zoekt bezorgers! 6 Veere subsidieert studentenbedrijf Inceptio Snelheid Walcherse- weg naar 60 kilometer Krantenbezorgen.nl De gemeente Veere stelt subsidie beschikbaar voor Inceptio, zodat het studentenbedrijf zich kan blij ven inzetten voor het creëren en vinden van stageplaatsen voor mbo-studenten, die een commerci ële opleiding volgen. Studenten die niet op eigen kracht een stageplaats vinden en extra begeleiding nodig hebben, krijgen een beschermde stageplaats, zodat ze toch vaardig heden opdoen om hun diploma te halen. Inceptio werd zeven jaar geleden opgericht door Scalda om studen ten met lichamelijke of psychische problemen extra begeleiding te kunnen geven. Toen het mbo-insti- tuut medio 2016 geen rijkssubsidie meer kreeg, stootte het Inceptio af. Uitzendbureau Deinco wierp zich op als reddende engel en nam het studentenbedrijf onder zijn hoede. Het eerste jaar kreeg Deinco nog fi nanciële ondersteuning van het Re gionaal Bureau Leerplicht, maar sinds vorige zomer moet het uit zendbureau zichzelf bedruipen. Inceptio begeleidt momenteel zeventien studenten tijdens hun stage. Onder hen Vlissinger Mit- chell van Damme (20), die bij het Hoornbeeck College in Goes een opleiding volgt tot junior account manager „Ik was een beetje laks met het zoeken naar een stage. Ge lukkig kon ik bij Inceptio terecht om onder meer opdrachten voor de gemeente Goes te doen." Zijn bege leider Bas Mulder van het studen tenbedrijf en account-manager Ernst-Dick Meyjers van Deinco houden hem en veel meer studen ten graag aan het werk. Maar zon der bijdragen van gemeenten, be drijven en/of scholingsinstituten houden ze het niet vol. Bij het dagelijks bestuur van Veere vonden ze gehoor. Wethou der René Molenaar (onderwijs) stelt dat Veere voorstander is van 'een inclusieve samenleving, waar voor iedereen plaats is'. Leerlingen die wat meer moeite hebben het ar beidsproces in te rollen, verdienen steun. De gemeente stelt daarom 'strippenkaarten' beschikbaar, waarmee bedrijven begeleiding ter waarde van vijftig euro per dag krij gen om studenten (eenvoudig) marktonderzoek te laten doen; eve nementen te laten organiseren en/of te laten begeleiden; duur zaamheidsprojecten uit te voeren of administratief werk te laten doen. Veere geeft studenten ook zelf de kans ervaring op te doen, onder meer bij de Stichting Welzijn en de Stichting Strandexploitatie Veere. Molenaar benadrukt dat Veere de proef, waarvoor twintig mille is uitgetrokken, graag voortzet. „Maar dan moeten ook bedrijven en an dere gemeenten aanhaken. Het is niet alleen goed voor de studenten, we zorgen er ook voor dat ze niet in een uitkering terechtkomen." Wij zoeken bezorgers voor de bezorging van de ochtendkran ten, waaronder PZC. 6 dagen per week verwachten abonnees hun krant voor 07.00 uur's ochtends in de brievenbus (op zaterdag voor 08.00 uur), Je bezorgt gemiddeld 1 tot 1,5 uur per dag. De minimumleeftijd is 15 jaar (voor grotere wijken 18 jaar). Wij zoeken bezorgers in onder andere: Vlissingen Middelburg POPPENDAMME Water schapsbestuurder Rian de Feijter was er heel duidelijk in „Dat de snelheid naar zestig kilometer per uur gaat staat voor ons vast." De Feijter gaf in Hof Poppen- damme uitleg hoe Waterschap Scheldestromen met de ge meente Veere de weg tussen Middelburg en Grijpskerke vei liger wil maken. Hoe een en ander gerealiseerd moest worden, daarover moch ten omwonenden gisteravond hun zegje over doen, maar dat de snelheid op de Middelburgse- weg en de Walcherseweg om laag moest daar was ook wet houder Melse het over eens. „Het gaat er om die snelheid omlaag te krijgen", zei hij. „De gasten rijden hier keurig. Het zijn de locals die hier scheuren. We moeten dat tussen de oren veranderen. We willen dat be reiken door de weg smaller te maken, door de weg anders te markeren en door de beplanting zo aan te passen dat het smaller oogt; dat je de snelheid afknijpt." Breed