O O) 0) O 10 ZE Ouwerkerk trekt de stekker eruit Twee kopgoals zorgen voor remise NK wordt gehouden bij Brouwersdam Doffer van Baan klopt8053andere Voetbalclub SV Ouwerkerk is aan zijn laatste seizoen bezig. De bescheiden Schouwse ver eniging had het al jaren lastig. Het eerste en enige elftal speelt bijvoorbeeld in het reserve voetbal. Nu is het aannemelijk dat de stekker eruit getrokken wordt. Een definitieve beslissing is nog niet geno men, maar het ziet er niet best uit. „Op 4 mei hebben we een algemene ledenvergadering", legt voorzitter Piet Dalebout uit. „Dan wordt er zeer waarschijnlijk voor het besluit om er mee te stoppen gestemd. De enige reden die ik me kan bedenken waardoor het niet door zou gaan, is als de opkomst te laag is. Maar dan stemmen we twee weken later opnieuw en is het alsnog klaar." Twee seizoenen geleden vierde Ouwerkerk nog het 75-jarig bestaan. Afgelopen seizoen werd het elftal kampioen in de reserveklasse. Cadzand en Wolfaartsdijk hebben gister avond in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal met 1-1 gelijk gespeeld. De twee staartploegen waren tijdens het inhaalduel duidelijk aan elkaar gewaagd. De bezoekers waren fysiek iets sterker, maar de formatie van David Almekinders kwam voor rust op voorsprong. Een corner werd netjes binnen geknikt door Jason Malcorps. In het tweede bedrijf ging Wolfaartsdijk op jacht naar de gelijkmaker en die kreeg de ploeg van coach Miguel Walraven ook. Ed- ward Hoogerland kopte eveneens uit een hoekschop binnen. Het Zeil-en Surfcentrum Brouwersdam is dit jaar de locatie voor het Nederlands kampioen schap freestyle windsurfen. Omdat het door gaan van de wedstrijd sterk afhankelijk is van de wind, zijn er meerdere weekeindes voor aangewezen. Er zal in eerste instantie op 5 of 6 mei gevaren worden. De reservedata zijn 9/ro juni, 8/9 september en 22/23 september. De plek bij de Brouwersdam is de thuisbasis van de Zeeuwse windsurfers Rick Jendrusch, Davy Scheffers en Tim Ruyssenaars. Duivenmelder Gijs Baan uit Middelburg gaat door met waar hij in het seizoen 20t7 mee ein digde, namelijk winnen. Vorig seizoen speelde hij op alle afstanden vele eerste prij zen en kopprijzen, waardoor hij Generaal Hokkampioen van de Afdeling Zeeland werd. Op de wedvlucht uit Peronne van zaterdag was zijn tweejarige blauwe doffer met een snelheid van 84 km/u alle andere 8053 duiven te snel af. Het podium werd vol gemaakt door de Comb. Antheunisse uit Vlissingen (tweede) en Her man Calon uit Hoofdplaat (derde). zv Kitesurfen NK duatlon EPZ OMLOOP VAN BORSELE CERVÉLO GOODZO De junioren van de nieuwe ploeg Cervélo- Goodzo komen naar de EPZ Omloop van Borsele. Ze rijden op een Zeeuwse licentie. Een ambitieus Zeeuws team, mét internationale allure, zónder Zeeuwse renners. In een notendop is dat de omschrijving van de nieuwe wielerploeg Cervélo- Goodzo. Zondag komt de formatie van manager Edwald Martijn in ac tie tijdens de junioreneditie van de EPZ Omloop van Borsele. „Bestaat wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen eigenlijk nog?", werd Martijn een jaar gele den gevraagd. De inwoner van Phi lippine, tevens eindverantwoorde lijke voor de onlangs verreden Om loop van de Braakman, moest het antwoord schuldig blijven. Hij ging op onderzoek uit. En van het ene op het andere moment was Martijn vervolgens zelf voorzitter, waarmee ook meteen een hoop is gezegd over de staat van de wielervereniging in de voorbije jaren. Cervélo-Goodzo komt in wed strijdverband uit op een licentie van wielervereniging Zeeuws-Vlaande ren, dat dit jaar nota bene zijn vijf tigjarig jubileum viert. Martijn hoopt de vereniging met zijn ploeg voor nieuwelingen en junioren nieuw leven in te blazen. De plannen voor een opleidings- ploeg borrelden in juni vorig jaar op in het hoofd van Martijn. Enkele maanden later zag de ploeg het le venslicht. Een werkgroep van vier personen, met Martijn als initiatief nemer, regelde de vele zaken die bij de oprichting komen kijken. Denk daarbij aan het regelen van sponsors en kleding en het inschrijven voor