Jongens die homo's in de val lokten weer op vrije voeten 10 'Ik mag niet autorijden, niet reizen en alles wat ik doe wordt gerapporteerd' te Latifa, de rebelse dochter van de emir van Dubai, is na een vlucht weer thuis. Haar woedende vader zette onder meer marineschepen en helikopters in om de prinses terug te halen. Het avontuur van prin ses Latifa uit de Ver enigde Arabische Emiraten lijkt nog het meest op het sce nario van een Hollywood-B-film. Hierin proberen een Franse 007 en een Finse vechtsporttrainster een ongelukkige Arabische prin ses via een zeiltocht naar India te redden uit de klauwen van de emir. „Help ons, alsjeblieft. Ik hoor mannen buiten, ze zijn aan het schieten. Ik heb me verstopt met een vriendin. Alsjeblieft, help!" Dat waren de laatste woorden die de Britse advocate Radha Stirling van haar cliënte hoorde, toen ze met haar telefoneerde. Aan de an dere kant van de lijn de 32-jarige Latifa Bint Mohammed bin Ras- hid Al Maktoem, de dochter van de huidige emir. Sinds dat tele foontje, begin vorige maand, werd niets meer van de prinses gehoord. Maar nu is ze kennelijk teruggebracht naar het land dat ze trachtte te ontvluchten. De prinses is één van de dertig kinderen van de huidige heerser en premier van de Verenigde Ara bische Emiraten, sjeik Moham med bin Rashid Al Maktoem (68). Van de drie dochters die Latifa zijn genoemd, is zij de middelste, zegt de prinses zeifin een video die ze eerder dit jaar op YouTube zette. Daarin vertelde ze ook dat ze er eerder vandoor ging. Als 16-jarige wilde ze al weg uit een wereld van ongekende rijkdom die ze als heel verstikkend ervaart. „Ik mag niet autorijden, niet reizen, mijn chauffeurs rapporteren alles wat ik doe", vertelt de jonge vrouw onder meer. Een eerste ontsnappingsstunt zou haar destijds drie jaar en vier Mijn vader is de belichaming van het kwaad maanden cel hebben opgeleverd. Latifa kan niet meer tegen het ko ninklijke keurslijf en voelt zich extra gekneveld omdat haar vader bevreesd zou zijn dat ze zijn re putatie zou schaden. Niet ten on rechte, want haar vader krijgt er- vanlangs. „Mijn vader is de beli chaming van het kwaad. Hij is verantwoordelijk voor de dood van zo veel mensen. Zijn imago van familieman is maar een pr- stunt", zegt ze. De jongste ontsnappingspo ging werd gedaan met curieuze kompanen: een voormalig ge heim agent en haar fitnesscoach. Allen ontvluchtten Dubai in een jacht, maar ergens voor de kust van het Indiase Goa eindigde het avontuur. Indiase veiligheids troepen zouden de boot hebben geënterd op verzoek van de emir. Voormalig geheim agent Jean- Pierre Hervé Jaubert vertelt span nende verhalen over de mislukte vlucht. Jaubert schreef ooit het boek Ontsnapping uit Dubai, over zijn vlucht nadat de autoriteiten hem op de hielen zaten vanwege vermeende fraude. Prinses Latifa zou contact met hem hebben opgenomen nadat ze het boek had gelezen, beweert hij. De vlucht mislukte. Het jacht zou zijn omsingeld door vijf schepen van de Indiase marine en ook door twee helikopters. De prinses werd schoppend en schreeuwend afgevoerd, aldus Jaubert. Hijzelf werd geblind doekt, geslagen en hardhandig ondervraagd. „Het klinkt alle maal onwaarschijnlijk, maar dit zijn de feiten", zegt hij nu tegen het persbureau AP. Er deden ondertussen wilde geruchten de ronde over het lot van de prinses. Gevreesd werd voor haar leven. Latifa beweert dat ze is misbruikt door mede werkers