Zwakke start in Terneuzen Arbeidsmigranten moeten van park af Toiletfilmer Vlissings stadhuis voor rechter Riet 2 COLLEGE ZES WETHOUDERS Wethouder Frank van Hulle heeft zich er goed op voorbereid. Het is niet de eerste keer dat hem wordt gevraagd waarom Terneuzen zes wethouders (5,5 arbeidsplaats) moet hebben. „Tot 2014 hadden we vijf wethouders, zoveel meer is 5,5 niet." Commentaar Terneuzen heeft binnenkort een burgemeester en liefst zes wethouders. Dat is de uitkomst van de coalitieonder handelingen. De Zeeuws-Vlaamse centrumgemeente krijgt daarmee een zeer omvangrijk bestuurscollege. Ter verge lijking: Rotterdam doet het doorgaans met vijf wethouders. Formeel is er weinig aan de hand. Terneuzen blijft met 5,5 fte netjes binnen het maximum van 6,6 dat de Gemeentewet voorschrijft. Maar het is moeilijk uit te leggen aan de inwoners. De argumenten zijn nogal gezocht. De taken die het Rijk naar de gemeente schuift vergen inderdaad wel wat extra aandacht, maar dat is niet nieuw. Terneuzen is niet ineens veel moeilijker te besturen. De versplintering van de lokale politiek is ook geen goed argument. Want de vier partijen die nu samenwerken pas sen qua richting beter bij elkaar dan de vorige coalitie. Hoe meer wethouders, des te eenvoudiger kun je een afspie geling maken van de zetelverdeling in de gemeenteraad. Deze gemakkelijke weg kiezen de vier Terneuzense fracties. Dat is een dure grap. Het kost per jaar minstens anderhalve ton. Deze extra uitgave is niet nodig. Want een politiek evenwicht kun je ook bereiken door het inhoudelijke gewicht van de verschil lende portefeuilles handig te gebruiken. Daarvoor is wel wat chemie nodig en politiek vernuft. Met de dure verdelende rechtvaardigheid via extra poppetjes maakt het nieuwe ge meentebestuur van Terneuzen een zwakke start. Vier partijen kiezen voor de gemakkelijke, maar dure weg van extra wethouders De Vereniging van Huiseigenaren De Braakman vroeg september 2017 al de illegale situatie te beëindigen. Huisvesting van arbeidsmigranten op het park is strijdig met het be stemmingsplan. Onvoldoende B en W van Terneuzen gaven de Oostappen Groep, eigenaar van Marina Beach, nog de kans een plan te maken om arbeidsmigranten in te passen, met een beheerder en scheiding van het recreatieve deel. Een ingediend voorstel was vol strekt onvoldoende, aldus wethou der Frank van Hulle. Hij zei eerder wel 150 arbeidsmigranten te willen toestaan, om de druk op woonker nen te verminderen. Oostappen wilde er meer huisvesten. Secretaris Arthur van Loon van de Vereniging van Huiseigenaren De situatie escaleerde. Er kwamen steeds meer migranten De Braakman is tevreden. „De situ atie escaleerde. Er kwamen steeds meer migranten." De Oostappen Groep beraadt zich op stappen. De arbeidsmigranten moeten 'binnen een redelijke termijn' weg zijn, binnen twee a drie maanden. ALMANAK Het was op een gezellige verjaar dag dat ze erover vertelde; haar duikeling in het riet. Het voorval passeerde bij een drankje nog eens de revue. Hoe zij de con trole over haar fiets verloor en vervolgens hobbelend en slinge rend de sloot zag naderen. „En daar dook ik voorover met mijn kop in het riet", aldus de onge lukkige fietsster. „Ik zat door dat riet onder de krauwen en onder het bloed. En dat is best link in verband met mijn suikerziekte", voegde zij eraan toe. De reactie van de gastheer nam ze met een flinke korrel zout: „Nog een ge luk dat het geen suikerriet was." Start nieuwbouw verpleeghuis Roeiwedstrijd vanaf Breskens Trucker rijdt in op file en verongelukt BRESKENS Spirituele beurs Zin in Zijn Van Hulle loopt al een tijdje mee in de lokale politiek. Hij kent het klap pen van de zweep. Zijn partij, TOP/Gemeentebelangen, kwam bij de raadsverkiezingen van 21 maart met zeven zetels opnieuw als grootste uit de bus in Terneuzen. Gevolgd door het CDA met zes ze tels. Van Hulle trekt met CD A-lijst trekker Jack Begijn de kar bij de col- lege-onderhandelingen. Heel veel is er nog niet over naar buiten gebracht, behalve dat TOP/GB en CDA met VVD en Christenunie in zee gaan en een college willen vormen met zes wet houders. De PvdA waarmee TOP/GB en CDA jarenlang samen werkten, mag niet meer meedoen. Ook de grote winnaar van de ver kiezingen in Terneuzen, met vier zetels de Partij voor de Vrijheid (PW), is uitgesloten. Versplintering Maar waarom toch zes wethouders, terwijl het de afgelopen periode (2014-2018) met vier wethouders kon? Van Hulle noemt twee hoofd argumenten: de extra taken die vanuit de rijksoverheid naar ge meenten overkomen én de ver splintering van het Terneuzense politieke landschap. „De tijd is voorbij dat wij met drie partijen een ruime meerderheid hadden." TOP/GB, CDA, WD en CU heb ben samen 18 van de 31 zetels. Ook zonder CU (twee zetels) is er een meerderheid van 16, maar dat vin den de formerende partijen te wan kel. 