van mannen Verlies op veer blijft onduidelijk Chocolade Museum opent in Middelburg Zeeland krijgt databank voor gebruikt materiaal 2 JAN VAN DAMME Column Opeens zit ik tussen mijn oude Bressiaanders. Het begon met Jaap Boekhout, maandag in de krant. Beste Jaap, is het tien jaar geleden dat we elkaar voor het laatst spraken? Vijftien, twintig? De tijd en ik hebben niet veel oog voor elkaar. West-Zeeuws-Vlaanderen, dat is jouw verdienste. Je voorganger was een hardliner: een dijk is een dijk is een dijk. Dat het anders kon, liet jij zien met binnendijkse dui nen en frivole zomerbouwsels aan de zeekant. Jij gaf ook het startsein voor het opspuiten van de stran den - toen een nieuw fenomeen en nu natiewijd ingeburgerd. Sinds je pensioen heb je naam gemaakt als beeldhouwer en schil der. Een Jaap Boekhout aan de muur of in de tuin, het kan min der. In Cadzand brandt je vredes- vlam, ook al zo'n eeuwig symbool. Het doet me goed je patent met de ook door de kunst geraakte Her man Van Rompuy op de foto te zien staan. Drie maal zeven hai ku's zijn er geschreven en onthuld. Een nieuw punt van bezinning aan de Cadzandse kust. Zet 'm op, Jaap. ontmoeting met oud-waterschap- per Jaap las ik op de krantensite dat Coco Vroon het voor gezien houdt. In 1986 nam hij de be stuursvoorzittershamer van het Vroonconcern van zijn vader Piet over. Coco, op de niet heel recente publiciteitsfoto zie ik grijs bij de slapen. De eerste drie jaar van het Koningin Wilhelmina Lyceum in Oostburg zaten we in dezelfde klas. Jij een b-man, die bij de voet balgymles van meneer Vis een kleine maar watervlugge buiten speler was. Toen al werd gefluis terd dat de familierederij op je wachtte. Je hebt het klaargespeeld, Vroon bevaart nog steeds de we reldzeeën. Al blijft de verhuizing van Breskens naar Breda wel een smetje op je blazoen. smaak geven, ze zijn er nog. Ik kom ze zomaar tegen, in de krant. Mijn week is weer goed. Mannen die Zeeland smaak geven, ze zijn er nog DESTELLING Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TOCH (30E& NIEUWS VOOR t>E FANS VAN &OTAN Nabestaanden zijn gevonden Lezing Lisa Portengen Muizenplaag is ondercontrole MIDDELBURG Provincie houdt 2,25 miljoen over Onlangs werd duidelijk dat studen ten jarenlang niks hebben betaald voor hun fiets of bromfiets. Uit in tern onderzoek van Connexxion is gebleken dat dit 'niet correct in de systemen is ingeregeld', schrijft het dagelijks provinciebestuur aan de Staten. Gedeputeerde Harry van der Maas vindt het vreemd dat Connexxion niet 'klip en klaar' kan achterhalen om hoeveel geld het gaat. Eerder schatte hij dat de pro vincie vanaf 2015 jaarlijks mogelijk 10 tot 15.000 euro is misgelopen. Hij wil de schade verhalen. De Wester- schelde Ferry gaat met Connexxion in gesprek over 'een oplossing in zake de gederfde inkomsten', aldus de brief. De fout kwam aan het licht om dat in mei de b-tag wordt inge voerd. Dat systeem is ruim een mil joen euro goedkoper dan doorgaan met de OV-kaart. Studenten moe ten voortaan 1.11 euro betalen voor hun fiets of bromfiets. Voor 1 juli komen er op en rond de veerboten grote panelen met in- fographics waarop het verhaal van Zeeland en de Westerschelde wordt verteld. Dat moet de bele ving van reizigers vergroten. Im puls Zeeland is gevraagd ook nog voor de zomervakantie in samen- Gedeputeerde schat in dat provincie jaarlijks 10 tot 15.000 euro is misgelopen spraak met ondernemers uit de re creatiesector speciale arrangemen ten te ontwikkelen die het gebruik van de veerdienst door toeristen moeten stimuleren. De provincie heeft ruim 930.000 bijgepast om een financieel tekort weg te werken dat is ontstaan door tegenvallende reizigersaantallen. MIDDELBURG Middelburg krijgt een museum over chocolade. Sja- kie's Chocolade Museum gaat ko mende vrijdag officieel open in het huis 's Hertogenbosch aan de Vlas- markt. Zaterdag kan het publiek voor het eerst binnen. Het museum is een initiatief van Chocolate Lovers, de stichting