'Voorzitter 50Plus werd megalomaan' 'Opvang baby's wordt te duur' 4 Van de miljardenpot voor groene energie komt nu te veel subsidie bij boeren terecht, stelt Sytse Bouwer, een van de grootste bouwers van zonneparken. SS Gisteren werd duidelijk dat de Eer ste en Tweede Kamerfractie van 5oPlus oud-politicus en voormalig onderwijsbestuurder Geert Dales steunen in zijn kandidatuur voor het voorzitterschap. En dus niet de huidige voorzitter, Zoetelief. Partijleider Henk Krol wil de voorkeur niet in de media toelich ten. „Eerst zijn de leden aan de beurt." De keuze is opmerkelijk, omdat een interne selectiecommis sie recent nog beide heren naar voren schoof als geschikte partij voorzitters. De leden kiezen tijdens de algemene ledenvergadering op 26 mei een nieuw hoofdbestuur. Uit een rondgang in de partij blijkt dat er al sinds vorige zomer groei ende onvrede is over het functione ren van de partijvoorzitter. „Hij is op te veel tenen gaan staan", fluis tert een betrokkene in de Haagse wandelgangen. Andere bronnen zijn spijkerhard. De voorzitter zou zich de afgelopen maanden hebben ontwikkeld tot een bestuurder met 'megalomane trekjes'. „Jan wilde op een bepaald moment discretionaire bevoegd- heden om zelfstandig te kunnen beslissen bij geschillen en hij kwam op de proppen met een volstrekt onwerkbaar mediaprotocol. Voor alle externe communicatie zou zijn toestemming nodig zijn." Ook werkte Zoetelief volgens een derde ingewijde actief de commis sie tegen die bezig is met de partij vernieuwing. Zij kreeg geen geld en mocht niet van vergaderruimten gebruikmaken. „Aan de andere kant liet Jan de fracties links liggen; hij kwam zelden langs. Terwijl de ledenaantallen dramatisch terug- i Al sinds de zomer groeit de onvrede over het functioneren van Jan Zoetelief liepen en het hoofdbestuur en dagelijks bestuur elkaar bestookten met e-mails waar de honden geen brood van lusten, deed hij niets." Gistermorgen heeft Zoetelief tijdens een verhitte vergadering met de fracties te horen gekregen dat zij uitsluitend nog vertrouwen hebben in de andere kandidaat voor het voorzitterschap, Geert Dales. De huidige voorzitter heeft des ondanks aangegeven nog steeds door te willen. Achter gesloten deuren Zoetelief zegt in een reactie dat hij intern zijn verbazing heeft uitge sproken over het opereren van de fracties. Hij laat weten vertrouwen te hebben in het 'democratisch pro ces' binnen soPlus. Verder verwijst de voorzitter naar de partijwoord voerder. Die wil niet op de interne kritiek op Zoetelief ingaan. „Dat is allemaal perceptie van een deel van de leden." De partij soPlus bena drukt dat er volgens een interne commissie twee goede kandidaten zijn voor het voorzitterschap. Naar verwachting zullen de leden eind mei achter gesloten deuren beslis sen over het nieuwe bestuur. "Eczeem middel wereldwijd succes dankzij bouwvakker" (SPSA^' HOLLAXD Pt BARRETT bol.com o>»i4k*t4tWiakti www.grahams.nl Als het Rijk crèches vanaf 1 ja nuari 2019 verplicht één leidster aan te stellen voor drie baby's, wordt de opvang voor veel ouders onbetaalbaar. Dat stelt een plat form van kindercentra, ouders en medewerkers. Ze starten vandaag met de petitie Kom op voor de Kinderopvang om de maatregel van tafel te krijgen. Kinderopvangorganisaties kunnen op dit moment nog toe met één leidster op vier kindjes in de leeftijd van 0 tot en met 1 jaar. Dat verandert echter met de invoering van de veelbesproken Wet Innovatie en Kwaliteit Kinderopvang (IKK). Die wil de kwaliteit van vooral de baby- groepen opschroeven en dat betekent minder kleintjes onder de hoede van één medewerker. Hoewel de maatregel sympa thiek lijkt - meer aandacht voor elke baby - pakt hij volgens woordvoerder Erik Vlutters (di recteur kinderopvangorganisatie De Kleine Wereld) desastreus uit. „Het staat helemaal niet vast dat de kwaliteit van de opvang door deze maatregel daadwerkelijk verbetert. Wat wél duidelijk