In Ahoy ligt de gunfactor rond de oranje kraker bij Raymond van Barneveld 25 Djokovic nog niet de oude PREMIER LEAGUE Uitslagen Stand Na talloze duels tussen Michael van Gerwen tegen Raymond van Barneveld troffen ze elkaar eindelijk in eigen land. 'Barney' bleek populairder. De Hagenaar won bovendien de partij (7-5). Gefeest en gezongen werd er so wieso al, maar de spanning bouwde zich vooral op naar de partij tussen Michael van Gerwen (28) en Ray mond van Barneveld (50). Al 53 keer speelden ze tegen elkaar, maar nog nooit een belangrijke thuiswed strijd. Ergens was het ook een proef: wie van de twee is er hier het meest populair? De vijfvoudig wereld kampioen en pionier of de twee voudig wereldkampioen en onge naakbare nummer 1 van de wereld? Van fanatieke kampen in het Ne derlandse dartswereldje met anti- gevoelens jegens de ander is geen sprake, maar gisteren bleek wel dat in elk geval in het met 9500 man uitverkochte Ahoy voor het groot ste deel met Van Barneveld-adep- ten was gevuld. Toen RTL-presen- tatoren Jacques Nieuwlaat en Koert Westerman de Premier League wedstrijden aankondigden, werd de naam van Van Gerwen groots onthaald, maar na die van Van Bar neveld volgde langer en heviger ovationeel gebrul. Daarna werd meteen het bekende 'Barney Army' in werd gezet. En tijdens de eerste gegooide pijlen van de avond uit de vingers van Simon Whitlock en Michael Smith werd de Hagenaar bezongen. Karakteristiek gaapt er een gigan tische kloof tussen de twee grootste darters van dit land. De eeuwige twijfelaar uit Den Haag, de immer schouderophalende no-nonsense Brabander. Absolute tegenpolen zijn het. Neem alleen al de verbale voorpret rond de twee speelronden in Ahoy. Van Barneveld liep als van ouds leeg. Gaf zijn toehoorders een kijkje in zijn ziel, slingerend tussen twijfels, klachten en zijn liefde voor het spelletje. Het ging over materi aalaanpassingen, koude vingers, oordopjes en een horrorvlucht naar Alicante met 150 bezopen Britten. Dan de meer gereserveerde Van Gerwen. Geen kijkje in zijn ziel. Piekeren lijkt hem vreemd te zijn. Veel minder snel zal hij zich geroe pen voelen gebeurtenissen uit de privésfeer op tafel te leggen. Hij toonde zich vooral de koning van de apenrots. Ondanks al die verschillen is het wederzijds respect groot. Van Bar neveld noemt zijn natuurlijke op volger vaak 'van een andere pla neet'. „Mike is compleet anders. Ik ben opgevoed met zwart-wit- televisie, hij met social media. De wereld is veranderd. Ik heb heel veel waardering voor hem en hoe hij al tijd rustig blijft. Ik ben veel meer een zenuwenlijer." Van Gerwen stampt zijn concur renten graag de grond in, maar over Van Barneveld is de nummer 1 van de wereld opvallend mild. Ook deze week toonde hij zich meelevend met de dartspionier in Nederland, die zwaar baalt omdat hij al bijna vier jaar op een nieuwe majortitel wacht en de play-offs van de Premier League hoogstwaarschijn lijk niet gaat halen. Van Gerwen: „Ik snap dat hij het moeilijk heeft. Zo veel toernooien gewonnen in zijn leven en nu niets meer. Om dat een plekje te kunnen geven als Ray mond zijnde, doet pijn." Toch lag de gunfactor in Rotter dam gisteren bij de man die al vier jaar lang geen grote titel meer heeft kunnen vieren, maar een groter knuffelgehalte lijkt te hebben. Met een Nederlandse vlag om zijn schouders na de opkomst speelde Van Barneveld in op de bijzondere kraker. In de oranjegekleurde zaal toon den enkele plukjes fans met hun appeltjesgroene shirt toch hun voorkeur voor Van Gerwen. „Michael