Nieuw lokaal en plein voor obs De Klimroos Site over jeugdhulp, zorg en werk Kapelle 7 ZWERFKEIEN FELGEKLEURD Elke steen is een cadeautje. Van Jacquelinevan Oosten voor elke willekeurige vinder. Een manier om een beetje geluk te delen. Foyer dorpshuis Oostdijk straks apart te huur BH Stel: je loopt in het bos. Plotseling valt je oog op iets felgekleurds. Een steen. Niet zomaar een steen, het is er één met een boodschap. Een tekstje, een kunstwerkje. Eigen je het je zelf toe? Ja, zegt Jacqueline van Oosten. Raap maar op, neem maar mee! Geniet ervan of maak ie mand anders er blij mee. Jacqueline van Oosten uit Wol- phaartsdijk heeft een missie: geluk delen. Ze raapt een steen op, be schildert hem en legt hem terug in de natuur. Waar iemand anders hem vervolgens weer opraapt. Met haar onverwachte cadeautjes hoopt Jacqueline een glimlach op iemands gezicht te toveren. Net zoals dat bij haar gebeurde. Want soms, juist als alles uit el kaar dreigt te spatten, valt alles op z'n plek. Een tegeltjeswijsheid die Jacqueline op het lijfis geschreven. Na een bewogen periode heeft ze het geluk weer gevonden. In de liefde, maar ook in haar project Zwerfkei. Wat als hobby begon met het beschilderen en versprei den van kiezelstenen, is uitge groeid tot een volwaardig project met opdrachtgevers, workshops en speurtochten. Dat een simpele steen zó veel in beweging kan zetten. Jacqueline is er zelf verbaasd over, al is het pre cies het doel dat ze voor ogen had toen ze begon met het verspreiden van de mandalazwerfkeien. „Ik wilde graag via de natuur iets ge ven aan mijn medemens", legt Jac queline uit. In haar atelier aan huis demonstreert ze ondertussen hoe ze door middel van dotpainting (schilderen in stippen, red.) een mandala aanbrengt op een steen. Met drie kleuren verf en steeds groter wordende stippen ontstaat al snel een sierlijk patroon. Dat haar idee zo zou aanslaan, had ze niet verwacht. Maar leuk vindt ze het wel. Het succes lacht Jacqueline nu toe. En dat mocht ook wel, na een heel roerige tijd. Vijfjaar geleden strandde haar re latie en daardoor raakte ze ook haar huis en baan kwijt. Ze besloot de Veluwe achter zich te laten en Ik had niets, maar dankzij dat schilderijtje voelde ik me zó rijk! terug te keren naar Zeeland, waar ze opgroeide. Ze sliep bij vrienden en kennissen, en in haar rugtas reisde altijd weer die ene kiezel steen mee, gevonden tijdens één van haar wandelingen. Ze besloot de kei te beschilderen: op de ene zijde vingerlijnen en op de andere kant een lepelaar, haar krachtdier. De steen promoveerde van rug tas naar broekzak en kreeg een bij zonder plekje in Jacquelines hart. Niet veel later voegde zich daar nog een kunstwerk bij. Jacqueline wijst naar de kast, waarop een aan tal ingelijste kunstwerkjes staat. Eén daarvan is een gedotpainte vlinder, gemaakt door een be vriende kunstenaar. „Dat iemand dat speciaal voor mij heeft ge maakt, dat vind ik een heel mooi gebaar." Toch ervoer Jacqueline dat een kunstwerk niet per se per soonlijk hoeft te zijn om iemand te raken. Toen ze door het duinge bied De Kwade Hoek op Goeree Overflakkee wandelde, werd haar aandacht getrokken door iets fel gekleurds. Het bleek een schilde rijtje te zijn dat iemand had ach tergelaten in de natuur. Op de ach terkant stond: 'Dit schilderij is voor de eerlijke vinder. Veel ple zier ermee.' Jacqueline was er dol blij mee. „Ik had niets, maar dank zij dat schilderijtje voelde ik me zó rijk!" Het was dat moment, in combinatie met de andere twee kunstwerken, die haar deden be seffen dat zij dat ook wilde: ie mand raken. Met een steen, zon der dat het pijn doet. Zwerfkei staat ook op Facebook. Vanwege het groeiend leerlingen aantal nam De Klimroos twee jaar geleden de voormalige biblio theek achter de school in gebruik. „De oudste klas zat daar hart stikke luxe, maar het was een tij delijke oplossing", zegt directeur Gerrit Coldeweijer. In de meivakantie wordt door middel van een modulair systeem een nieuw lokaal, bergkast en en tree aan de school gebouwd. „Als alles goed loopt, is de aannemer de dag na Hemelvaartsdag klaar. Na de zomervakantie nemen de kleuterklassen het lokaal in ge bruik." De Klimroos richt ook het schoolplein opnieuw in. Dat moet vooral groener worden, met veel hoekjes en ontdekplekken. De ge meente Reimerswaal zet geld op zij voor volledige nieuwbouw in 2023, maar volgens Coldeweijer is het nog lang niet duidelijk wat dit precies betekent voor zijn school. Op barkapelle.nl presenteert de BAR zich, inclusief de twee nieuwe leden Cees van Ruiten en Bianca van Strien. De leden stel len zich voor en ook wordt duide lijk gemaakt waarvoor de raad dient. Die moet de belangen be hartigen van de inwoners als het gaat over zorg, werk en jeugd hulp. Via de site kunnen inwoners van Kapelle, Biezelinge, Wemel- dinge, Schore en Eversdijk hun er varingen met gevolgen van het beleid van de gemeente Kapelle delen. De BAR doet dan eventueel zelf iets met die gegevens of ver wijst in sommige gevallen door naar een ambtenaar Ook heeft de BAR nauwe contacten met des kundigen bij het buurtteam of an dere hulpverleners. De BAR geeft de gemeente ge vraagd én ongevraagd advies over het beleid voor zorg, werk en jeugdhulp. Daarvoor gebruiken ze geluiden die zij in de samenleving opvangen. OOSTDIJK Inwoners van Oost- dijk kunnen in de toekomst ook al leen de foyer van dorpshuis Apel doorn huren. De mogelijkheid voor groepen die de zaal te groot vinden ontstaat door de aankoop van een stuk grond achter het dorpshuis. Daar door kunnen gasten in geval van calamiteiten vluchten naar de Vrij- enpolderstraat. Nu kan dat nog niet, waardoor de brandweer het niet toestaat dat de foyer apart wordt verhuurd. De gemeenteraad van Reimers waal moet de aankoop van het stuk tuin van 160 vierkante meter nog goedkeuren. woensdag 18 april 2018 Stenen, voor een klein beetje geluk Ellen Jobse -Jacqueline van Oosten Leerlingen van obs de Klim roos in Krabbendijke hebben er na de meivakantie een nieuw lokaal bij. De uitbreiding komt op het schoolplein, dat meteen een opknapbeurt krijgt. Joeri Wisse Krabbendijke Wie opmerkingen heeft over zorg, werk en jeugdhulp in Ka pelle, kan voortaan op een nieuwe website van De Burger adviesraad (BAR) terecht. Willem Adriaansens Kapelle De beschilderde zwerfkeien van Jacqueline van Oosten duiken op allerlei plaatsen op foto mechteld jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54