GELD&GOED Waarvan te Bitcoins Goeie koop Hulpje uit de Italiaanse keuken 24 ietsdragers Op je stalen ros door Nice, maar geen zin om helemaal naar Zuid- Frankrijk te trappen? Een fietsdrager op je trekhaak biedt uitkomst. Ons panel zoekt naar de beste modellen. Waargebeurde verhalen uit de notarispraktijk, opgetekend door Johan Nebbeling. Hij is een slordig geklede, bleke jongeman van een jaar of 30 met een vlassig baardje, een bril en een warrige haardos. Niet on aardig, maar een beetje wereldvreemd. Typisch voorbeeld van een nerd; zo onzeker en verlegen als hij overkomt in het echte leven, zo goed inge voerd is hij in de digitale wereld. Hij is, vertelt hij zonder spoor van emotie, ter minaal ziek. Hoe lang nog? Drie maanden, een halfjaar misschien. Over zijn levensverwachting laten de doktoren zich liever niet te specifiek uit. Hij wil zijn testament opmaken. Van zijn vroeg overleden ouders heeft hij een aardig geld bedrag geërfd en dat moet na zijn overlijden naar zijn vriendin. Hij kent haar pas drie maan den, maar ze is de liefde van zijn leven, zegt hij. Wil hij echt iemand die hij nog zo kort kent tot erfgenaam benoemen? Hij weet het zeker. Ik wijs hem erop dat zijn vriendin 30 procent erf belasting zal moeten betalen voor zijn nala tenschap van 100.000 euro. Het zogeheten part nertarief van 0 procent geldt alleen als onge huwde partners vijfjaar samen op hetzelfde adres wonen of minimaal zes maanden voor overlij den een samenlevings overeenkomst hebben op gesteld. Daar heeft hij geen tijd meer voor. Ook een spoedhuwelijk ziet hij niet zitten. Maar die 30 procent erfbelasting vindt hij moeilijk te verteren. Hij gaat een oplossing beden ken, zegt hij. Een paar dagen later zit hij weer aan mijn bureau, met die oplossing: bitcoins. Als hij zijn ton aan euro's omzet in bitcoins of een andere digitale munt, blijft dat geld buiten het zicht van de fiscus en hoeft zijn vriendin die 30.000 euro erfbelasting niet te betalen. Ik kan het contract opstellen, maar ik dóe het niet Via een tamelijk ingewikkelde constructie met een zogeheten 'smart contract' komen de bitcoins na zijn overlijden automatisch terecht bij zijn vriendin. Die kan ze omzetten in euro's. Als ze geen aangifte doet van die erfenis, is er bij de Belastingdienst geen haan die ernaar kraait. Kan ik dat smart contract voor hem opstellen? Dat kan ik, al heb ik daar wat hulp bij nodig van een gespecialiseerde collega. Maar ik dóe het niet. Het is puur belastingontduiking en daar werk ik niet aan mee. Belastingontwijking is wettelijk toegestaan, belastingontduiking is strafbaar. Het spijt me voor deze stervende jongeman, maar hij zal elders zijn heil moeten zoeken. Mijn weigering om hem ter wille te zijn, lijkt hem niet te deren. Hij groet beleefd en vertrekt. Ik weet zeker dat hij een andere oplossing zal bedenken, met of zonder tus senkomst van een notaris. p de snelweg ziet Hans Nieuwenhuis 1 ze geregeld voor- I bijkomen: auto's r waarachter de fiet sen hangen te kl-kl-kl-klepperen in de wind. Hij zou de bestuurders het liefst aan de kant zetten voor advies. Gewoon het voor- en achter wiel met een ouderwets toeclipje aan de fietsdrager vastsnoeren. „Met die dingen kun je een olifant ophangen." Nog zo'n beginnersfout: mensen die ter bescherming een zeil spannen tussen de auto en fietsen, maar zo onbedoeld een windvanger creëren die de elementen alleen maar meer kans geeft om de fietsen los te ruk ken. Om nog maar te zwijgen over al die malle Duitsers die fietsen niet achter, maar -nein, nein, nein!- bovenop hun auto vervoeren. E-bikes Nieuwenhuis wil maar zeggen: een fietsdrager op je auto is niet zonder gevaren. Als doorgewinterde fietsen maker en -handelaar zag hij in zijn loopbaan menig stukgeslagen barrel. Samen met Albert Wester en Stef van Uum is hij bovendien goed voor ruim een eeuw aan ervaring in fietsdrager- vakanties. De drie panelleden keuren elf dra gers, verzameld door vergelijkings site besteproduct.nl. Uitvalsbasis is Nieuwenhuis' schuur in het Gelderse Didam. Een pakhuis vol naven, ven- tieltjes, kroonbouten en remkabels; met een aan dwangneurose gren zende perfectie gecategoriseerd en opgeborgen als ware het de schoen- kast van Imelda Marcos, de weduwe van de voormalige president van de Filipijnen. Elk van de dragers wordt beproefd op drie auto's en zowel met veder- Inclusief accu wegen e-bikes soms 30 kilo. Daar kan lang niet elke auto er twee van aan lichte racefietsen als loodzware e-bi- kes en fors genopte moutainbikes. „Bij e-bikes moet je de maximale ko geldruk van de trekhaak in de gaten houden", zegt Wester. „Inclusief accu wegen ze soms 30 kilo. Daar kan lang niet elke auto er twee van aan." Plug play Al snel valt op dat de fabrikanten de laatste decennia een enorme slag hebben gemaakt. „Vroeger was je an derhalf uur aan het puzzelen met boutjes en moertjes", herinnert Nieuwenhuis zich. „Ik ken collega's die liever geen fietsdragers wilden verkopen, omdat de klant vroeg om ze ook op de auto te monteren." De huidige generatie dragers is echter een sterk staaltje kind-kan-de-was- doen-design. Plug play. Uit de doos. Klik. Klaar. woensdag 18 april 2018 GO Vanwege beroepsgeheim zijn geen namen vermeld. Reageren? johan.nebbeling@persgroep.nl Klik, de fiets zit erop Matthijs Meeuwsen —Albert Wester De Italiaanse keuken is favoriet in veel huishoudens. Besteproduct testte talloze apparaten waarmee je pizza en pasta kan maken. Deze drie vielen in positieve zin op. Zonder machine pasta maken is mis schien wel het aller lekkerst, maar kost ook veel tijd. Of je het nu met of zonder apparaat doet, gebruik wel exact de aangegeven hoeveel heden. Dat is essenti eel voor de juiste structuur. Ook een goede meelsoort is belangrijk. Een harde tarwe als 'grano duro' of 'durum tarwe' bevat veel gluten: dat maakt het deeg elastisch, perfect voor pasta. Voeg kurkuma (geel) of inktvisinkt (zwart) toe om je pasta op na tuurlijke basis een mooie kleur te geven. Ook het bereiden van pizzadeeg luistert nauw. De perfecte temperatuur voor het bakken van een pizza is 320 graden. Dat haalt je oven waar schijnlijk niet, maar de Bestron pizzamaker uit deze test wel. Laat voor een goede pizza je deeg minimaal 24 uur rijzen en rijpen, 48 uur is nog beter. Wees voorzichtig met de gist. Gebruik te veel en je krijgt een plofpizza. Hier drie Italiaanse kookhulpjes die ons in positieve zin opvielen. Bedenk voor aanschaf wel of je ze ook echt gaat gebruiken. —Tom Haze Meer apparaten op besteproduct.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24