fietspad Het fietspad langs de weg tussen Middelburg en Grijpskerke zal een halve meter breder worden. In juli 2016 kwam op dit fietspad een meisje om toen ze frontaal geraakt werd door een tege moetkomende brommer. IN DE REGIO Lezing Henk Ton Zeeuwse bloembollen Concert Incanto MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 18 april 2018 WA Steun bij zoeken naar stageplek Veel leerlingen van het middel baar beroepsonderwijs hebben moeite met het vinden van sta geplaatsen. B en W van Veere steken een handje toe. René Hoonhorst Domburg Ben of ken jij iemand die op zoek is naar een goede bijverdienste? Meld je aan! MIDDELBURG Henk Ton geeft vrij dag een lezing over zware sterren, zwarte gaten en zwaartekrachtsgol- ven. Belangstellen den zijn om 20.00 uur welkom in de Helm 3 in Middel burg. De toegang bedraagt 4 euro. OOSTKAPELLE In het kader van de Zeeuwse bloembol lenroute zijn vier tuinen in Oostka- pelle, Biggekerke en Grijpskerke vrij dag en zaterdag open voor publiek. Belangstellenden zijn welkom aan de Duinweg 32 in Oostkapelle, de Noordweg 51 in Oostkapelle, de Noordweg 4 in Big gekerke en de Pio- nierweg 2a in Grijpskerke. De tuinen zijn van 10.00 tot 17.00 uur geopend. De entreeprijzen verschillen per tuin. MIDDELBURG Incanto, stichting voor oude muziek, houdt vrijdag een concert met Teun Wisse en Teun Bra ken in de Sint- Augustinuskerk in Middelburg. Teun Wisse speelt blokfluit en Teun Braken bespeelt de klavecimbel. Het duo brengt werken van George Frideric Handel, Charles Dieupart en Jean-Baptiste Loeillet. Het concert begint om 20.00 uur aan de Zuidsingel 70. De toegang be draagt 18 euro, do nateurs betalen 15 euro en studenten 8 euro. Kinderen tot en met 12 jaar mogen het concert gratis bij wonen. SLOOP ZOUTELANDE Het is direct een heel ander zicht aan de Duinweg in Zoutelande. Alleen een grote berg puin rest op de hoek met de Langendam. Niet lang, als het aan aannemer Van der Poel ligt. Volgens directeur Kees de Regt zal de bouw nog voor de bouwvak beginnen en een jaar later klaar zijn. „Voor de appartementen van Residentie Soutelande in hartje Zoutelande is veel interesse. Het loopt bijzonder goed. Laten we het er maar op houden dat het door het liedje komt. Alleen voor de winkels hebben we nog wat plek ken." FOTO LEX DE MEESTER AAGTEKERKE Gymzaal, Agatha- sfraat, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00- 21.00 uur: Badmin ton GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur: Koffie ochtend voor senio ren; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur: Bil jarten en koersbal voor 50+'ers KOUDEKERKE Vlissingsestraat 28, 13.30-15.00 uur: Rondleiding over buitenplaats Moer- bosch MELISKERKE Dorpshuis Ons huis, 13.30-17.00 uur: Bil jarten MIDDELBURG Het Palet, 09.30- 11.15 uur: Linedance; Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur: Wekelijkse Koffie- inloop; Kruitmolen, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor senio ren 50+; Koude- kerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Sportzaal Roozen- burglaan, 19.00- 21.00 uur: Weke lijkse trimgroep voor (ex-) hartpa tiënten OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur: Bridgen; De Egelan tier, 13.30-14.30 uur: Wandelactiviteit voor senioren RITTHEM Klein Theater De Verwachting, 20.15 uur: Cabaretshow Pieter Vereist SEROOSKERKE Oude Brandspuit huis, 13.00-17.00 uur: Brandweerspel SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00-16.00 uur: Koersbal VEERE Het Akkoord, 10.15- 11.15 uur: Ouderen- gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ouderensoos VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, 09.00 uur: Peuter- gym; ZB, 10.15-11.30 uur: Taaicafé, voor iedereen die zijn of haar Nederlandse taal wil verbeteren; WESTKAPELLE Vuurtoren 't Hoge Licht, 13.00-16.00 uur: Expositie schil derijen Peter van Berkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38