Dorpsraad Kerkwerve wil meer beweging op het dorp zoekt bezorgers! 6 Aldi en Jumbo tegen plan Haringvlietplein Krantenbezorgen.nl Op het bureau van wethouder Jac- queline van Burg liggen dikke pak ken papier. Ze zijn volgeschreven door de advocaten van de Jumbo in Nieuwerkerk en de Aldi in Zierik zee. Gemeentelijk projectleider Ro nald van Vooren is niet onder de in druk. Hij betitelt het verbaal geweld als 'Elkaar een beetje kriebelen'. Volgens planning vestigen de Lidl en Albert Heijn zich medio volgend jaar aan het Haringvliet plein in Zierikzee. Het bestem mingsplan daarvoor ligt klaar om eind mei ter goedkeuring te wor den voorgelegd aan de gemeente raad. Beide supers worden onge veer 2.500 vierkante meter groot. „De behoefte aan supermarkt ruimte wordt onvoldoende gemo tiveerd", meldt de Nieuwerkerkse Jumbo in zijn bezwaarschrift. „De gemeente reguleert op deze ma nier de concurrentieverhoudingen en dat leidt tot leegstand bij super markten buiten Zierikzee." Dat gaat niet gebeuren, zegt projectlei der Van Vooren: „Dat hebben we in 2014 voor het detailhandelsplan al eens onderzocht en vorig jaar heb ben we dat op basis van de nieuw ste cijfers nog een keer gedaan. Deze supermarkten gunnen elkaar gewoon geen extra meter." De Zierikzeese Aldi zit aan de Grevelingenstraat en ziet met lede ogen toe dat concurrent Lidl op een steenworp afstand 2.500 vierkante meter krijgt. „In strijd met het ge lijkheidsbeginsel", vinden de juris ten van Aldi. De gemeente bestrijdt dat en zegt dat ze Aldi onlangs toe stemming heeft gegeven inpandig uit te breiden. De juristen van Aldi zetten ook zwaar in op parkeren. Het zou veel te druk worden aan het Haring vlietplein. Ook dat pareert de ge meente door op te merken dat het nieuwe terrein bij de Zuidhaven poort de parkeerdruk in de binnen stad vermindert. De geplande 355 parkeerplaatsen aan het Haring vlietplein moeten voldoende zijn. Van Vooren maakte gisteren ook bekend dat de Haringvlietstraat, tussen de rotondes aan de Laan van St Hilaire en bij de Renaultgarage, wordt verbreed. Daardoor kan het verkeer worden gescheiden, wordt het parkeerterrein van de supers beter ontsloten en kan een veiliger oversteek naar Pontes Pieter Zee man worden gemaakt. In fase 1 ves tigen Lidl, AH, bakkerij Bunt en slijter World of Drinks zich aan de nieuwe winkelboulevard. Mogelijk laat AH nog even op zich wachten omdat er nog geen akkoord is met textieldrukkerij In Wear, die daar weg moet. Van Vooren heeft goede hoop op een akkoord. Wij zoeken bezorgers in onder andere: Burgh-Haamstede Zierikzee KERKWERVE Een multifuncti onele pannakooi, een bewe- gingstuin en een activiteiten plein met onder meer een jeu de boulesbaan en een megaschaak- bord. De dorpsraad Kerkwerve haalt sport en spel het dorp bin nen. Nog dit jaar worden een aantal elementen gerealiseerd. Kersvers bestuurslid Karin Lere wil graag 'leven in de brou werij' brengen op het dorp, voor jong en oud. Ze ging in conclaaf met onder meer de voetbalver eniging, informeerde zich over initiatieven elders in het land en liet leerlingen van de plaatselijke basisschool de Morgenster en 2 vwo-ers van scholengemeen schap Prins Maurits uit Middel- harnis meedenken en maquettes maken. Bewegingstuin Nu liggen er plannen voor een bewegingstuin bij de speeltuin, een activiteitenplein (met onder meer jeu de boulesbaan) bij het dorpshuis en een pannakooi en skatebaan bij de voetbal. Er is geld beschikbaar om nog dit jaar een deel uit te voeren. Verder worden fondsen aangeschreven en een sponsoractie gestart. Lere denkt voor december een tafel tennistafel, jeu