STIP KLEEDT DE PRIJZEN UIT TIJDENS DE 575 r 088 - 70 70 600 i 3 'All Inclusivë Ibiza 13 Invalide coureur kan het racen op circuit in Assen niet laten Rondreis Rondreis Sri Lanka Dwarslaesiepatiënt en voormalig motorracer Edwald Oude Huikink (51) uit Hengelo rijdt weer op het circuit in Assen. Op dezelfde baan waar hij 24 jaar geleden onderuitging. „Rechtuit is geen probleem, maar bochten zijn lastig." De verdomde Meeuwen- meer-bocht. „De eerste keer zag ik mezelf weer meters verderop in de grindbak liggen. De tweede ronde maakte ik snelheid en de derde keer reed ik nog harder door die bocht. Het was alsof ik wraak wilde nemen." 9 juli 1994. De 27-jarige Edwald Oude Huikink rijdt het Open Neder lands Kampioenschap op het circuit in Assen. De coureur is in vorm. Maar na de derde ronde gaat het mis in de bocht bij het Meeuwenmeer. Hij rijdt 200 kilometer per uur, gaat onderuit en wordt gelanceerd in de grindbak. Zijn rug is gebroken. Zijn ziel daarna ook. „Ik vervloek dit ding", zegt Oude Huikink nu over zijn rolstoel. „Het liefst steek ik hem in de fik." Maar hij kan niet zonder en rolt zijn huis bin nen. Twee rood-wit gekleurde motor pakken hangen in de hal. Links het ge havende exemplaar van 24 jaar gele den, rechts zijn nieuwe pak. „Speciaal laten maken", zegt hij glunderend. Aan de wanden hangen foto's van mo torraces, op de geluidsinstallatie ligt zijn motorhelm en op tafel staat een miniatuurmotor. De liefde voor de motorsport gaat diep. Zelfs nadat die hem bijna fataal werd. Na zijn herstel in revalidatiecen- trum Roessingh kocht Oude Huikink een quad, een driewieler motor en een kart. Maar het viel allemaal in het niet bij zijn racemotor. Het ging hem niet snel genoeg. „Ik kan m'n agressie er gewoon niet in kwijt." Er moest toch meer zijn. Online zag hij een filmpje van een dwarslae siepatiënt op een racemotor. En toen wist de snelheidsduivel het direct. „Zo'n ding wilde ik ook hebben." Oude Huikink opent de poort van zijn schuur en daar blinkt zijn nieuwe, aangepaste racemotor. De voetrem op rechts is veranderd in een duimrem aan de linkerzijde. Zijn voeten schuiven in een subtiele beu gel en zijn benen blijven met klitten band aan de motor hangen. Als mij nu weer een ongeluk overkomt, dan hoop ik dat ik het niet overleef Vrienden duwen hem weg en vangen hem na afloop weer op. En dat ging afgelopen zaterdag, toen hij tijdens de pauze van de Open Wegrace Com petitie in Assen enkele rondes op het circuit mocht rijden, helemaal goed. „Mijn angst was wel dat de motor er onderweg mee op zou houden." In zijn hoofd is hij nog steeds die motorcoureur van 24 jaar geleden. „Zie je die knie?", zegt hij over een foto van zichzelf in de bocht. „Die moet echt veel platter." Dure hobby Motorrijden is moeilijker met een dwarslaesie. „Rechtuit is geen pro bleem, maar bochten zijn lastig." Hij wil meters maken, maar het is een dure hobby. „Ik zoek daarom nog sponsoren." In Frankrijk, Spanje en Italië rijden volgens Oude Huikink meer mannen en vrouwen zoals hij op het circuit. „En ik hoop dat door mijn verhaal meer liefhebbers in Ne derland gaan rijden." Zijn ouders vinden het niks. „Ze za gen me alweer op het Roessingh lig gen." En er zijn meer bekenden die Oude Huikink voor gek verklaren. „Ik begrijp het wel. Vroeger zag ik alleen het mooie van de motorsport, maar ik ken de keerzijde nu ook." Hij vindt zichzelf niet bijzonder of dapper. Als je niet wilt overleven, moet je leven. En dat is wat hij doet. „Als mij nu weer een ongeluk over komt, dan hoop ik dat ik het niet over leef. Niemand hoeft er dan een traan om te laten." Riviercruises Kijk voor méér aanbiedingen op onze website t/m zondag 22 april 2018 s. 23.59 uur/ Op het gehele assortiment tot GREEP UIT ONS ASSORTIMENT MET FLINKE KORTINGEN! 8 dagen 8 dagen 16 dagen 18 dagen 13 dagen 8 dagen 4, 5 of 8 dagen 4 t/m 22 dagen 5 t/m 22 dagen 8 t/m 22 dagen JAAR 557 359 845 1439 1412 604 100 152 187 251 reizen «nl vrijdag 20 april 2018 GO Toch weer op de motor Mandy de Jong Hengelo Edwald met zijn aangepaste motor, foto monique babtist - Edwald Oude Huikink 6 t/m 22 dagen nu vanaf 8 dagen nu vanaf 16 dagen All Indusive Sardinië Rondreis Bulgarije Rondreis Sri Lanka Cruise Italië - Caribbean Cruise Nederland - Italië All Indusive Cruise Middellandse Zee Riviercruise Nederland Zonvakantie Spanje Zonvakantie Portugal Zonvakantie Sicilië De korting is reeds in deze prijzen verwerkt. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 €25 per boeking. Kortingen kunnen dagelijks veranderen, variëren per reis en zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. van £19 voor van 39$ voor van 939 voor van 1599 voor van 1569 voor van £29 voor van 1JKÏ voor van 1£9" voor van £08 voor van 279 voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13