bi Antirookbeleid succesvol In 2017 rookte 23,1 procent van de volwassenen, oftewel 3,16 miljoen mensen, in meer of mindere mate. Dat blijkt vandaag uit nieuwe cij fers van het CBS, in samenwer king met het Trimbos-instituut en RIVM. Een jaar eerder waren er nog 3,27 miljoen rokers (24,1 pro cent). De daling is de grootste die de onderzoekers tot nu toe zagen. Sinds 2015 neemt het aantal rokers steeds sneller af; voordien was het percentage rokers jarenlang sta biel en rookte ruim een kwart van alle 18-plussers. Staatssecretaris Paul Blokhuis (Volksgezondheid) spreekt van een grote stap vooruit. „Dit bete kent dat meer dan 100.000 Neder landers veel gezonder leven met een veel kleinere kans op kanker en hart- en vaatziekten." Verstopt Het antirookbeleid van de afgelo pen jaren lijkt zijn vruchten af te werpen. Zo zijn pakjes voorzien van afschrikwekkende plaatjes en ontdaan van alle glitter en gla mour. Daarnaast hebben veel su permarkten tabak al verstopt in kastjes of laden. Naast de 110.000 stoppers is een grote groep Nederlanders minder gaan roken. In 2017 paften nog 2,35 miljoen mensen dagelijks, 170.000 minder in vergelijking met het jaar daarvoor. Mannen staken af gelopen jaar veel vaker een sigaret op dan vrouwen; hoogopgeleiden veel minder vaak dan laagopgelei den. Floris Italianer, voorzitter van de Alliantie Nederland Rookvrij, spreekt van een positieve ontwik keling. „Dit bevestigt dat het mo gelijk is om met de juiste mix van maatregelen, gezondheidspro gramma's en campagnes het aan tal rokers terug te dringen. En dat Dit betekent dat meer dan 100.000 Nederlanders gezonder leven is goed nieuws voor de volksge zondheid, maar ook voor onze jeugd." Nog steeds sterven jaarlijks 20.000 mensen in Nederland aan de gevolgen van roken. Tegelijker tijd raken elke week nog steeds honderden jongeren verslaafd. Vandaag start Blokhuis daarom gesprekken met maatschappelijke partners over nieuwe, concrete antitabaksmaatregelen. Oorlog Blokhuis, die onlangs 'de oorlog verklaarde' aan het roken, zal de afspraken vastleggen in een Nati onaal Preventieakkoord. „Er zijn nog geen knopen doorgehakt, maar alles is bespreekbaar. We willen echt meters maken in het dichterbij brengen van een rook vrije generatie", aldus de be windsman. Vorig jaar werd bekend dat de sigarettenautomaat vanaf 2022 wordt verbannen uit de horeca. Daarnaast verdwijnen binnen twee jaar de rookruimtes in kroe gen en restaurants. Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl De Afghaanse Saddigha Ghulamhossein Hosseinali (19) is een held. Ze wacht al achtjaaropeen verblijfsvergunning, maar werkt ondertussen aan haar toekomst. Hoe onzeker die ook is. Ze werd gisteren gehuldigd door haar mbo-school Scalda tijdens de Dag van de Helden en Heroes. Nieuwsmedia 7 11688 Rokers stoppen massaal Nooit eerder zijn zo veel men sen gestopt met roken als vorig jaar. Toen zwoeren 110.000 ro kers de sigaret af. Mensen die blijven roken, steken minder vaak een sigaret op. Edwin van der Aa Den Haag —Paul Blokhuis, staatssecretaris Zieke patiënten spekken de kas van de verzeke raars Boek nu een verre groepsreis met extra korting NRV is dé specialist in verre rondreizen. De Groepsreizen Sale geldt voor al onze 57 wereldwijde groepsreizen. Boek nu en profiteer tot 175 korting per persoon. Vertrekken t/m maart 2019. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. M ZEELAND 8 Zonnig met zuidwesten wind kracht 3 23°C »P12 pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1