de boulesbaan en een stukje bewegingstuin af te hebben. IN DE REGIO Presentatie boek'De tien van Renesse' Extra voorstelling 'Darkest Hour' MIJN DORP, MIJN STAD Schrijfcafé woensdag 18 april 2018 SD College weerlegt bezwaren supers De Aldi in Zierikzee en de Jumbo in Nieuwerkerk zijn niet blij met de komst van de Lidl en een Albert Heijn aan het Haring vlietplein in Zierikzee. Ton van den Nouweland Zierikzee Wij zoeken bezorgers voor de bezorging van de ochtendkran ten, waaronder PZC. 6 dagen per week verwachten abonnees hun krant voor 07.00 uur 's ochtends in de brievenbus (op zaterdag voor 08.00 uur), Je bezorgt gemiddeld 1 tot 1,5 uur per dag, De minimumleeftijd is 15 jaar (voor grotere wijken 18 jaar). Ben of ken jij iemand die opzoek is naar een goede bijverdienste? Meld je aan! ZIERIKZEE Boekhandel De Vries en het Stad huismuseum in Zie rikzee houden mor gen een boekpre sentatie door Ellen de Vriend. Zij pre senteert haar boek De tien van Re- nesse, over het op hangen van de Tien van Renesse door de Duitse bezetter tijdens de Tweede Wereldoorlog. Stadsarchivaris Huib Uil verzorgt de inleiding. Belang stellenden zijn om 15.00 uur welkom in het Stadhuismu seum. Kaarten kos ten 5 euro per stuk en zijn te reserve ren via info@boek- handeldevries.nl of 0111-412674. ZIERIKZEE Vanwege grote be langstelling is er vandaag in film theater Zierikzee een extra voorstel ling van de film Dar kest Hour. De Britse regering, met pas aangetreden pre mier Winston Chur- chill, staat voor de keuze tussen vre desonderhandelin gen met de nazi's of BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Glas van Angela ter Braak; Tonnenma- gazijn, 20.00 uur: Boogschieten, 20.00 uur: Lezing over tuinplanten; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis, 9.30- 12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Museum ge opend; ELLEMEET Dorpshuis, 9.50 uur: 55 plus Yogales, 13.00-17.00 uur: Bil jartvereniging Tou ché; 19.30 uur: Yo gales; KERKWERVE Dorpshuis, 19.30 uur: Workshop Bloemschikken; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 14.00- 17.00 uur: Expositie Speelgoed uit Grootmoeders tijd; Dorpshuis, 9.00- 10.00 uur: Yoga een oorlog. De film begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE Studio Onbekom merd houdt morgen weer een Schrijf café in Proeflokaal 'Op d'n Oek' in Zie rikzee. Het thema is 'Vriendschap', le dereen is welkom. Onbekommerd Schrijfcafé is er elke derde donder dag van de maand van 10.00 tot 12.00 uur, Nieuwe Bo- gerdstraat 2. Meer informatie is te vinden op studio- onbekommerd.nl. Steffine, 19.30- 20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten; SIRJANSLAND Dorpshuis, 10.15 uur: Yoga, 20.00 uur: Openbare ver gadering dorps raad; ZIERIKZEE 20.00 uur: Kinder boerderij de Punt, 14.00-16.00 uur: Geboortefeest op de boerderij; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur: Inloop Breek de Week. vanaf 25-april vanaf7-mel FIETSENSTALLING GOES Wie z'n fiets parkeert bij het busstation in Goes, moet binnenkort een stukje verderop zijn. In verband met de ondertunneling van het spoor, verhuist de fietsenstalling naar de andere kant van het busstation. Op het parkeerter rein aan de Piet Heinstraat (kavel Pik) verdwijnen daardoor dertig plekken voor auto's, ook wordt de inrit verlegd. De verhuizing begint vrijdag en wordt in drie fases uitgevoerd. Op een bord bij de stalling wordt uitgelegd wanneer welk deel verhuist. Fietsen die niet op tijd zijn weggehaald, wor den door de gemeente verwijderd, foto mechteld jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50