die chocoladeproducten maakt en ver koopt om geld in te zamelen voor gezinnen met langdurig zieke kin deren. In het museum kun je chocolade zien, ruiken, voelen en uiteraard proeven. Bezoekers komen te we ten waar cacao vandaan komt en hoe chocolade wordt gemaakt. De opening wordt verricht door Ma rijke Pette, nazaat van de Pette Chocoladefabriek in Wormerveer. Sjakie's Chocolade Museum is vijf dagen per week open, van woensdag tot en met zondag, van 11.00 tot 17.00 uur. Toegang kost vier euro; kinderen tot 5 jaar mogen gratis binnen. Het monumentale pand is niet geheel toegankelijk voor rolstoelen. Op afspraak zijn er wel mogelijkheden, aldus Richard Jansen van Chocolate Lovers. Ook groepen van meer dan twaalf men sen of scholen kunnen er op af spraak terecht. Meer informatie komt op www.williewonkavilla.nl MIDDELBURG De Bevelandse wo ningbouwcorporatie RWS zet een databank op voor hergebruik van materialen in de sociale woning bouw. Het moet een voorbeeldpro ject worden voor heel Zeeland. De databank is onderdeel van het project Circulaire Sociale Woning bouw. Daarvoor krijgt RWS de ko mende drie jaar in totaal 50.000 euro subsidie van de provincie. In de databank wordt vastgelegd welke grondstoffen en producten beschikbaar zijn na renovatie of sloop van oude woningen. Die ma terialen kunnen dan weer bij de bouw of opknapbeurt van andere woningen worden gebruikt. RWS ontwikkelt in Wolphaartsdijk ook een nieuwbouwproject van zes le- vensloopbestendige huizen met materiaal uit tien sloopwoningen. In 20 gestapelde woningen in Yer- seke wordt bij het onderhoud ma teriaal hergebruikt. Impuls Het circulair bouwen, waarbij ma terialen opnieuw worden gebruikt, staat in Zeeland nog in de kinder schoenen. Deze proef moet een im puls geven. RWS moet een sympo sium organiseren om de resultaten te delen met Zeeuwse gemeenten en andere woningbouworganisa- ties. woensdag 18 april 2018 Het zachte waterschap in Nog maar net bekomen van de Dijken van mannen, die Zeeland Vandaag: Zes wethouders in een Zeeuwse gemeente is belachelijk Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben bang voor teken 466 reacties HIJ IS SEVRAAS& VOOR t>E HOOFDROL IN ÖE NIEUWE EFTEUNS-MUSICAL E>E TROL.LENKONIN®' VLISSINGEN De nabestaanden van de twee in de Tweede We reldoorlog omgekomen Zeeuwse militairen zijn gevonden. Zowel van Jacob (Jaap) van Bende- gem als van Adriaan Din- geman Versteeg heeft zich familie gemeld bij lui tenant-kolonel buiten dienst Jacques Brijl. Hij zocht de nabestaanden om de militairen postuum een onderscheiding te kunnen geven. De aan vraag daarvoor is nu in gang gezet. VLISSINGEN Smart en sexy in Zee land? Schrijfster en tv- bekendheid Lisa Porten gen geeft ondernemende Zeeuwse vrouwen woensdag 25 april een shot zelfvertrouwen. Dat gebeurt met een lezing vol humor, liedjes, oefe ningen en tips. Het eve nement vindt plaats bij broedplaats voor onder nemerschap en innovatie DOK 41 in Vlissingen (19.15 uur). Aanmelden: info@christi- nebendercoaching.com. HULST De muizenplaag die al maanden in het senioren complex aan Het Blaa- uwe Hofke in Hulst woedde, is onder con trole. Een ongediertebe- strijder heeft het gebouw geïnspecteerd en heeft piepkleine openingen ge dicht zodat de muizen niet meer naar binnen kunnen. Binnen zijn daar naast de nodige vallen uitgezet en om de zes weken wordt het gebouw opnieuw gecontroleerd. De provincie Zeeland heeft vorig jaar 2,25 mil joen euro over gehou den. Dat geld gaat naar de algemene reserve, blijkt uit de gisteren ge presenteerde jaarreke ning. Het resultaat komt onder meer doordat er een einde is gekomen aan de financiële onze kerheid over Therm- phos. Vervoersbedrijf Connexxion weet niet hoeveel studenten de afgelopen jaren ten onrechte hun fiets of scooter gratis heb ben meegenomen op de veer boot tussen Vlissingen en Bres kens. Dus is ook onduidelijk hoe veel geld de provincie is misge lopen. Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2