze afdelingssecre taresse heb gekocht. Lang verhaal kort: dit jaar krijgt ze een glas chocolademelk met likeursmaak van me. #secretaresse- dag vrijdag 20 april 2018 Anjana Gort. Jarno Zuidweg. Jeffrey Buijl. HET GEMAK VAN DE APP Voor het laatste nieuws kunt u natuurlijk op elk uur van de dag terecht bij de PZC online. Op de desktop, laptop, tablet of smart- phone, altijd het actuele nieuws tot uw beschikking; 24 uur per dag, 7 dagen per week. Wilt u het nog gemakkelij ker, installeer dan de PZC- nieuwsapp op uw telefoon. Met slechts één klik opent u de app en ziet u wat er op dit moment speelt in uw buurt, de rest van Zeeland en de wereld. Ook in de app heeft elke regio zijn eigen pagina. Bovendien kunt u via de knop 'Net bin nen' altijd het laatste nieuws op een rij zien. TWITTER Bruun @bruniversum ONLINE TOP 5 Meest gelezen 1. Kinderen zetten bad- kraan open, huis onder water in Arnemuiden 2. Lange celstraf voor IJ- zendijkenaar Evert de C. in Kasteelmoord-zaak 3. Frangois Babijn - hoe een 'betweterige drammer' het schopte tot wethouder in Sluis 4. Twee minuten stilte in zonnetrein Vlissingen-Mid- delburg 5. Autobranden Westka- pelle houden mogelijk ver band met conflict over drugs Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie fjj facebook.com/depzc ië) @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37