is veel fanatieker op het podium", verklaarde Maik der Kin deren uit het Brabantse Nuenen. „En als je een dartsavond in het zui den van het land organiseert, weet ik zeker dat de verhoudingen an dersom zullen zijn." Met de rentree van voormalig nummer 1 Novak Djokovic na een langdurige elleboogblessure wil het maar niet vlotten. De Ser viër verloor gisteren bij de derde ronde van het Masters Serie-toer nooi van Monte Carlo van de Oostenrijker Dominic Thiem: 7-6 2-6 3-6. De 30-jarige Djokovic haalde in januari op de Austra- lian Open de vierde ronde en ver loor vervolgens zowel in Indian Wells als in Miami bij zijn eerste optreden. Op het gravel in Mona co moest hij in een partij die 2,5 uur duurde vooral fysiek zijn meerdere erkennen in de zes jaar jongere Thiem. Die neemt het in de kwartfinale op tegen Rafael Nadal. De Spanjaard, die het toer nooi in het prinsdom al tien keer won, versloeg de Rus Karen Kat- sjanovmet6-3 6-2. Europees avontuur van Donar is voorbij Weening tweede in zware bergrit Ronde van Kroatië UITSLAGEN LsJ°nd vrijdag 20 april 2018 PC M De opkomst van de Neder landse topdarters Raymond van Barneveld en Michael van Ger- wen in Ahoy. foto's orangepictures ROTTERDAM AHOY Vandaag Whitlock - Smith 1-7 Gurney - Anderson 3-7 Cross - Wright 6-6 Van Gerwen - Van Barneveld 5-7 Gurney - Whitlock nnb 1. Van Gerwen (Ned) 12-18 (78-44) 2. Anderson (Sch) 13-17(80-61) 3. Cross (Eng) 13-17(73-63) 4. Smith (Eng) 12-16(70-46) 5. Van Barneveld (Ned)13-12 (61-73) 6. Gurney (Nle) 12-11 (64-69) 7. Wright (Sch) 13-11 (60-77) 8. Whitlock (Aus) 12-10(56-67) Nederland tegen Nederland Pim Bijl Rotterdam TENNIS Novak Djokovic zoekt nog steeds zijn topvorm, fotoxxxx BASKETBAL De mannen van Donar heb ben de finale om de Europe Cup niet gehaald. De ploeg van coach Erik Braai won in het uitverkochte MartiniPlaza in Groningen nog wel net van het Italiaanse Reyer Venezia bij de return in de halve fina le: 83-80. De Nederlandse kampioen had in Italië echter met 82-72 verloren. Donar moest met meer dan tien punten verschil winnen om als eerste Nederlandse ploeg sinds Den Bosch in 1979 een Europese finale te halen. Ve nezia speelt nu in de finale tegen Avellino, ook uit Italië. WIELRENNEN Pieter Weening is tweede gewor den in de derde rit in de Ronde van Kroatië. De renner van Team Roompot-Nederlandse Loterij ver loor in de lange aankomst bergop van zijn enige medevluchter, Kans- tantsin Sivtsov. In het algemeen klassement staat Weening tweede, op 8 seconden van de Wit-Rus. TENNIS Mannen. Monte Carlo, achtste finales: Nadal (Spa/1) - Katsjanov (Rus) 6-3 6-2, A. Zverev (Dui/3) - Struff (Dui) 6-4 4-6 6-4, Dimitrov (Bul/4) - Kohlschreiber (Dui) 4-6 6-3 6-4, Thiem (Oos/5) - Djokovic (Ser/9) 6-7 (2) 6-2 6-3, Goffin (Bel/6) - Bautista (Spa/11) 6-4 7-5, Gasquet (Fra) - M. Zverev (Dui) 6-2 7-5, Nishikori (Jap) - Seppi (Ita) 6-0 2-6 6-3, Cilic (Kro/2) - Raonic (Can/14) walk-over. WIELRENNEN Mannen. Ronde van de Alpen. 4de etappe: 1. Sanchez (Spa) 134 km in 3.19.59, 2. Bennett (NZI) 0.06,3. Bouw man (Ned) 0.11,4. Pinot (Fra), 5. Aru (Ita); 10. Froome (GBr) z.t.. Algemeen klassement: 1. Pinot 14.12.29, 2. Pozzovivo 0.15,3. Lopez z.t., 4. Froome 0.16,5. Aru 0.50,6. Sanchez 1.06. Ronde van Kroatië, 3de etappe: 1. Sivt sov (WRu) 134 km in 3.51.32,2. Weening (Ned) 0.04,3. Giditsj (Kaz) 0.49,4. Rogi- na (Kro) 0.56,5. Eg (Den) 1.38. Algemeen klassement: 1. Sivtsov 15.15.10, 2. Weening 0.08,3. Giditsj 0.47,4. Rogina 1.06, 5. Eg 1.48.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25