van haar vader. Na lang zwijgen meldde een bron in Du bai aan het Franse persbureau dat ze weer thuis is. Ook de Finse fitnesscoach is weer thuis en deed haar verhaal via haar broer in The Helsinki Ti mes. Ze is doodsbang. Het plan was naar India te varen en van daar naar Amerika te vliegen. Vol gens Tiina Jauhianen werd de boot overvallen door gemaskerde commando's. Ze dacht dat zij en Jaubert ter plaatse geëxecuteerd zouden worden, omdat mede plichtigheid aan de vlucht van een vrouw in strijd is met de isla mitische wetgeving van Dubai. Beiden moesten bekentenissen afleggen die waren gedicteerd door de autoriteiten in Dubai. De zaak werd wereldkundig ge maakt door een Britse organisatie die zegt op te komen voor men sen die vastzitten in Dubai. De twee jongens (14 en 16 jaar) worden verdacht van mishandeling en openlijke geweldpleging in het paasweekend. Twee homoseksue len uit Dordrecht dachten toen een date te hebben via de app Grindr, maar werden in de val gelokt. Een van de twee slachtoffers kreeg in de nacht van vrijdag op za terdag op de afgesproken plek klap pen van een groep die door het dolle heen was en hem uitschold voor 'pedo'. De man wist rennend te ontsnappen. Het andere slachtof fer wist, een avond later, op tijd te vluchten voor de groep en raakte niet gewond. De recherche had de zaak, die landelijk stof deed opwaaien, al snel aan het rollen. Op maandag 2 april werd de 14-jarige aangehouden. Een dag later arresteerde de politie de 16-jarige. Kort daarna werden vier meerderjarigen (18 tot en met 21 jaar) aangehouden. Afgelopen maandag en dinsdag volgden de ar restaties van zeven anderen: zes Dordtse jongeren van 15 tot en met 21 jaar en een jongen van 17 jaar uit Harreveld. In de zaak worden nu dertien jongens en mannen verdacht. „De recherche denkt de hele groep bin nen te hebben", aldus justitie. Vijf meerderjarigen en twee minderja rigen (15 en 17) zitten nog vast. Advocaat Marco Bos van de 16-ja- rige bevestigt dat zijn cliënt zijn proces in vrijheid mag afwachten. Inhoudelijk kan hij niet ingaan op wat het mogelijke motiefis geweest achter het geweld. Al snel kwam naar buiten dat de groep zich pedo- jagers zou noemen. Ze zouden het niet gemunt hebben op homo's, maar op mannen die seks wilden met jongens jonger dan 16. Bos wil om die reden ook niet reageren op wat de afweging van de Jeugdraadkamer is geweest om de voorlopige hechtenis te schorsen. Maar het heeft volgens hem te ma ken met de rechten van het kind. „Het uitgangspunt bij minderjari- genstrafrecht is dat op basis van het Internationaal Verdrag inzake de Rechten van het Kind de voorlo pige hechtenis zo kort mogelijk moet blijven." vrijdag 20 april 2018 GO Emir haalt gevluchte prinses terug naar haar gouden kooi Bob van Huët Dubai Sjeik Mohammed bin Rashid Al Maktoem. Prinses Latifa, pratend over haar vluchtplannen en in het keurslijf van het paleis (onder). FOTO'S AFP. AP EN DUBAIPRESS - Prinses Latifa Bint Mohammed bin Rashid Al Maktoem De twee minderjarige jongens die twee weken geleden zijn aangehouden in verband met geweld tegen homo's in Dor drecht, zijn inmiddels weer op vrije voeten. Hun voorlopige hechtenis is geschorst in af wachting van de zitting. Dat be vestigt justitie. Ingrid de Groot Dordrecht De plek waar de mis handelingen plaatshadden, vlakbij de voetbalclub vv Wieldrecht. FOTO RINIE BOON

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10