'Te onervaren' Met de PW was het mogelijk ge weest een college te vormen met een grotere meerderheid, maar die is onder meer afgewezen als 'te on ervaren'. VVD en CU leveren ech ter ook wethouders die geen erva ring hebben. Sonja Suij stond veer tiende op de WD-kandidatenlijst. Ben van Assche werd te elfder ure CU-lijsttrekker. De CU zou anders wellicht niet eens meegedaan heb ben aan de raadsverkiezingen. Wat is dan nog het verschil tus sen PVV enerzijds en VVD en CU anderzijds? Van Hulle ziet een we zenlijk onderscheid. „VVD en CU zijn partijen die weten wat het dra gen van bestuursverantwoordelijk- heid is, de PVV niet. Eén man in Den Haag heeft daar de leiding." Oppositie De gezamenlijke oppositie in Ter neuzen is ondertussen de messen aan het slijpen, vooral vanwege de extra kosten die worden geschat op minstens anderhalve ton op jaarba sis. Van Hulle weet wat hem te wachten staat. „Terneuzen is ook niet zomaar een plattelandsge meente. Wij hebben te maken met België, met grote ontwikkelingen in de Kanaalzone, dat vergt be stuurskracht." Een 57-jarige ambtenaar van de ge meente Vlissingen moet volgende week woensdag voor de politierech ter verschijnen voor het stiekem fil men op damestoiletten. De man werd in juli 2017 opgepakt nadat de camera's werden ontdekt in wc's in het Vlissingse stadhuis. De camera's (met een geheugen kaartje erin) werden medio juli bij toeval aangetroffen. De gemeente deed aangifte en de politie begon een onderzoek. De man kon al vrij snel worden aangehouden. De ambtenaar, die werkzaam was op het stadhuis, werd onmiddellijk geschorst. Hij filmde twee toiletten op de gang bij de griffie. Alle wc's in het gebouw werden daarna onder- W De ambtenaar moet woensdag 25 april verschijnen voor de politierechter zocht, maar er werd verder niets meer aangetroffen. Op de beelden waren geen gezichten te zien. Woensdag 25 april moet de man zich verantwoorden voor de politie rechter, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie weten. De zaak begint om 14.20 uur. woensdag 18 april 2018 e? Arbeidsmigranten die op vakan tiepark Marina Beach bij Hoek verblijven, moeten weg, heeft het Terneuzense college van B en W gisteren besloten. Harmen van der Werf Hoek -Arthur van Loon Tip? redactie@pzc.nl SAS VAN GENT De nieuwbouw van ver pleeghuis De Redoute aan de Canadalaan in Sas van Gent werpt haar schaduw vooruit. In op dracht van de gemeente Terneuzen is begonnen met rioolwerkzaamheden aan de Canadalaan. De nieuwe Redoute krijgt in totaal 35 appartementen, verdeeld over vijf woon groepen, en is naar ver wachting half 2019 klaar. Een bestemming voor de oude Redoute is nog niet bekend. TERNEUZEN Een nieuw, spectaculair evenement staat dit jaar op het programma van de Zeeuwse Havendagen in Terneuzen, een profes sionele sloeproeiwed- strijd van Breskens naar Terneuzen. Stichting Car- lot in Terneuzen, die de gelijknamige klassieke reddingboot beheert, en de Havendagen tekenen voor de organisatie. De eerste editie van de sloe- proeiwedstrijd is zondag 24 juni gepland. KEMZEKE Een Nederlandse vracht wagenchauffeur is giste ren om het leven geko men bij een ongeluk op de E34 in Kemzeke, en kele kilometers onder de Zeeuws-Vlaamse grens. De trucker reed in op een file en botste vol op een Duitse vrachtwagen. De chauffeur had geen schijn van kans. Het on geluk gebeurde rond 09.00 uur. Op de E34 stond op dat moment een file van 10 kilometer. Bij Centrum Qi in Bres kens is zaterdag en zon dag de spirituele beurs Zin in Zijn. In de oude veerterminal zijn zo'n 25 standhouders aanwezig op het gebied van thera pie, coaching, healing en readings. Ook zijn er le zingen, workshops en demonstraties. Zin in Zijn duurt beide dagen van 12.00 tot 21.00 uur. Toegang kost 6 euro. Terneuzen Harmen van der Werf Terneuzen Maurice Steketee Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55