A m Hijsklus valt in het water: vier gewonden Van Vollenhoven: breng boa onder bij politie 3 Veiligheidsregio: dit had veel erger kunnen aflopen riEBO UFT 2 Dat stelt Pieter van Vollenhoven, voorzitter van de Stichting Maat schappij en Veiligheid in een inter view met deze krant. De boa's wer ken voor zo'n t.ioo instanties, zoals gemeenten, vervoerders en Staats bosbeheer. Vandaag presenteert Van Vollen hoven een plan om alle boa's onder te brengen bij de Nationale Politie. Volgens Van Vollenhoven zijn handhavers 'beperkt in hun optre den'. „Boa's die er zijn voor de rust in het openbaar vervoer, kunnen niet achter stenengooiers aan die van buiten een stoeptegel naar de bus gooien. Want dat is niet hun bevoegdheid." Hij vreest dat 'het publiek teleur gesteld zal raken' in de boa, omdat die niet overal inzetbaar zijn. „Ver gelijk het met een brandweerman die bij uw brandende huis staat en zegt: ik mag dat huis niet blussen." De Stichting Maatschappij en Veiligheid vindt dat er sinds de op richting van de Nationale Politie te veel aandacht gaat naar het vangen van boeven en te weinig naar het handhaven van de openbare orde. „Doordat de politie nu onvol doende prioriteit geeft aan handha ving, zijn burgemeesters genood zaakt boa's in te huren." Drugsafval In het plan gaan alle gemeentelijke boa's vallen onder de Nationale Po litie, als politiesurveillant. De oud-voorzitter van de Onder zoeksraad voor de Veiligheid wijst ook op de gevaren voor handhavers, doordat die nu niet bij de politie horen. „Als een boa op een plek te rechtkomt waar drugsafval wordt gestort, kan hij tegen de verkeerde mensen aan lopen. Alleen is dan toch maar alleen." De maatschappij heeft volgens De politie geeft nu onvoldoende prioriteit aan handhaving Van Vollenhoven 'de neiging pas iets te doen als het mis is'. „We kunnen dat moment nog voor zijn. Daarom moet er nu een discussie over de taken van de politie in de Tweede Kamer." De Nationale Politie geeft aan dat het zeker niet de bedoeling is dat de politie zich verder terugtrekt uit de wijk en dat handhavers daar hun taken overnemen. Wel erkent de politie dat het 'noodzakelijk is om heel goede afspraken te maken met boa's'. „Dat kan in sommige ge meenten beter", beaamt woord voerder van de korpsleiding Joop Kemperman. „Maar weer een stel selverandering, waarbij wij er 25.000 boa's bij krijgen, daar zitten wij niet op te wachten." P11 woensdag 18 april 2018 GO Krimpen a/d IJssel TTERDAM Storm older KRIMPEN A/D IJSSEL Bij een ongeval met twee kranen in Krimpen aan den IJssel zijn gisteren vier mensen lichtgewond geraakt. De vier kwamen in het water te recht toen twee gigantische kra nen omvielen bij staalbedrijf Hol- landia aan de Schaardijk. Het be drijf was bezig om vier brugdelen van de kade naar een ponton te verplaatsen. Bij het derde brugdeel ging het mis. De kranen kantelden en het brugdeel viel op het ponton. Daar- Gistermorgen: Bij staalbedrijf Hollandia worden brugdelen op een ponton geladen. door belandden de mensen die op het ponton stonden in het water. Hulpdiensten kwamen snel ter plaatse en de gewonden wer den door ambulancepersoneel behandeld. Ze hoefden niet naar het ziekenhuis. Ook duikers van de brandweer schoten te hulp, Een tuidraad breekt. maar niemand werd vermist. Volgens de Veiligheidsregio Rot terdam-Rijnmond had het nog veel erger kunnen aflopen. De kranen van de Hebo-Lift 2, beide ruim 55 meter hoog, maakten een enorme klap en er waren veel mensen op en rond de kranen aan Beide kranen knakken. Het brugdeel valt op het ponton. het werk. De Inspectie SZW doet onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk, maar het lijkt te gaan om een technisch mankement. Kijk op de site bij /video De reactie van de Veiligheidsregio De 25.000 buitengewoon op sporingsambtenaren (boa's) in ons land moeten onderdeel wor den van de politie. Ze mogen nu vaak niet optreden, omdat ze niet bevoegd zijn. Ook is hun veiligheid in gevaar. Marcia Nieuwenhuis Den Haag - Pieter van Vollenhoven, voorzitter van de Stichting Maatschappij en Veiligheid brugdelen drijvende bok ponton

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3