O Color Purple gaat gebukt 28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Zijn tegenspelers in The Guernsey Lïterary Society kunnen de voornaam van Michiel Huisman nog steeds niet goed uitspreken. Maar over de kwaliteiten en collegialiteit van 'Michael, Mike, Michel' zijn ze het eens: „Hij is een toffe gast." Daar zat hij: Dotan. Na het ontluisterende Volkskrant-verhaal over een trollenleger en een gefantaseerde ontmoeting met een leu- kemiepatiënt, had hij zich een weekend lang schuilgehouden. Toen was er maandagmiddag eerst een facebookverklaring en aan het einde van de avond schoof hij aan bij LateNight. Een even logische als laffe keuze. Want Dotan weet dondersgoed dat hij bij Pauw of bij de al da gen fulminerende Ronald Molendijk in Boulevard en zelfs bij de immer vriendelijke Sybrand en Mar- tine niet zo makkelijk wegkomt met halve ant woorden en ongeloofwaardige ontkenningen, als bij Humberto Tan. En zo'n gesprek werd het dus ook. Wie dacht dat de hoogmis voor Marco Borsato van een paar maanden geleden het dieptepunt was in de ge schiedenis van het RTL-programma, had buiten maandagavond gerekend. In plaats van zich een kerel te tonen en schoon schip te maken, sprak Dotan van een 'hetze' en 'speculaties' en was hij toch vooral het slachtoffer. Het was wel heel vervelend wat hij allemaal over zich heen had gekregen. Niemand geloofde hem meer, klaagde hij. Hij gaf dan nog net toe dat hij in het begin van zijn carrière nepsocialmedia-ac- counts had ingezet, maar dat deed hij 'natuurlijk' allang niet meer. En dat verhaal over de leukemie- patiënt kwam echt niet uit zijn koker. Het stond wel onder een van zijn posts en op Linda Nieuws enzo, maar hij had het nooit gelezen. Echt niet. Zijn neus groeide nog net niet toen hij dat zei. in plaats van tegengas gaf hij Dotan alle ruimte. De kritische vragen moesten komen van de andere gasten aan tafel als Leopold Witte en Fajah Lou- rens. Maar zij werden vakkundig genegeerd door Dotan én Humberto of er werd gewoon een film pje ingestart. Het was verbijsterend en pijnlijk om te zien hoe in twintig minuten twee mensen hun reputatie, en misschien zelfs wel loopbaan, om zeep hielpen. Dotan plaatste zichzelf definitief in het rijtje van ziekelijke bedriegers als Tara Singh Varma en Die- derik Stapel. Humberto Tan bewees nog eens waarom zijn positie in Late Night al tijden onhoud baar is. Ongelofelijk dat die man ooit de Sonja Ba rend Award voor beste tv-interview heeft gewon nen. De organisatie zou die prijs na maandagavond moeten terugvorderen. „Blijf je wel schrijven?", kweelde Humberto tot slot. Natuurlijk, zuchtte Dotan. Nooit gedacht dat ik deze zin nog eens zou schrijven, maar: wat miste ik Ronald Molendijk. Quote van de dag Hij is mee geweest naar de Lion King, dat leek hem leuk. Maar hij vond het echt verschrikkelijk Groenendijk solo in Carré Imagine Dragons in Gelredome lopt het dat Michael de Brad Pitt van Nederland is? Hij kan daar toch nauwelijks meer over straat?", vraagt de Ameri kaanse acteur Glen Powell met een brede grijns op zijn gezicht. De Texaan speelt de grote liefdesri vaal van Michiel Huisman in de boekverfilming The Guernsey Literary Society, waarin de Nederlandse ac teur een varkenshoeder speelt die tij dens de Tweede Wereldoorlog deel Ik heb me verbaasd over zijn inlevings vermogen. Hij deed het uitstekend uitmaakt van een boekenclub op het Britse eiland Guernsey. Powell heeft tijdens de opnamen Michiel goed leren kennen. „Een toffe gast, iemand die je graag als vriend zou willen hebben. We heb ben op de set veel gedold samen, ter wijl we in de film toch niet helemaal jofel met elkaar moesten omgaan. Maar dat is nu eenmaal ons vak." Powell staat met zijn bewieroking van Huisman niet alleen. Ook de hoofdrolspeelster uit de film, Lily James (bekend als Lady Rose uit Downton Abbey), is dol op de Neder lander die in het buitenlandse film en televisiecircuit steeds meer furore maakt. Het mooiste moment van de avond valt al vrij vroeg. Een vocaal spektakel van acht damesstemmen op de krachtige-vrouwenstemmen-hymne Zeg Nee. Gospel, close harmony en vocaal trapezewerk; het is een genot voor het oor. Zeker in het musical genre waarin gedragen zingen zo vaak wordt verward met goed zingen. Zo biedt The Color Purple meer mu zikale hoogtepunten. Het swingende Vind het knopje bijvoorbeeld, gezon gen door Ana Milva Gomes, die als de flamboyante entertainster Shug Avery sowieso de attractie van de avond is. Dat uitgerekend een bijrol zo op valt, zegt helaas iets over het niveau van deze musicalbewerking van de briefroman van Alice Walker uit 1983. Het verhaal, dat in zijn filmgedaante uit 1985 met Whoopi Goldberg zo mogelijk nog bekender werd, is voor het eerst in het Nederlands vertaald. De Engelse versie bestaat al tien jaar. Heel verbazingwekkend is het niet woensdag 18 april 2018 GO -U Dotan Humberto deed wat er van hem werd verwacht: —Musicalactrice Romy Monteiro over haar vriend in Beau Monde CABARET Richard Groe nendijk komt met de reprise van zijn show Om Alles! naar Carré. De caba retier staat op 12 en 13 mei 2019 voor het eerst solo in de Amsterdamse zaal. Groenen dijk geeft in to taal 102 voor stellingen. MUZIEK Na het concert in februari in de Ziggo Dome, keert Imagine Dragons deze zomer terug naar Nederland. Op 25 augustus geeft de band een concert in Gelredome in Arnhem. Kaar ten zijn vanaf vrijdag te koop. V ■u Michiel Niet alleen knap maar ook nog stoer Ab Zagt U —Mike Newell, regisseur COLOR PURPLE MUSICAL Gezien: 6-4. Tournee t/m 3-1-2019. Colorpurplemusical.nl De Nederlandse musicalversie van The Color Purple is een adequate bewerking van het rauwe boek uit 1983. Maar echt ontroeren doet de voorstelling helaas nauwelijks. Stefan Raatgever A Naomi van der Lin den (I) en Ana Milva Gomes. foto neeltje knaap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28