kunnen klimmen Reindertwilin Meeste verdachten drugszaak vrij t*jr OPEN' Bewoners vinden zwarte koningsslang in garage Justitie schikt in megazaak rond Hoogwerkerservice Zeeland in Kapelle Wie is eigenlijk Evert de C.? ZONDAG A.S. Een baan in de windenergie. Reindert Hoeksema uit Nieuw- en Sint Joosland ziet het helemaal zitten. Hij begint in september bij Scalda met een opleiding tot turbinemonteur. „Ik hoop dat ik volgend jaar in de windmolens kan klimmen", zegt de 31-jarige Hoeksema. Profiel van de IJzendijkenaardiein de Kasteel moordzaak tot 27 jaar cel werd veroordeeld zeeland 5 De 22 gaan daarom definitief vrij uit, omdat het Openbaar Ministerie (OM) fouten maakte in het strafon derzoek. Ze gingen in op het voor stel van justitie om onder meer af te zien van het indienen van een scha devergoeding voor de tijd die ze in voorarrest zaten. In ruil daarvoor trok justitie hun strafzaak in. De aanklager weigerde commentaar op de schikking. Zeven verdachten gingen niet in op het schikkingsvoorstel en ver schenen alsnog voor de rechter. Over drugs werd niet gesproken bij het hof. Het is een puur juridische discussie over de vraag of het OM haar recht op strafvervolging heeft verspeeld of niet. Het drugsonderzoek tegen HWS was het grootste politieonderzoek in Zeeland sinds Checkpoint. Het bedrijf zou een enorme speler zijn op de softdrugsmarkt, van teelt tot en met verkoop en export. Met de illegale winsten zou HWS boven dien bonafide bedrijven uit de markt hebben gedrukt. In novem ber 2011 klapte de boel met een grootscheepse politie-inval in het pand aan de Handelsweg in Ka pelle. Het OM maakte echter 'lang durig en structureel' fouten, von niste de rechtbank in Middelburg ruim twee jaar geleden. Justitie had ontlastende informatie over de hoofdverdachten. Ze deelde die echter niet met de onderzoeksrech ter toen ze tientallen verzoeken in diende om de telefoons van ver dachten te tappen of hun auto's met een zender te volgen. Daardoor is informatie op een oneerlijke ma nier verkregen. Mogelijk was tap pen helemaal niet toegestaan ge weest als de onderzoeksrechter ook wist van de ontlastende informatie. Justitie hield bovendien informa tie uit het voorbereidende onder zoek achter. Die combinatie zorgde ervoor dat de rechtbank oordeelde dat er sprake was van een oneerlijk proces. Aanklager Roel Doma pleitte er gisteren voor toch ont vankelijk te worden verklaard, waardoor de rechtbank in Middel burg de zaak tegen de zeven over gebleven verdachten opnieuw zou moeten doen. Volgens de advocaat- generaal is er een fout gemaakt met het niet melden van de ontlastende informatie, maar was dat niet be wust. Ook vindt hij dat het OM niet te laat was met het verstrekken van de stukken. „Die waren er ver voor de inhoudelijke behandeling van de zaak." Uitspraak over twee weken 12-17» Intratuin Koudekerke vrijdag 20 april 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl wndmoens ZEELAND2 ZEELAND 4 Het Openbaar Ministerie heeft het hoger beroep ingetrokken bij 22 van de 29 verdachten van de megadrugszaak tegen Hoog werkerservice Zeeland (HWS) uit Kapelle. Die beslissing is het resultaat van een schikking die justitie met ze trof, zo bleek gis teren bij het gerechtshof in Den Bosch. Pieter van Klinken Den Bosch Galgeweg 5 0118-551623 www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29