Zomers weer, maar openluchtzwembaden gaan pas over twee weken open Als Ronnie Verrijzer (54) uit Colijnsplaat weer eens een rondje wandelt, is zijn telefoon nooit ver weg. Op zijn Instagram-account plaatst hij zijn mooiste foto's, dikwijls van de Zeelandbrug of Oosterschelde. Waar hij vorige maand nog met muts en sjaal richting een besneeuwde Kuupjes- weg liep en het in aanbouw zijnde Pare Ganuenta vastlegde, heeft diezelfde plek nu een totaal ander aanzicht. Op 30 april gaat zwembad De Goudvijver in Serooskerke (W) open. Geen dag eerder, al vallen de mussen dood van het dak en staan de mensen smachtend voor de in gang, zwaaiend met hun hand doekjes. „We zouden wel willen, maar helaas", geeft assistent-be drijfsleider Jimmy Wouters aan. „Na de winter moet zo'n buitenbad eerst helemaal leeg. Het water blijft er in de winter expres in staan; an ders kunnen de wanden inklappen. Dat wil je echt niet. In dat water gaan algen groeien, er vallen takken en bladeren in, het wordt vies. Een extern bedrijf dat wij daarvoor in huren, laat het leeglopen en schrobt het schoon. Dat duurt een dag of twee." Het nieuwe water zit er in, ja, maar het moet nog worden opgewarmd Zo op het oog is De Goudvijver al gereed voor de badgasten. Blinkend schoon, de zon weerkaatsend op het heldere water. Kan het verwarmde bad dan toch niet iets eerder...? Wouters slaat de hoop onmiddellijk de bodem in: „Het nieuwe water zit er in, ja, maar het moet nog worden opge warmd. Het zonnetje helpt nu wel mee. We zitten op een graad of 14,5 en het moet naar de 25. Soms halen we zelfs 27 graden, afhankelijk van de buitentempera tuur en hoeveel je daaraan verliest." Bovendien moet ook het systeem worden ingeregeld dat er met chloor en zwavelzuur voor zorgt dat het water voortdurend ontsmet wordt. Het merendeel van de Zeeuwse buitenbaden is telefonisch nog onbe reikbaar. Bij zwembad Den Inkel in Kruingen neemt Nelie Wilcox op, manager van Den Inkel. Maar ook dat bad is nog dicht. „Met de nacht- temperaturen die we nu nog hebben, is het te vroeg voor een ver warmd zwembad", verklaart ze. „Die moet minimaal op to tot 12 graden liggen. En dan moet het overdag ook echt goed zijn. Onze ervaring van de afgelopen jaren is dat het bijna altijd half mei pas goed genoeg is om open te gaan, to mei op zijn vroegst. Maar op 1 mei zijn we er helemaal klaar voor. Iedereen is hard aan het werk om dat voor el kaar te krijgen." De temperatuur van het zeewater ligt in Zeeland nu tussen de acht en negen graden. Jan Willem Siewe, voorzitter van Zwemmen langs Walcheren: „Er zullen al zeker een paar fanatiekelingen nu de zee in duiken. Die zelfs het hele jaar door zwemmen. Wij streven ernaar het seizoen te beginnen op 5 mei, met een Bevrijdingsduik. Dan moet het zeewater een graad of tien zijn. De laatste jaren is dat steeds wel gelukt. Voor mij is het nu in elk geval nog net te koud!" tz woensdag 18 april 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEE&Ü Als sneeuw voor de zon FOTO'S RONNIE VERRIJZER EN MECHTELD JANSEN Nog net geen duik in buitenbad Jammer nou dat alle buitenba den dicht zijn. Vandaag en mor gen verwacht Weeronline zo merse temperaturen, oplopend tot 27 graden in Westdorpe. Ondine van der Vleuten Vlissingen - Jimmy Wouters, zwembad De Goudvijver, Serooskerke (W) Nelie Wilcox, zwembad Den Inkel, Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33