is, is dat opvang er veel duurder door wordt. Sommige kinderopvang organisaties schatten in dat ze ouders misschien wel 15 tot 20 procent extra in rekening moeten brengen." Omdat het Rijk die kosten via de kinderopvangtoeslag maar deels compenseert, zullen veel ouders volgens hem afhaken. „Na jaren van crisis draait de kinder opvang inmiddels weer op volle toeren en deze maatregel zou dat allemaal op de helling kunnen zetten." Het principe van 3 baby's, 1 leidster is volgens hem ook nog eens onhaalbaar. „We kampen nu al met een tekort aan werkne mers, dus we hebben werkelijk geen idee waar we de extra mensen vandaan moeten halen." even jaar geleden handelde Sytse Bouwer nog in woonaccesoires en I zijn compagnon Hans van de Brug nog in auto's. Nu zijn ze leverancier van zon- nestroom. Hun bedrijf, Groen- Leven in Heerenveen, heeft meer dan een miljard euro sub sidie binnengehaald voor zon nepanelen en elf zonneakkers met in totaal 400.000 panelen gebouwd, van Groningen tot Middelburg. Een snippertje vergeleken bij alle projecten die het bedrijf nog in de pijplijn heeft, want GroenLeven heeft vergunningen liggen voor meer dan 800 MegaWatt aan zonne parken. „Daarnaast zijn we bezig met nog eens ruim 1,5 Giga- Watt aan vergunningstrajecten." Gaan die allemaal door, dan levert Groenleven straks meer energie dan vier gemiddelde gascentrales van bekende energiebedrijven als Nuon en RWE/Essent. Als een van de eersten roken de Friese ondernemers kansen in zonnepanelen op het platteland, vertelt Bouwer. „We zijn langs agrariërs gegaan. Die wilden graag zonnepanelen op de daken van hun stallen. Dat ging heel goed. Toen we erachter kwamen dat er subsidie voor te krijgen was, zijn we ook zonneparken gaan bouwen in het open veld." Daaraan kleven veel voordelen. Het is meer werk panelen op daken te leggen en je kunt niet zomaar andermans dak huren, want wat als de stal afbrandt of de eigenaar failliet gaat? Het is veel makkelijker een akker of weiland voor vijftien of twintig jaar te huren en dat vol te zetten. Daar passen er boven dien veel meer dan op een dak. Gouden bergen GroenLeven is niet de enige ontwikkelaar die de pijlen richt op landbouwgrond. Vooral in de noordelijke provincies is een ware klopjacht ontstaan op grond voor zonneparken, zo berichtte deze woensdag 18 april 2018 De fracties van seniorenpartij 50P!us willen van voorzitter Jan Zoetelief af, omdat die de laat ste maanden 'megalomane trekjes' begon te vertonen en de boel ondertussen op zijn beloop liet. Dat melden ingewijden tegen deze krant. Edwin van der Aa Den Haag Jan Zoetelief, fotoanp advertentie Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boek als één van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. "Ik zei tegen mijn vrouw: Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt. Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleekte helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a.. teerzalf, lichttherapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke ingrediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf prachtige resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaak verteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke hu idklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en gezondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuk en droge huid. Het is fantastisch om hen nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers enthousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reacties, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten voor bestaan". Grahams Eczeem Crème is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: De nieuwe regels dreigen de opvang van baby's onbetaal baar te maken. Kindercentra, medewerkers en ouders luiden de noodklok. Eefje Oomen Amsterdam zonnepaden is gevaar Annemieke van Dongen Heerenveen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4