een veelvoud aan wedstrijden. Het belangrijkste is daarmee nog niet genoemd: het aantrekken van renners, het hart van elke wieler ploeg. Cervélo-Goodzo heeft dit sei zoen 25 coureurs in dienst: tien nieu- PROGRAMMA welingen (tot zeventien jaar) en vijf tien junioren (tot negentien jaar). Het merendeel is afkomstig uit Nederland en België. Het team is aangevuld met vier jongelingen uit Groot-Brittannië en één uit Noor wegen. Zeeuwse renners rijden dit seizoen niet bij de Zeeuwse forma tie. „Terwijl we daar wel op hadden ingezet", geeft Martijn toe. Een oorzaak van het ontbreken van een of meerdere Zeeuwen in de ploeg, ligt bij de mindere ervaringen die sommige Zeeuwse renners in Het verleden heeft bij sommige jongens meegespeeld om niet te kiezen voor ons het verleden hebben gehad met wielervereniging Zeeuws-Vlaande- ren, denkt Martijn. „Er werd een hoop beloofd, bijvoorbeeld over het rijden van bepaalde wedstrijden, maar die beloftes werden niet altijd nagekomen. Dat verleden heeft bij sommige jongens meegespeeld om niet te kiezen voor de ploeg." Maar volgend seizoen rij den er op zeker een of meerdere Zeeuwen bij Cervélo-Goodzo, daarvan is Martijn overtuigd. „De Zeeuwen die niet de stap naar onze ploeg hebben ge maakt, en ook andere Zeeuwse ren ners, zien nu hoe professioneel het erbij ons aan toegaat." Belgisch model De professionaliteit waar hij het over heeft, uit zich onder meer in een be geleidingsstaf van meer dan tien personen, fietsen van het gerenom meerde merk Cervélo en een trai ningsstage in het Spaanse Calpe. Vrijwel niets wordt bij de oplei- dingsploeg aan het toeval overgela ten. Martijn heeft met zijn ploeg ge probeerd om het 'Belgische model' enigszins na te bootsen. „Die men sen in België zijn zo betrokken bij hun sport, met zo'n uitgebreide om kadering. Het is ook niet voor niets dat veel Zeeuwen voor Belgische ploegen uitkomen. In Nederland heb je misschien een stuk ofvijf op- leidingsploegen voor nieuwelingen en junioren die het op dezelfde ma nier als ons aanpakken." Het debuutseizoen van Cervélo- Goodzo verloopt nog niet helemaal naar wens. Bij de nieuwelingen zijn inmiddels twee zeges geboekt. „Dit seizoen willen we vooral zaaien, vol gend jaar willen we oogsten", kijkt Martijn al vooruit naar het seizoen 2019. De ploeg wil komend jaar niet alleen vaker op het podium staan, het hoopt ook meer (grote) buiten landse wedstrijden te rijden dan het nu al doet. Dat alles om de renners van het team klaar te stomen voor de stap van de junioren naar de be loften, de categorie renners tot 23 jaar. woensdag 18 april 2018 VOETBAL VOETBAL De beste freestyle windsurfers strijden in Zeeland om de nationale titel. FREESTYLE WINDSURFEN DUIVENSPORT i Freestyle kitesurf- ster Annelous Lammerts uit Schuddebeurs staat aan de voor avond van de eer ste wedstrijd van de World Tour. Deze wordt ge houden in het Franse Leucate. In totaal zijn er drie 'stops'. De 24-jarige Lam merts behoort al vele jaren tot de wereldtop. In 2017 werd ze zelfs Kite Park League Champion; over vier wedstrijden was ze de beste. 1 Op de deelne merslijst van het Nederlands kam pioenschap cross- duatlon (hardlo- pen-mountainbi- ken-hardlopen) staan vier Zeeu wen. De titelstrijd wordt zaterdag gehouden in Aus- terlitz, nabij Zeist. Bij de mannen komt Kobus Bot man in actie, bij de junioren komen Shirin van Anrooij uit Kapelle en Rens de Ridder uit Arnemuiden aan het vertrek en bij de jeugd zal Thijs Koops uit Oost- Souburg starten. Dit jaar zaaien, in 2019 oogsten Arwin Willemsen Philippine 35ste editie EPZ Omloop van Borsele Vrijdag 20 april 16.45 uur: Eerste etappe junior vrouwen (tijdrit) 19.30 uur: Tijdrit elite vrouwen Zaterdag 21 april 10.30 uur: Tweede etappe junior vrouwen 14.00 uur: Wegrit elite vrouwen Zondag 22 april 10.30 uur: Derde etappe junior vrouwen 14.00 uur: Wegrit junior mannen 14.05 uur: Wegrit ID-renners - Edwald Martijn Een groot deel van de 25-koppige selectie van Cervélo-Goodzo fotosebastianhahn/livecyclingpics a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42